2000.XI.19. Lombard Tatabánya – Ferencváros: 0-5

Ezen a mérkőzésen a két csapat nem volt egy súlycsoportban. Az FTC jobban, gyorsabban és szellemesebben futballozott, győzelme még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt.

Lombard FC Tatabánya-Ferencváros 0-5 (0-3)
Tatabánya, 7.500 néző, V: Kiss B.

Lombard: Gelei – Cseri, Vámosi, Szalma, Virág (Varga L. 40.) – Goncalves, Kovács A., Árki, Jeremejev – Bajkusa (Potemkin 65.), Vincze I. (Nagy S. 74.)

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka (Schultz 70.), Dragóner, Balog Z. – Pinte, Vén (Crnomarkovic 74.), Keller, Gyepes – Gera, Horváth P., Rob (Alex 58.)

Gól: Pinte (16.), Horváth P. (24., 65., 90.), Gera (37.)
Sárga lap: Vámosi (59.), Varga L. (80.), Nagy S. (83.) illetve Hrutka (28.), Gyepes (51.), Balog Z. (69.)

16. perc: Gera ügyesen ugratta ki középen Pintét, aki 8 m-ről a kimozduló Gelei mellett a kapu jobb oldalába helyezett (0-1).
24. perc: Rob felszabadí­tó rúgását Cseri elvétette, í­gy Horváth egyedül törhetett kapura, majd 10 m-ről a kapu jobb oldalába vágta a labdát (0-2).
30. perc: Gera lépett ki középen, a 16-oson belül átesett Gelei lábán, a játékvezető ezért 11-est í­télt. A tatabányai kapus azonban Horváth P. bal sarokra tartó büntetőjét megfogta.
37. perc: Gera a tatabányai kapu előtt Szalmától elvette a labdát, majd Virágot is becsapva, 6 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (0-3).

65. perc: Egy előrevágott labdát Gera sarokkal tett a középen kiugró Horváth P. elé, aki 7 m-ről nem hibázott és a kapu közepébe emelt (0-4).
90. perc: A jobb oldalon Gera vezette fel a labdát, beadásáról a tatabányai védők lekéstek és Horváth P. közvetlen közelről a hálóba pofozta a labdát (0-5).

9. Kispest-Honvéd 3 1 1 1 6- 5 5 (1)
10. Matáv Compaq Sopron 3 – 2 1 3- 4 5 (3)
11. Zalahús-ZTE 2 1 – 1 3- 3 4 (1)
12. Debrecen 3 – – 3 4- 8 3 (3)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok. Az 1. fordulóból elhalasztott Újpest – Zalahús-ZTE mérkőzés november 21-én, az MTK Hungária-Dunaferr találkozó november 22-én lesz.)

13 gólos: Kerekes (Debrecen)
12 gólos: Kabát (Vasas), Vincze I. (Lombard)
10 gólos: Ferenczi, Illés (MTK Hungária), Horváth P. (Ferencváros), Tököli (Dunaferr),
9 gólos: Dvéri (Újpest), Kenesei K. (Győri ETO)
8 gólos: Bajzát (Debrecen), Földes G. (Videoton), Kovács A. (Lombard), Urbán (Újpest), Zavadszky (Dunaferr)
6 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Herczeg M. (Újpest), Waltner (Zalaegerszeg)