2000.VIII.27. Sopron – Ferencváros: 2-1

A gyenge szí­nvonalú első félidőt egy sokkal jobb második követte, melynek végén a lelkesebb Sopron megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, A-csoport:

Sopron-FTC 2-1 (1-0)
Sopron, 7.000 néző, V: Bukovics

Sopron: Borsi – Vincze, Szabados, Salagean – Perger, Lippai (Horváth S. 58.), Tóth Miklós, Somogyi, Kulcsár (Horváth R. 75.) – Sira (Takács 90.), Preisinger

FTC: Vámos – Cheregi (Gyepes 80.) – Crnomarkovic, Dragóner – Balog Z., Lipcsei, Csiszár, Vén, Nagy N. (Kriston 46.) – Horváth P. (Rob 63.), Tóth Mihály

Gól: Tóth Miklós (26.), Somogyi (71.) illetve Dragóner (60.)
Sárga lap: Csiszár (22.), Cheregi (27.), Horváth P. (61.)

26. perc: Tóth Miklós tört előre, majd senkitől sem zavartatva,
28 méterről óriási lövést zúdí­tott a bal felső sarokba (1-0).

60. perc: Lipcsei szögletét több hazai védő is elnézte, és a labda a jókor érkező Dragóner lábáról a kapufára, onnan pedig a kapuba perdült (1-1).
64. perc: Preisinger jobb oldali beadása tökéletes helyzetben találta Somogyit, aki 12 méterről mellé lőtt.
66. perc: a Sopron kapuja előtt hatalmas kavarodás alakult ki, melynek végén Tóth Mihály ballal nagy kapufát lőtt, a visszapattanóból Lipcsei találta telibe Salageant.
71. perc: Sira a 16-os vonaláról passzolta vissza Somogyinak a labdát, aki 18 méterről a bal felső sarokba csavart (2-1).
88. perc: Tóth Miklós lépett ki a lesre játszó ferencvárosi hátvédek közül, középre adását Sira nagy helyzetből lőtte mellé.

4 gólos: Tököli (Dunaferr)
3 gólos: Horváth P. (FTC), Nagy L. (Győri ETO), Sira (Sopron), Kovács A. (Tatabánya) Plókai A. (Kispest)
2 gólos: Vincze (Lombard)