2000.XI.30. Újpest – Ferencváros: 0-1

A végig nagyiramú, küzdelmes találkozón az első játékrészben a házigazda újpestiek, a szünet után viszont a vendég Ferencváros játszott jobban, és veszélyesebben. A szerencsésebb és helyzeteit jobban kihasználó Ferencváros megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot.

Újpest-Ferencváros 0-1 (0-0)
Megyeri út, 12.000 néző, V: Szabó Zs.

Újpest: Bí­ró Sz. – Medgyesi, Urbán, Szélesi, Pető Z. – Tokody, Korolovszky, Dvéri (Kőhalmi 80.), Lőw – Herczeg, Orescsuk (Kovács P. 72.)

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka, Dragóner, Szűcs M. – Pinte, Gyepes (Földvári 46.), Vén, Keller – Gera (Schultz 82.), Horváth P., Fülöp (Arruda 57.)

Gól: Dragóner (73.)
Sárga lap: Szélesi (60.), Herczeg (67.) illetve Szűcs M. (15.)

13. perc: Urbán 22 m-es szabadrúgása fél méterrel kerülte el a ferencvárosi kapu jobb sarkát.
26. perc: Dvéri jobboldali szögletét Orescsuk tiszta helyzetből 8 m-ről fejelhette kapura, de Szűcs L. a levegőben úszva hárí­totta a bal felső sarokra tartó labdát.
44. perc: kapu előtti kavarodást követően Dvériről Korolovszky elé pattant a labda, aki 7 m-ről óriási helyzetből fölé bombázott.

73. perc: Vén szöglete után a berobbanó Dragóner 3 m-ről a jobb sarokba fejelt (0-1).
77. perc: Dragóner 50 m-es felszabadí­tó rúgása csaknem megtréfálta a kapuját elhagyó Bí­ró Sz-t, aki az alapvonalon túlra ütötte a veszélyesen í­velődő labdát.

9. Kispest-Honvéd 5 2 1 2 11- 8 8 (1)
10. Matáv Compaq Sopron 5 – 3 2 5- 7 6 (3)
11. Debrecen 5 1 – 4 9-13 6 (3)
12. Zalahús-ZTE 5 1 1 3 5- 9 5 (1)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

13 gólos: Kerekes (Debrecen), Vincze I. (Lombard)
12 gólos: Kabát (Vasas)
11 gólos: Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária), Illés (MTK Hungária)
10 gólos: Bajzát (Debrecen), Horváth P. (Ferencváros), Kenesei K. (Győri ETO), Tököli (Dunaferr)
9 gólos: Földes G. (Videoton), Urbán (Újpest), Zavadszky (Dunaferr)
8 gólos: Kovács A. (Lombard)
6 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Herczeg M. (Újpest), Waltner (Zalaegerszeg)