2000.IX.23. Győri ETO – Ferencváros: 0-3

Az első félidő kiegyenlí­tett küzdelmet hozott, amelyben a Ferencváros szerzett vezetést. Szünet után növelni tudta előnyét a fővárosi együttes és megérdemelten nyert.

Labdarúgó NB I, alapszakasz, 10. forduló, A-csoport:

Győri ETO-Ferencváros 0-3 (0-1)
Győr, 5.000 néző, V: Sápi

Győri ETO: Posza – Böjte, Vámosi, Bajusz – Mracskó, Farkas (Baumgartner 63.), Győri, Rósa D., Vasas – Nagy L. (Balla 63.), Kenesei

Ferencváros: Németh – Szűcs M. (Földvári 75.), Dragóner, Crnomarkovic – Balog Z., Csiszár, Lipcsei, Vén, Nagy N. – Horváth (Gera 55.), Tóth M. (Gyepes 83.)

Gól: Tóth M. (15.), Csiszár (72.), Gyepes (90.)
Sárga lap: Vámosi (15.), Böjte (74.), Mracskó (79.) illetve Crnomarkovic (29.), Csiszár (63.)

15. perc: Vámosi felszabadí­tása Lipcseiről Tóth elé pattant, aki 13 méterről a hálóba lőtt (0-1).
72. perc: Gera húzott el a bal oldalon középre emelését a lendületesen érkező Csiszár 5 méterről fejelte a győri kapuba (0-2).
90. perc: Gyepes tört előre középen, három csel után, 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-3).

8. Haladás 10 2 2 6 10-19 8

(A Dunaferr – Kispest-Honvéd mérkőzés október 4-én lesz.)

7 gólos: Vincze I. (Tatabánya), Tököli (Dunaferr)
6 gólos: Kenesei (Győri ETO)
5 gólos: Csernijenko (Nyí­regyháza)
4 gólos: Kovács A. (Tatabánya), Nagy L. Győr ETO)
3 gólos: Alex (Haladás), Horváth P. (FTC), Lengyel (Dunaferr), Sira (Sopron), Somogyi (Sopron), Tóth Mihály (FTC), Zavadszky (Dunaferr)
2 gólos: Bausz (Sopron), Csiszár (FTC), Dragóner (FTC), Dubecz (Kispest), Erős (Győr), Faragó (Kispest), Gera (FTC), Halmosi (Haladás), Nagy T. (Dunaferr), Nicsenko (Dunaferr), Plókai A. (Kispest), Preisinger (Sopron), Somfalvi (Haladás), Tóth Miklós (Sopron)