2000.X.29. Lombard Tatabánya – Ferencváros: 1-0

Az első játékrészben inkább egymással foglalkoztak a labdarúgók, mintsem a labdával. Szünet után a hazaiak többet birtokolták a labdát, ezért győzelmük megérdemeltnek mondható, hiszen a Ferencváros 11-esből sem tudott gólt szerezni.

Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, A-csoport:

Lombard-Ferencváros 1-0 (0-0)
Tatabánya, 6.000 néző, V: Hajdó

Lombard: Gelei – Hornyák, Cseri, Szalma, Varga L. – Süveges (Tüske, 62.), Kovács A. (Goncalves, 81.), Árki, Jeremejev – Nagy S. (Kiprich, 80.), Vincze I.

Ferencváros: Németh G. – Cheregi, Dragóner, Balog – Kardos, Csiszár (Földvári, 75.), Lipcsei, Vén, Nagy N. (Gyepes, 31.) – Gera (Rob, 75.), Horváth P.

Gól: Kovács A. (58. – 11-esből)
Kiállí­tva: Hornyák (23.) illetve Cheregi (23.), Lipcsei (58.)
Sárga lap: Süveges (53.), Nagy S. (76.) illetve Csiszár (40.), Horváth P. (65.)

7. perc: Gera csapta be a jobb oldalon Szalmát, pontosan adott középre, de Horváth Péter lábáról, 6 méterre a kaputól Gelei lelopta a labdát.
9. perc: Kovács A. jobb oldali szögletét Szalma 6 méterről fejelhette kapura, Némethről kipattant a labda, Nagy S. ismételhetett, de a vendégvédők üggyel-bajjal tisztáztak.
23. perc: Hornyák és Cheregi egy tatabányai szögletet megelőzően dulakodni kezdtek, ezért a játékvezető mindkét játékost leküldte a pályáról.

58. perc: Kovács A. remekül indí­totta a bal oldalon Jeremejevet, akit Lipcsei felvágni sem tudott, viszont a kifutó Németh kapus elütötte. A játékvezető 11-est í­télt és a hevesen reklamáló Lipcseit kiállí­totta. A büntetőt Kovács A. a kapu bal oldalába vágta (1-0).
77. perc: Nagy S. buktatta a 16-oson belül Kardost, Horváth Péter büntetőjét azonban Gelei bravúrral hárí­totta.

7 gólos: Kovács A. (Lombard)
6 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Zavadszky (Dunaferr)
5 gólos: Csernijenko (Nyí­regyháza), Sira (Matáv Sopron)
4 gólos: Alex (Haladás), Nagy L. (Győri ETO)
3 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Lengyel (Dunaferr), Nagy T. (Dunaferr), Nelio (Haladás), Nicsenko (Dunaferr), Plókai A. (Kispest-Honvéd), Preisinger (Matáv Sopron), Rósa H. (Dunaferr), Somogyi (Matáv Sopron), Szekeres (Kispest-Honvéd), Tóth Mihály (Ferencváros)