1999.IV.7. Ferencváros – BVSC-Zugló 1-0

A gyenge szí­nvonalú mérkőzésen kevés gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok, a Ferencváros kicsivel jobb volt ellenfelénél, í­gy megérdemelte az egygólos győzelmet.

Ferencváros – BVSC-Zugló FC 1-0 (1-0)
Üllői út, 6.493 néző , V: Arany

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Vámosi, Mátyus – Nyilas, Lendvai, Bócz (Kovács B. 60.), Szűcs M., Füzi (Bjelic 72.) – Kulcsár (Eszenyi 84.), Szabics

BVSC-Zugló: Rott – Bérczi – Balog, Bondarenko – Rósa D., Csillag (Polonkai 75.), Forrai (Pomper 46.), Détári, Djordje, Usvat – Potemkin (Bozsik 68.)

Gól: Vámosi (40.)
Sárga lap: Usvat (74.)

2. perc: Füzi a baloldalról beadott, Szabics 6 méterről kapura fejelt, Rott óriási bravúrral védett.
20. perc: Előbb Kulcsár lőtt 18 méterről a kapu jobb oldala mellé, majd Nyilas baloldali szöglete után Mátyus fejelt mellé.
32. perc: Mátyus 18 méterről lövésre vállalkozott, és a kapu jobb oldala mellé talált.
40. perc: Ferencvárosi támadás végén Kulcsár az ötös sarkáról visszagurí­tott, Vámosi pedig 11 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0)

70. perc: Kovács B. ugratta ki a jobboldalon Kulcsárt, Rott azonban jól jött ki és mentett.
71. perc: Szabics cselezgetett a 16-oson belül, majd 11 méterről fölé lőtt.
90. perc: Pomper a baloldalon betört a 16-oson belülre, de ott a ferencvárosi védők gyűrűjében elügyetlenkedte a helyzetet.

18. BVSC-Zugló FC 23 3 6 14 17-35 15

(A Haladás – FTC összecsapást április 21-én játsszák.)

14 gólos: Egressy (Diósgyőri FC), Illés (MTK)
12 gólos: Kenesei (MTK)
11 gólos: Szabics (FTC), Waltner (Videoton)
10 gólos: Zavadszky (Dunaferr)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Korsós Gy. (Győr), Kirchmayer (Nyí­rség), Pál, Hámori (Vasas DH)
8 gólos: Nicsenko (Dunaferr), Borgulya (Kispest-HFC), Korsós A. (Újpest), Horváth (Vác)