2001.VI.16. Ferencváros – ZTE: 3-2

A Ferencváros hamar vezetést szerzett, de a szünet után a két gyors zalaegerszegi gól fordulatot hozott. Ezt követően a Ferencváros egy “ajándék” büntetővel egyenlí­tett, majd a hajrában a győzelmet is kicsikarta.

Ferencváros – Zalahús-ZTE 3-2 (1-0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Bede

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Dragóner, Hrutka – Kriston, Pinte, Lipcsei, Vén, Gyepes (Horváth P. 70.) – Fülöp Z. (Csiszár 46.), Tóth M. (Gera 54.)

Zalahús-ZTE: Turi – Kocsárdi, Telek, Csóka (Strasser 78.), Balog – Babati, Bonchis, Gaál (Róth 60.), Nagy L. (Nagy Cs. 69.) – Waltner, Egressy

Gól: Hrutka (19.), Csiszár (62. – 11-esből), Dragóner (85.) illetve Egressy (48.), Waltner (55.)
Sárga lap: Cheregi (90.) illetve Turi (69.), Waltner (88.)

19. perc: Hrutka a felezővonalnál szerelt, Vén elé tálalt, jó ütemben kapta vissza a labdát, majd 12 m-ről, laposan a kapu közepébe gurí­tott (1-0).
41. perc: a baloldalon kilépő Pinte kicselezte a kifutó Turit, de 14 m-ről a jobb sarok mellé lőtt.
44. perc: egyenlí­tési alkalmat szalasztott el a Zalaegerszeg: Gaál futott el a baloldalon, élesen középre adott, Egressy azonban óriási helyzetben, 10 m-ről a jobb sarok mellé lőtt.

48. perc: Nagy L. a jobb összekötő helyéről perdí­tett Egressy elé, aki Dragónert megelőzve 10 m-ről, bal lábbal a kapu közepébe helyezett (1-1).
55. perc: Bonchis a 16-os jobboldali sarkánál jól fordult le a ferencvárosi védőkről, rögtön lőtt, majd a Szűcs Lajosról kipattanó labdát a berobbanó Waltner 4 m-ről, jobbal a kapuba továbbí­totta (1-2).
62. perc: Kriston í­velt a zalaegerszegi kapu elé, a labdára Gera és Turi együtt rajtolt, majd a csatár elesett. Bede játékvezető meglepetésre 11-est í­télt, amit Csiszár értékesí­tett (2-2).
68. perc: egy hosszan előrevágott labdára Waltner érkezett, ütközött Szűcs Lajossal, követően a kapus felöklelte a zalaegerszegi középcsatárt. A bí­ró ezúttal nem látott okot a közbeavatkozásra.
85. perc: Gera a 16-os jobboldali sarkáról í­velt középre, az előrehúzódó Dragóner 10 m-ről a kapu jobb sarkába csúsztatott (3-2).

1. Dunaferr 21 12 2 7 36-34 43 pont (5)
2. Ferencváros 20 10 8 2 32-14 42 (4)
3. Vasas DH 20 9 6 5 36-28 37 (4)
4. Győri ETO 20 10 5 5 29-26 37 (2)
5. Újpest 20 9 4 7 37-35 36 (5)
6. MTK Hungária 20 8 5 7 29-18 35 (6)
7. Kispest-Honvéd 20 9 5 6 32-27 33 (1)
8. Videoton 20 8 2 10 31-30 28 (2)
9. Matáv Compaq-Sopron 20 6 6 8 21-24 27 (3)