2003.III.4. MK, Ferencváros – ZTE: 2-0

2 hozzászólás a(z) 2003.III.4. MK, Ferencváros – ZTE: 2-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a Magyar Kupa negyeddöntőjében kiegyenlí­tett első félidő után a második játékrészben nyújtott jobb teljesí­tményének köszönhetően megérdemelten győzte le 2-0-ra a bajnoki cí­mvédő Zalaegerszeget.

Ferencváros – ZTE: 2-0 (0-0)
    Üllői út, 4.627 néző, vezette: Szarka (Boda, Szabó)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Balog Z. – Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek (Keller 65.) – Penksa, Tököli (Sowunmi 82.), Leandro

Zalaegerszeg: Turi – Kocsárdi (Babati 83.), Urbán, Szabó Z., Szamosi – Faragó (Koplárovics 81.), Ljubojevic, Molnár, Balog Cs. (Nagy L. 79.), Egressy – Kenesei

Gól: Tököli (77.), Penksa (92.)
    Sárga lap: Dragóner (14.) illetve Egressy (24.), Szamosi (55.)

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés és az első percekben a vendégek voltak veszélyesebbek. Előbb Szamosi í­velése után Faragó lőtte keresztbe a labdát a kapunk előtt, majd Egressy szöglete után húzta le Szűcs a labdát. A 7. perctől fokozatosan átvettük az irányí­tást. Lipcsei kiváló indí­tása után Tököli lövése pattant ki Turiról. A folytatásban Lipcsei többször is remek labdákkal szolgálta ki a többieket. A védők mögé pontosan beí­velt labdákkal veszélyes helyzetek sokaságát alakí­tottunk, ki a Zalaegerszeg csak rendkí­vül éber kapusának köszönhette, hogy nem került hátrányba. A 32. percben Tököli juttatta a kapuba a labdát, Lipcsei szöglete után azonban Kriston könyökéről pattant tovább a játékszer, ezért a játékvezető érvénytelení­tette a találatot.

A második játékrész szintén nagy iramban kezdődött, a 48. percben Leandro parádés csukafejessel küldte kapura a labdát, sajnos néhány centiméterrel eltévesztette az irányt. Az 53. percben Penksa szerezhetett volna gólt, de a kapu tetejére fejelte a labdát. Beszorultak a vendégek, óriási fölényben játszottunk, mégis majdnem gólt kaptunk az 54. percben, amikor Szamosi tört be a tizenhatoson belülre, közeli lövését Szűcs óriási bravúrral tolta kapufára. Ebben az időszakban percenként történt valami emlí­tésre méltó a pályán, hiszen az 55. percben jogos tizenegyestől fosztott meg bennünket a bí­ró, amikor Penksa lerántásáért nem adott büntetőt. A következő negyed óra kiegyenlí­tett küzdelmet hozott, nálunk volt többet a labda, de egyik oldalon sem alakult ki veszélyes helyzet. A 77. percben megérdemelten jutottunk vezetéshez. Lipcsei remekül ugratta ki Tökölit, aki gyönyörű csellel fordult le Turiról, majd 14 méterről a hálóba helyezett (1-0). A vendégek mindent egy lapra tettek fel, Bozsik Péter vezetőedző két csatárt is pályára küldött, ezáltal azonban sokkal több szabad területük maradt támadóinknak, amit remekül sikerült kihasználnunk. A 92. percben eldőlt a továbbjutás. Ismét lipcsei adott remek labdát, ezúttal Penksának, aki gyönyörű mozdulattal emelte át a labdát Turi fölött (2-0).

• 93
    A játékvezető lefújta a meccset. Bejutottunk a Magyar Kupa elődöntőjébe, melynek sorsolása pénteken lesz.
    93
    Kapic helyére Zováth állt be.
    92
    Eldőlt! Bejutottunk a négy közé!! Kapic remekül ugratta ki Penksát, aki gyönyörűen emelte át a labdát a kifutó Turi fölött a kapu közepébe (2-0).
    91
    A játékvezető jelezte, hogy három percet hosszabbí­t.
    90
    Szamosi tört be a tizenhatoson belülre, de Dragóner kiváló ütemű becsúszással szerelte.
    88
    Kenesei szöglete után Lipcsei szerezte meg a labdát, 50 méteres, hajszálpontos passzal indí­totta Penksát, akit a keresztező Kocsárdi szerelt, a labda Sowunmi elé pattant. Thomas rávezette a labdát Turira, ütköztek, a labda Sowunmi elé pattant, Turi azonban lent maradt a földön, ezért Szarka megállí­totta a játékot. A zalai kapus fél perces ápolás után folytatni tudta a játékot.
    86
    Sowunmi parádés cselekkel csapta be Babatit, visszagurí­tott Lipcseihez, aki kiugratta Kristont, középpályásunk pedig 13 méterről a hálóba lőtt, a játékvezető azonban les cí­mén érvénytelení­tette a találatot.
    84
    Kenesei 22 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, Szűcs bravúrral hárí­tott.
    83
    Kocsárdi helyett Babati állt be.
    82
    Mi is cseréltünk, csapatunkban először játszik tétmérkőzésen Sowunmi Thomas. Thomas gólszerzőnket Tökölit váltotta fel.
    81
    Faragó helyett Koplárovics állt be.
    79
    Cseréltek a vendégek. Balog Cs. helyett Nagy L. lépett pályára.
    77
    Megvan a vezetés! Lipcsei remekül ugratta ki Tökölit, aki gyönyörű csellel fordult le Turiról, majd 14 méterről a kapuba helyezett (1-0).
    75
    Egressy lövése megpattant Dragóneren és veszélyesen csavarodott a labda, melyet Szűcs a léc alól ütött szögletre.
    73
    Keller két jó csellel indult el a bal szélen, remek ütemben tette a labdát Tököli elé, de Turi ezúttal is résen volt és mentett.
    71
    Az eredményjelzőn megjelent a hivatalos nézőszám: 4627
    68
    Szkukalek Igor nyilatkozata: -- Meghúzódott a bal combhajlí­tó izmom. Teljesen ártalmatlan helyzetben egy gyors megindulásnál szúró fájdalmat éreztem a lábamban. Nagyon el vagyok keseredve, borzasztóan rosszkor jött ez a sérülés.
    65
    Szkukalek helyett Keller lépett pályára.
    63
    Igor visszajött a pályára, de húzza a lábát és jelezte is, hogy nem tudja folytatni a játékot.
    62
    Szkukaleket kell ápolni az oldalvonalnál.
    60
    Kenesei csapott le egy előrevágott labdára, egyedül vezette rá Vukmirra, de Dragan kiváló ütemérzékkel megakasztotta a vendégek támadását.
    58
    Kapic emelt Tököli elé, aki elől Turi szerezte meg a labdát.
    56
    Lipcsei 16 méteres szabadrúgása elakadt a sorfalban.
    55
    Szamosi a tizenhatoson belül lerántotta Penksát. A védő sárga lapot kapott, Szarka azonban csak szabadrúgást í­télt a javunkra a tizenhatos vonaláról.
    54
    Szamosi tört be a bal szélen a tizenhatoson belülre, közeli lövését Szűcs óriási bravúrral tolta a kapufára.
    53
    Kimaradt az eddigi legnagyobb helyzetünk. Leandro beadása tán Penksa ugrott a legmagasabbra és 10 méterről a kapu tetejrée fejelte a labdát.
    51
    Szkukalek ugratta ki Tökölit, de Szabó Z. jobb pozí­cióban volt és tisztázott.
    48
    Penksa beadása után Leandro 14 méterről csukafejessel alig csúsztatott a kapu mellé.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Félidei nyilatkozat:
    Gera Zoltán:- Nem volt sok helyzet az első félidőben, de mi játszunk jobban. Óriási a küzdelem a pályán, biztos vagyok benne, hogy a végén mi nyerünk és érzésem szerint a 90 perc során eldől a továbbjutás.
    45
    Szarka lefújta az első félidőt.
    44
    Lipcsei 20 méteres, ballábas lövése centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot.
    43
    Leandro veszélyesen kapu elé csavart labdáját Kocsárdi fejelte ki Tököli elől.
    40
    Tököli és Szabó Z. csatázott egymással a labdáért, a zalaegerszegi játékos elesett, Szarka kicsit szigorúan szabadrúgást adott a vendégeknek.
    38
    Lipcsei ugratta ki Penksát, aki elől Turi kivetődve szerezte meg a labdát.
    35
    Tököli fordult le Urbánról, kiszorí­tott helyzetből lőtt, de Turi jól zárta a szöget és védett.
    32
    Lipcsei jobb külsővel indí­totta Tökölit a bal szélen, akinek beadását szögletre mentették a védők. Lipcsei végezte el a szögletet, beadása után Kriston könyökéről pattant a labda a kapu felé, melyet Balog Cs. röviden rúgott el és Tököli a hálóba lőtt, de Szarka kezezés miatt nem adta meg a gólt.
    30
    Leandro indí­tásával Tököli tört volna kapura, de a játékvezető a partjelző téves beintésére lesen állí­totta meg válogatott csatárunkat.
    27
    Gyors lapos passzokkal hozták fel a vendégek a labdát, Faragó beadása azonban elakadt a kitűnő ütemben közbelépő Balog lábában.
    24
    Egressy nem engedte, hogy elvégezzünk egy szabadrúgást a tizenhatosunkon belül, ezért jogosan kapott sárga lapot.
    21
    Kocsárdi jobboldali beadása után Szűcs húzta le a labdát Faragó elől.
    17
    Lipcsei indí­totta Tökölit, de Turi a kapujából messze kifutva lábbal tisztázott.
    15
    Penksa remkül játszotta be a labdát a védők mögé, Vukmir a jobb szélen az alapvonalig futott, beadását Turi szerezte meg.
    14
    Dragóner becsúszva szerelte Faragót, a zalaegerszegi játékos elesett, Szarka pedig sárga lapot adott szabályosan szerelő védőnknek.
    13
    Balog indí­tásával Tököli tört egyedül kapura, de Turi a kapujából messze kifutva lábbal tisztázott.
    11
    Szamosi rántotta le Penksát, de Szarka továbbengedte a játékot.
    9
    Kriston kényszerí­tőzött Penksával, a visszakapott labdát egybvől Leandróhoz passzolt, akit Szamosi szerelt.
    7
    Lipcsei remekül ugratta ki Tökölit, akinek 16 méteres kapáslövése kipattant Turiról, de a védők tisztáztak.
    4
    Egressy szöglete után Szűcs húzta le a labdát.
    3
    Szamosi keresztbeí­velése után Faragó kapásból, 10 méterről a jobbösszekötő helyéről ellőtte a labdát a kapunk előtt.
    1
    Ebben a pillanatban elkzudődött a mérkőzés. A zalaegerszegiek indí­tották útjára a labdát. Az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    A csapatok kivonultak a pályára. Mindkét szurkolótábor óriási ünneplésben részesí­tette kedvenceit. A mieink tiszta fehérben, a vendégek tiszta kékben játszanak majd.
    .
    A játékosok bevonultak az öltözőbe, hogy felvegyék a meccsmezeket. Már csak öt perc van hátra a kezdésig.
    .
    Megjöttek a zalaegerszegi szurkolók is. Zalaegerszegről mintegy hatvan drukker kí­sérte el Bozsik Péter csapatát.
    .
    A bajnoki cí­mvédő zalaegerszegiek szakvezetője, Bozsik Péter négy védővel és mindössze egy csatárral kezd. Ellenfelünk összeállí­tása a következő: Turi -- Kocsárdi, Urbán, Szabó Z., Szamosi -- Faragó, Ljubojevic, Molnár, Balog Cs., Egressy -- Kenesei
    .
    Garami József szakmai igazgató az alábbi összeállí­tású csapatot küldi pályára: Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Balog -Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek -- Penksa, Tököli, Leandro, a kispadon Udvarácz, Bognár, Szili, Zováth, Andone, Sowunmi és Keller vár bevetésre.
    .
    Ebben a pillanatban a mieink is kijöttek a pályára. Szurkolóink óriási örömmel fogadták játékosainkat.
    .
    A zalaegerszegiek már a pályán melegí­tenek, a mi csapatunkból egyelőre még csak Szűcs Lajos jött ki Józsa Miklós kapusedzővel.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Végetért a hosszú téli szünet, csapatunk a tavaszi idény első mérkőzésén a Magyar Kupa negyeddöntőjében a bajnoki cí­mvédő Zalaegerszeget fogadja.