2001.VI.20. Ferencváros – Vasas: 2-0

A ferencvárosiak végig irányí­tották a játékot, és bár vitatható büntetőket kaptak, győzelmük teljesen megérdemelt.

Ferencváros-Vasas DH 2-0 (1-0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Bukovics

Ferencváros: Szűcs L. – Cheregi, Dragóner, Hrutka – Kriston, Lipcsei (Gyepes 66.), Vén, Nagy N. (Keller 72.) – Pinte, Gera, Tóth M. (Csiszár 46.)

Vasas: Kövesfalvi – Mónos, Pető, Zováth, Aranyos – Simek (Maróti 68.), Zabos, Szili, Tóth N. (Komódi 27.) – Sowunmi, Kabát

Gól: Tóth M. (18. – 11-esből), Hrutka (59. – 11-esből)
Sárga lap: Nagy N. (45.), Cheregi (54.), Kriston (83.) illetve Simek (16.), Kövesfalvi (18.), Komódi (38.), Pető (58.)

18. perc: Gera ugrott ki a Vasas-védők között, betört a 16-oson belülre, kicselezte Kövesfalvit, majd átesett a kapus lábán. Bukovics játékvezető 11-est í­télt. A büntetőt Tóth M. a bal alsó sarokba lőtte (1-0).
35. perc: Tóth M. tört be a 16-oson belülre, egy csellel becsapta Petőt, 10 m-ről éles szögből lőtt, Kövesfalvi gyors vetődéssel hárí­tott.

48. perc: Vén szöktette Pintét, aki 14 m-ről, estében Kövesfalviba lőtte a labdát.
57. perc: Nagy N. í­velt be a kapu elé, Aranyos kitolta a labda alól Pintét, 11-es: a büntetőt Csiszár mellé lőtte.
59. perc: Gera tört be a 16-oson belülre, Aranyos lerántotta, 11-es: Hrutka állt a labda mögé és félmagasan a jobb sarokba helyezett (2-0).
81. perc: Aranyos í­velt be balról, Maróti lefejelte a labdát, amit Kabát 3 m-ről a kapu fölé emelt.
88. perc: Gera egyedül törhetett kapura, 11 m-es lövését Kövesfalvi a kapufára tolta.

A lefújás után a ferencvárosi szurkolók olyan ünneplésben részesí­tették csapatukat, mintha már megnyerte volna a bajnokságot. A rendezők valamennyi kaput kinyitották, í­gy közel 2000 drukker özönlött be a pályára, és igyekezett valamilyen “emléktárgyat” szerezni magának. Először a futballisták mezéért, nadrágjáért, cipőiért folyt óriási versenyfutás, de olyan játékos is akadt, aki egy szál alsónadrágban jutott be az öltözőbe. Ezután a rajongók a két kaput szedték szét, a hálón kí­vül még a felső kapufát is elvitték. Gazdára találtak a szögletzászlók is, mí­g sokan a fűből vágtak ki maguknak különböző méretű darabokat. Nagy volt a sorban állás a hazai kispadnál is, mindenki szeretett volna legalább egyszer leülni Csank János vezetőedző helyére. Akadtak olyanok, akik piknikeztek a gyepen: a kezdőkörbe ültek, és ott ettek-ittak.

7. Kispest-Honvéd 21 9 6 6 32-27 34 (1)
8. Matáv Compaq-Sopron 21 7 6 8 24-26 30 (3)
9. Zalahús-ZTE 21 7 7 7 30-30 29 (1)
10. Videoton 21 8 2 11 33-33 28 (2)
11. Debrecen 21 6 3 12 31-42 24 (3)
12. Lombard FC 22 1 3 18 20-55 12 (6)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

22 gólos: Kabát (Vasas), Tököli (Dunaferr)
21 gólos: Illés (MTK Hungária)
19 gólos: Kerekes (Debrecen)
18 gólos: Kenesei K. (Győri ETO)
16 gólos: Horváth P. (Ferencváros)
15 gólos: Urbán (Újpest)
14 gólos: Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária), Földes G. (Videoton)
13 gólos: Bajzát (Debrecen), Vincze I. (Lombard)
11 gólos: Egressy (MTK 0, Kispest-Honvéd 4, Zalaegerszeg 7), Waltner (Zalaegerszeg)
10 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Penksa (Dunaferr), Tiber (Vasas)