2002.X.16. EB selejtező, Magyarország – San Marino: 3-0

Az első félidőben még szenvedő magyar labdarúgó-válogatott a cserecsatár Gera Zoltán parádés góljaival megtörte a San Marinó-iak ellenállását, s biztos győzelmet aratott a Megyeri úti Eb-selejtezőn. Ezzel Gellei Imre együttese az élre került a 4. csoportban.

Európa-bajnoki selejtező, 4. csoport:

Magyarország – San Marino 3-0 (0-0)
Megyeri út, 8000 néző, V: Gylfi Thór Orrason (izlandi)

Magyarország: Király – Urbán, Dragóner, Gyepes – Fehér Cs., Lipcsei, Lisztes (Miriuta 86.), Dárdai (Fehér M. 78.), Lőw – Tököli, Kenesei K. (Gera 46.)

San Marino: Gasperoni – Valentini, Bacciocchi, Gobbi, Albani, Gennari – Marani, Muccioli (Montagna 74.), Vannucci, Moretti (R. Selva 55.) – A. Selva

Gól: Gera (49., 60., 88.)
Sárga lap: Urbán (57.) illetve Valentini (67.), Vannucci (68.)

12. p.: Urbán 24 m-es lövését Gasperoni az alapvonalon túlra ütötte.
24. p.: Kenesei bal oldali szabadrúgását követően a San Marinó-i kapus az utolsó pillanatban, bravúrral öklözte a mezőnybe a labdát.
43. p.: Kenesei jobb oldalról végzett el szabadrúgást, az üresen álló Gyepes 7 m-ről fölé lőtt.

A félidő első felében még viszonylag pontosan játszott a magyar válogatott, de ekkor sem tudta feltörni a vendégek védőfalát. Az utolsó 20 percben pedig már alig jelentettek veszélyt a hazai támadások.

49. p.: Lipcsei jobb oldali szögletét Lisztes továbbcsúsztatta, Gera felpörgette a labdát, s 7 m-ről gyönyörű mozdulattal a kapuba ollózott (1-0).
60. p.: Gera Tökölihez továbbí­tott, visszakapta a labdát, majd 17 m-ről nagy erővel lőtt a léc alá (2-0).
62. p.: Fehér 14 m-es próbálkozását Gasperoni az alapvonalon túlra ütötte.
83. p.: Gera remek átadásával Tököli tört kapura, 6 m-ről azonban a kapu fölé vágta a labdát.
88. p.: Tököli a jobb oldalról í­velt középre, Gera 7 m-ről fejelt a kapuba. Mesterhármas! (3-0).

Négy perc után kiderült, hogy sikeres a Kenesei-Gera csere, s a ferencvárosi csatár 11 perccel később megduplázta a hazai előnyt. A magyarok ezután is nagy fölényben játszottak az egyre fáradtabb San Marinó-iak ellen, a lefújás előtt pedig Gera újabb remek megmozdulással tette fölényessé a sikert.

A csoport állása:

1. Magyarország 2 1 1 – 4-1 4
2. Lettország 2 1 1 – 1-0 4
3. Lengyelország 2 1 – 1 2-1 3
4. Svédország 2 – 2 – 1-1 2
5. San Marino 2 – – 2 0-5 0

Gellei Imre, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Elégedett vagyok, hiszen magabiztos győzelmet arattunk. Sokáig lassan és pontatlanul játszottunk, a szünet jól jött számunkra. Utána újult erővel folytathattuk a mérkőzést, s szerencsére Gera Zoltán nagyon eredményes volt. Az olasz iskolán nevelkedő ellenfél eleinte megnehezí­tette a dolgunkat. A San Marinó-iak tudták, ha feladják a támadások lehetőségét, akkor a védekezésre összpontosí­tva elkerülhetik a súlyos vereséget.

Gianpaolo Mazza, San Marinó-i szövetségi kapitány: – Nem játszottunk igazán jól. Sajnos meg sem közelí­tettük a lengyelek elleni teljesí­tményünket, aminek az egyik oka az, hogy három kulcsjátékosunk hiányzott a csapatból. A magyar válogatott egyébként sokkal erősebb, mint a miénk.