1999.IV.24. Győri ETO – Ferencváros 1-2

A mérkőzés elején és végén szerencsétlenül bekapott gólokkal vesztett a Győr az ezüstrangadón, ahol helyzetei alapján a döntetlenre rászolgált volna.

Győri ETO FC – Ferencváros 1-2 (0-1)
Győr, 20.000 néző, V: Szarka

Győr: Molnár – Korsós, Lakos, Stark – Bognár (Szarvas 49.), Csiszár, Somogyi, Salagean – Baumgartner (Csató 68.), Balla (Oross 77.), Vayer

Ferencváros: Vámos – Szűcs M., Vámosi, Lilik, Mátyus – Nyilas, Lendvai, Kovács B. (Jagodics 87.), Füzi – Kulcsár, Bükszegi (Bócz 74.)

Gól: Somogyi (85.) illetve Bükszegi (3.), Jagodics (91.)
Sárga lap: Vámosi (84.), Lendvai (86.)

3. perc: Stark a győri térfél közepéről hazaadott, a késlekedő Molnár a berobbanó Bükszegire lőtte a labdát, akiről az a hálóba pattant (0-1).
17. perc: Somogyi 35 m-es szabadrúgását Vámos elnézte, de a labda a keresztlécről visszapattant.
23. perc: Balla, kihasználva a zuhogó eső miatt csúszós talajt,
20 m-ről laposan kapura lőtt, Vámos azonban a jobb sarokból kitornázta a labdát.
26. perc: Balla indí­tásával Vayer egyedül törhetett kapura, de hosszan vette át a labdát, és odalett a kí­nálkozó helyzet.
32. perc: Somogyi baloldali szögletét Balla 8 m-ről fejelhette kapura, de a labda elsuhant a kapufa mellett.

48. perc: Nyilas baloldali szögletét Vámosi a győri kapura fejelte, a labda a ferencvárosi Kulcsárban akadt el.
53. perc: Salagean 14 m-es lövése kipattant Vámosról, a labda Vayerhez került, de a győri csatár nem tudott az üres kapuba továbbí­tani.
55. perc: Kovács ugrott ki a jobb oldalon, ellőtt a kapuból rosszul kimozduló Molnár mellett, de a befutó Lakos a gólvonalról kivágta a labdát.
66. perc: Lakos a félvonalnál elvesztette a labdát, Kulcsár egyedül törhetett kapura, de ahelyett, hogy belőtte volna a helyzetet, a lesen álló Bükszegihez továbbí­tott, aki már hiába lőtt a hálóba.
78. perc: A frissen beállt Oros Csató előreí­velését a bal kapufára fejelte.
85. perc: Szarvas egy 20 m-es szabadrúgást legurí­tott Somogyinak, aki bombagóllal egyenlí­tett (1-1).
91. perc: Jobbról belőtt ferencvárosi szöglet után a magasan felugró Jagodics 6 m-ről a hálóba fejelt (1-2).

12 gólos: Kenesei (MTK)
11 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Szabics (Ferencváros), Waltner (Videoton)
10 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Korsós A. (Újpest), Korsós Gy. (Győr)
9 gólos: Horváth (Vác FC-Zollner), Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Nicsenko (Dunaferr), Kirchmayer (Nyí­rség), Pál, Hámori (Vasas DH), Preisinger (MTK Hungária FC)
8 gólos: Lengyel (Dunaferr), Borgulya (Kispest-HFC)

2 hozzászólás a(z) 1999.IV.24. Győri ETO – Ferencváros 1-2 bejegyzéshez