2000.VIII.11. Ferencváros – Kispest-Honvéd: 2-2

A Kispest végig szervezettebben, kulturáltabban, jobban játszott, a Ferencváros egy szerencsés öngóllal mégis döntetlenre mentette a mérkőzést.

Labdarúgó NB I., alapszakasz, 4. forduló, A-csoport:

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 2-2 (1-2)
Üllői út, 4.000 néző, V: Szabó Zs.

Ferencváros: Németh – Lakos (Csoknay 59.), Cheregi, Kriston – Gera (Rob 40.), Csiszár (Földvári 73.), Lipcsei, Vén, Kardos – Horváth P., Tóth M.

Kispest: Tóth J. – Plókai, Lőrinc, Téger, Szekeres – Dubecz, Szabó T., Pintér (Babos Á. 69.), Buzás – Kovács B. (Torghelle 19., Füzi K. 79.), Horváth Gy.

Gól: Tóth M. (23.), Plókai (89. – öngól) illetve Plókai (22.), Horváth Gy. (33.)
Sárga lap: Csiszár (24.), Lipcsei (67.), Kriston (89.), Cheregi (90.) illetve Téger (8.), Szekeres (28.), Torghelle (62.), Babos Á. (90.)

2. perc: Plókai szabadrúgása kipattant Némethről és Buzás óriási helyzetben, 6 m-ről a kapus kezébe gurí­tott.
15. perc: A lyukas ferencvárosi védelmen Dubecz átadása után Horváth Gy. talált rést, de 10 m-ről még az előbbinél is nagyobb helyzetben fölé lőtt.
22. perc: Buzás jobboldali szögleténél Németh alászaladt a labdának, és Plókai 6 m-ről a bal sarokba fejelt (0-1).
23. perc: Egy jobboldali bedobást Gera mellel átvett, gyönyörű mozdulattal továbbperdí­tette a labdát és Tóth M. 5 m-ről úgy fejelt a kapuba, hogy a labda a baloldali lécről vágódott a gólvonal mögé (1-1).
33. perc: Buzás ment el a balszélen, élesen középre adott labdáját Horváth Gy. kapásból a léc alá bombázta (1-2).

56. perc: Szabó T. labdájával Torghelle ugrott ki, de 12 m-ről fölé bombázott.
61. perc: Ismét Szabó T. tálalt Torghelle elé, aki 14 m-ről a bal sarokba lőtt. A csatár kirohant a közönséghez, hogy ünnepeltesse magát, de Szabó Zs. játékvezető lest intett és Torghellének sárga lapot mutatott fel.
89. perc: Tóth M. ugrott ki a balösszekötő helyén, lövése után a labda a kapufáról kivágódott és a kétségbeesetten menteni igyekvő Plókai lábáról saját kapujába került (2-2).

8. Haladás 4 1 – 3 4-9 3

3 gólos: Nagy L. (Győr), Tököli (Dunaferr)
2 gólos: Horváth P. (FTC), Kovács A. (Lombard), Sira (Sopron), Vincze (Lombard), Kenesei (Győr)