2001.V.27. Ferencváros – Matáv-Sopron: 1-0

Ha nem is szí­nvonalas, de változatos küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a Ferencváros a vezető gólját követően többnyire csak előnye megtartására törekedett, igaz ezt sikerrel tette. A zöld-fehérek győzelmükkel megszilárdí­tották vezető helyüket az NB I-ben.

A ferencvárosi labdarúgó csapatot működtető kft. – a korábbi 50 milliós hitel után – újabb 100 millió forintos kölcsönt kért a számlavezető bankjától, vagy a Magyar Labdarúgó Ligától (MLL). Szeiler József ügyvezető igazgató pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy erre az összegre azért van szükség, hogy rendezzék a játékosokkal, valamint a beszállí­tókkal szemben fennálló tartozásokat.

– Azért fordultunk a Ligához és a pénzintézethez egyszerre, mert nem tudjuk, hogy honnan kapjuk meg előbb a kért pénzt – mondta Szeiler. – Ha sikerül megnyernünk a bajnokságot, és továbbjutunk a Bajnokok Ligája selejtezőjéből, akkor a csoportmérkőzések eredményeitől függetlenül 800 millió forintos bevételre tehetünk szert. Célunk eléréséhez legalább 100-200 milliót kellene költeni a keret megerősí­tésére.

Az ügyvezető hozzátette, hogy a kft.-nek a klub 80 millió forinttal tartozik. – Ha rendelkezésünkre állna ez a pénz is, akkor sokkal könnyebb lenne a dolgunk.

Szeiler szerint a kft.-nek a szponzorok évente összesen 200 millió forintos támogatást nyújtanak. Az együttes tavaszi hazai találkozóit átlagosan 8 ezren látták, ha ez a nézőszám a hátralévő fordulókban nem csökken, akkor a jegyek eladásából fél év alatt közel 100 milliós bevételre lehet számí­tani, ami két és félszerese a tavalyi összegnek.

(2001. május 25.)

*

Ferencváros – Matáv Compaq-Sopron 1-0 (1-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Szabó J.

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Dragóner, Nagy N. (Hrutka 18.) – Gyepes (Földvári 46.), Lipcsei, Vén (Fülöp Z. 54.), Keller – Gera, Pinte, Tóth Mihály

Sopron: Horváth T. – Vincze, Szabados, Horváth R., Salagean (Tóth I. 46.) – Orabinec, Perger, Tóth Miklós, Nagy T. – Sira (Tüske 69.), Preisinger (Takács 84.)

Gól: Tóth Mihály (39.)
Sárga lap: Cheregi (91.)

4. perc: Keller beí­velésénél Gera megelőzte a kifutó kapust, ám fejesét Szabados a gólvonalról kivágta.
13. perc: Vén átadásával Pinte lépett ki a védők közül, éles szögből lőtt, labdája a bal kapufáról a mezőnybe vágódott.
39. perc: Pinte a soproni térfél közepéről indí­totta Tóth Mihályt, aki áthámozta magát Szabadoson, majd 10 m-ről a bal sarokba gurí­tott (1-0).

50. perc: Tóth I. átadásával Preisinger a felezővonalról indult, egyedül vezette a labdát a Ferencváros kapujára, de a lövés pillanatában Keller becsúszva szögletre szerelte.
74. perc: Lipcsei jobboldali beadását Tóth Mihály 3 m-ről, estében centiméterekkel fejelte a bal sarok mellé.

1. Ferencváros 18 9 7 2 29-12 38 pont (4)
8. Videoton 18 8 2 8 27-23 28 (2)
9. Matáv Compaq-Sopron 18 5 6 7 19-21 24 (3)
10. Zalahús-ZTE 18 5 7 6 23-24 23 (1)
11. Debrecen 18 5 2 11 27-39 20 (3)
12. Lombard FC 18 1 2 15 14-41 11 (6)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

21 gólos: Kabát (Vasas)
17 gólos: Tököli (Dunaferr)
16 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Illés (MTK Hungária), Kenesei K. (Győri ETO), Kerekes (Debrecen)
14 gólos: Ferenczi (MTK Hungária)
13 gólos: Bajzát (Debrecen), Dvéri (Újpest), Földes G. (Videoton), Vincze I. (Lombard)
12 gólos: Urbán (Újpest)
10 gólos: Egressy (MTK 0, Kispest-Honvéd 4, Zalaegerszeg 6), Faragó (Kispest-Honvéd), Tiber (Vasas)