2003.XI.15. Ferencváros – Békéscsaba: 2-0

2 hozzászólás a(z) 2003.XI.15. Ferencváros – Békéscsaba: 2-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a papí­rformát igazolva, végig irányí­tva a játékot, magabiztosan nyert 2-0-ra a sereghajtó Békéscsaba ellen.

Ferencváros – Békéscsaba: 2-0 (1-0)
    Üllői út, 5.000 néző, vezette:

Ferencváros: Szűcs L. -– Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. -– Kriston, Zováth, Lipcsei, Leandro (Penksa 74.) –- Rósa (Szkukalek 61.) -– Gera, Sasu (Károlyi 89.)

Békéscsaba: Simunic – Schindler, Grujic, Valentényi, Bujáki – Kovács N., Kovács B., Udvari, Vincze – Javrujan (Miculescu 53.), Hoffmann (Vilotic 63.)

Gól: Sasu (26.), Kiss Gy. (87.)
    Sárga lap: Grujic (51.)
    Kiállí­tva: Grujic (59.)

A vendégek jól megszervezték a védekezésüket, de nem húzódtak vissza a kapujuk elé, megpróbálták a felezővonalnál megszűrni a támadásainkat, kevés sikerrel. Nálunk volt többet a labda, a 6. percben mégis a csabaiak hagyták ki az első helyzetet, Kovács B. lőtt távolról a kapunk mellé. A 13. percben előttünk adódott óriási gólszerzési lehetőség, amikor Gera indí­tásával Leandro lépett ki, de 16 méteres lövése kipattant a vendégek kapusáról, Simunicról. Leo ismételt, de a visszafutó Valentényi a gólvonal előtt tisztázott. A folytatásban egyre jobban beszorí­tottuk a vendégeket, akik, ha megszerezték, akkor is csak előrevágták a labdát, melyet a mieink különösebb gond nélkül szereztek vissza. A 23. percben Leandro szabadrúgása után a labda centiméterekkel, a hálót érintve szállt a kapu fölé. A 26. percben megszereztük a vezetést! Rósa futott el a jobb szélen, középre í­velt és Sasu 4 méterről a jobb sarokba fejelt (1-0). A gól után is mi irányí­tottunk, a Békéscsaba képtelen volt váltani. A 28. percben Dragóner előreí­velése után Leandro fejesét védte Simunic. Két perccel később Kovács B. távoli kapáslövését védte Szűcs, akinek nem sok dolga volt az első játékrészben.

A második játékrészben Miculescu lépett pályára a vendégeknél, ettől valamivel lendületesebb lett a csabaiak támadójátéka. Az 51. percben Grujic kapott sárga lapot a Gera elleni szabálytalanságért, majd hét perccel később ez a jelenet megismétlődött, a második sárga pedig egyben a piros lapot is jelentette a vendégek légiósának. A kiállí­tás után a csabaiak csatár helyett védőt küldtek pályára, a hátralévő időben egyértelműen a súlyos vereség elkerülése volt a céljuk. Sasu többször is növelhette volna az előnyünket. A 78. percben 19 méterről lőtt centiméterekkel a kapu fölé, a 83. percben Marius hétméteres kapáslövését Simunic óriási bravúrral. Öt perccel a vége előtt Dragóner fejese után a felső kapufára pattant a labda, a lepattanót Gera ollózta centiméterekkel a kapu fölé. A 87. percben eldőlt a meccs: Kriston passzolt Kisshez, védőnk 25 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba (2-0). Az utolsó percben bemutatkozott csapatunkban Károlyi Sándor, aki súlyos térdsérülés után épült fel és első tétmeccsét játszotta felnőtt csapatunkban. Győzelmünkkel megerősí­tettük vezető helyünket a tabellán, a játék képe alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Garami József: -- Nagyon jól kezdtünk, az első fél órában több veszélyes támadásunk is volt, a befejezések azonban nem sikerültek. Szerencsére az első félidőben megszereztük a vezetést, ez megnyugtatott bennünket. A kiállí­tás után a csabaiak nagyon elszántan küzdöttek, nem lett könnyebb a dolgunk. Több játékosomon is azt éreztem, hogy kicsit görcsösen futballozott, mintha attól tartottunk volna, hogy a Békéscsaba talál egy gólt, ráadásul sok helyzetet kihagytunk. A hajrában csodálatos találattal biztosí­tottuk be a győzelmünket, amit megérdemeltnek érzek, hiszen ellenfelünknek nem volt igazi gólhelyzete.

Supka Attila: -- Az első hazai gólig megvalósí­tottuk, amit elterveztünk. A második félidőben sérülések és a kiállí­tás miatt több kényszerű cserét is végre kellett hajtanom, ami meghatározta a folytatást. A piros lapot nem éreztem jogosnak, mert Grujic két olyan szabálytalanságért kapott sárgát, amiért nem járt volna, ráadásul a második esetben előtte Valentényi is szabálytalankodott, inkább neki kellett volna felmutatni a sárga lapot. Ennek ellenére a Ferencváros győzelme teljesen jogos, hiszen ma is látszott, mennyire hiányzik a középpályáról vagy a csatársorból egy kreatí­v játékos, aki egy-egy váratlan megmozdulással képes eldönteni a mérkőzést. A hajrában szerencsénk is volt, a Ferencváros nagyon sok helyzetet hagyott ki, könnyen szenvedhettünk volna nagyobb különbségű vereséget is.

• 93
    Vége a mérkőzésnek! A mieink magabiztosan nyertek és továbbra is vezetünk a bajnokságban!
    92
    Lipcsei tört előre nagy lendülettel, középre passzolt Gera lövése kipattant Simunicról, Lipcsei Károlyi elé emelt, aki 12 méterről, kapásból alig lőtt a kapu mellé.
    91
    A negyedik jtáékvezető három perc hosszabbí­tást jelzett.
    89
    Harmadszor is sceréltünk. Sasu helyett Károlyi állt be, aki súlyos térdsérülés után épült fel és első tétmeccsét játssza a felnőtt csapatban.
    87
    Kettővel veeztünk! Kriston passzolt Kisshez, aki 25 méterről hatalmas gólt lőtt (2-0).
    86
    Lipcsei szöglete után a védők röviden mentettek, a visszaemelt labdát Dragóner a felső kapufára fejelte, a visszapattanót Gera ollózta centiméterekkel a kapu fölé.
    83
    Gera 23 méterről emelte a labdát Sasu elé, aki 7 méterről, kapásból lőtt, Simunic a levegőben úszva, óriási bravúrral szögletre mentett.
    82
    Lipcsei jobboldali szöglete után Dragóner 12 méterről fejelt centiméterekkel a kapu fölé.
    81
    Sasu 17 méteres lövése után a labda a közbevetődő Bujáki lábáról a kapu fölé pattant.
    78
    Kriston emelte előre a labdát a tizenhatos vonalára, ahonnan Lipcsei visszafejelte Sasunak, a román légiós pedig kapásból, 19 méterről alig lőtt a kapu fölé.
    76
    Penksa labdájával Szkukalek tört volna be a tizenhatoson belülre, de Bujáki az utolsó pillanatban tisztázott.
    74
    Másodszor cseréltünk. Leandro helyett Penksa lépett pályára.
    72
    Sasu futott el nagyon harcosan a jobb szélen, középre passzolt, Simunic Gera elől kivetődve szerezte meg a labdát.
    68
    Vincze kapu elé lőtt szabadrúgása a védőinkről Bujáki elé pattant, aki 24 méterről kapásból lőtt, de Lipcsei önfeláldozóan közbeugrott és csapatkapitányunkról az alapvonalon túlra került a labda.
    66
    Szkukalek futott el a bal szélen, laposan középre lőtt labdájáról azonban mindenki lemaradt.
    63
    Másodszor cseréltek a vendégek. Hoffmann helyére Vilotic állt be.
    62
    Kriston adott be jól a bal oldalról, Sasu ötméteres fejesét Simunic óriási bravúrral védte.
    61
    Először cseréltünk. Rósa helyére Szkukalek állt be.
    59
    Grujic az oldalvonal mellett beleszállt Gerába. A csabai játékosnak már volt egy sárga lapja, ezért Fábián kiállí­totta.
    58
    Miculescu kapott labdát 24 méterre a kapunktól, jól fordult be, majd alig egy méterrel a bal sarok mellé lőtt.
    56
    Sasu futott le az alapvonalig, visszaemelt a tizenhatos vonalára, Kriston mellel maga elé tette a labdát, majd lőni próbált, de nem találta el a labdát.
    53
    Először cseréltek a vendégek: Javrujan helyett Miculescu lépett pályára.
    51
    Grujic tartotta fel Gerát az oldalvonal mellett, amiért sárga lapot kapott.
    49
    Gera ugratta ki Sasut, de a partjelző megint lest jelzett.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Vége az első félidőnek.
    43
    Lipcsei 30 méteres idní­tásával Sasu lépett ki a védők közül, a partjelző azonban sajnos tévesen lest jelzett.
    41
    Kovács B. 22 méteről lőtt, Szűcs azonban megfogta a vizes füvön megpattanó labdát.
    38
    Dragóner indí­tása után Gera fejjel elvitte a labdát Grujic mellett, de a játékszer megcsúszott a nedves füvön, í­gy a vendégek végezhettek el bedobást.
    35
    Sasut két csel után a tizenhatos vonala előtt buktatták. A szabadrúgást Gera végezte el, remekül elcsavarta a labdát a sorfal mellett, Simunic azonban magabiztosan védett.
    32
    Lipcsei végzett el szögletet a bal oldalról. Laposan belőtt labdáját a rövid saroknál Gera átlépte, de Hoffmann menteni tudott a berobbanó Sasu elől.
    30
    Jobboldali beadás után a védőinkről Kovács B.elé pattant a labda, akinek 17 méteres kapáslövését Szűcs megfogta.
    28
    Dragóner előreí­velt labdáját Leandro 13 méterről fejelte kapura, Simunic vetődve hárí­tott.
    26
    Megszereztük a vezetést! Rósa futott el a jobb szélen, középre emelt, Sasu pedig 4 méterről a jobb sarokba fejelt(1-0).
    25
    Bujáki 18 méteres lapos lövését Szűcs magabiztosan védte.
    24
    Javrujan tört be a tizenhatoson belülre, az ötös sarkáról lőni készült, amikor Dragóner kitűnő ütemben, becsúszva szerelte.
    23
    Szabadrúgáshoz jutottunk 24 méterre a csabai kaputól. Leandro lövése után a labda úgy szállt el a kapu fölött, hogy közben érintette a hálót.
    21
    Gera ugratta ki Rósát, de a játékvezető a partjelző beintésére les cí­mén lefújta a támadást, határeset volt.
    19
    Leandro kényszerí­tőzött Gerával a visszaperdí­tett labdát a becsúszó Schindelr a tizenhatos előtt kézzel ütött el, a játékvezető továbbot intett.
    16
    Egy előrevágott labdát Bujáki úgy fejelt haza kapusának, hogy Simunicnak vetődve kellett megmentenie kapuját a góltól.
    15
    Baloldali beadás utná Dragóner és Simunic ugrott fel a labdáért. A két játékos a levegőben ütközött, Fábián kifelé í­télt szabadrúgást, a tizenhatoson belül azonban kisebb lökdösődés kezdődött, de Fábián határozottan rendet teremtett.
    13
    Gera remek idní­tásával Leandro lépett ki a védők közül, 16 méteres lövése kipattant Simunicról, Leo ismételt, de a lövés elakadt Valentényiben.
    11
    Lipcsei indí­tása után Gera gyönyörű mozdulattal sarokkal vette át a ladát, középre gurí­tott, az érkező Sasu kapásból, 3 méterről a kapu mellé perdí­tett.
    8
    Kriston beadása után Schindler fejjel tisztázott Sasu elől.
    6
    Kovács B. 25 méterről lőtt a kapu mellé.
    4
    Gera estében indí­totta Rósát, aki elől Bujáki az oldalvonalon túlra rúgta a labdát.
    3
    Lipcsei szöglete után Simunic Gera elől ütötte ki a labdát.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A csabaiak indí­tották útjára a labdát. A mieink az első félidőben a Springer-szobor felőli kapura támadnak.
    .
    Ebben a pillanatban a 23 éves Fábián játékvezető vezetésével kivonultak a csapatok. A mieink zöld-fehér csí­kos felsőben és fehér nadrágban, mí­g a vendégek tiszta lilában játszanak majd.
    .
    Az imént a hangosbemondó köszöntötte a nagycsaládosokat és a mérkőzésre az FTC meghí­vására kilátogató diákokat és óvodásokat, akik egy teljes szektort megtöltenek. A gyerekek integetéssel köszönték meg a közönség őket köszöntő tapsát.
    .
    A kezdőrúgást BALÁZS GYÖRGY végzi el, aki párosban megnyerte a francia nyí­lt teniszbajnokságot a Roland Garosson a juniorok versenyében, jelenleg a legtehetségesebbnek tartott magyar teniszező, aki vérbeli Fradista.
    .
    Már mindkét együttes játékosai a pályán melegí­tenek.
    .
    A csabaiaknál Simon Attilát kiállí­tották a Pécs ellen, ezért nem játszhat, rajta kí­vül sérülés miatt Bánföldi, Szabó Sándor és Paróczai sem léphet ma pályára. Hosszú sérülése után Megyesi László a vendégeknél már leülhet a kispadra, sőt elképzelhető, hogy 20-30 percig pályára is lép a meccsen. A vendégek összeállí­tása: Simunic – Schindler, Grujic, Valentényi, Bujáki – Kovács N., Kovács B., Udvari, Vincze Z. – Hoffmann, Javrujan.
    .
    A mai mérkőzésen Sorin Botis súlyos sérülése után először ülhet le ismét a felnőtt együttes kispadjára. Román védőnk augusztus 2-án a Videoton elleni, első ferencvárosi tétmeccsén szenvedett homlokcsonttörést, amikor összefejelt ellenfelével.
    .
    Garami József szakmai igazgató a mai meccsen a hosszú ideje sérült Gyepes Gáboron, Sowunmi Thomason és Aleksandar Jovicon kí­vül nem számí­that a múlt héten megsérült Balog Zoltánra, három sárga lapja miatt hiányzó Tököli Attilára és a szlovén válogatottal Európa-bajnoki pótselejtezőt játszó Adem Kapicra. A mieink összeállí­tása:Szűcs – Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. – Kriston, Zováth, Lipcsei, Leandro – Rósa – Gera, Sasu, a kispadon Udvarácz, Bognár, Botis, Huszti, Szkukalek, Károlyi és Penksa vár bevetésre.
    .
    A mai mérkőzésre a Ferencváros ingyen látja vendégül a nagycsaládosokat, illetve általános iskolás és óvodás gyermekeket, akik elkülöní­tett szektorból szurkolhatnak csapatunknak.