2004.I.27. Ferencváros – ESMTK: 3-3 (edzőmérkőzés)

W_ftc-esmtkCsapatunk a Chinoin XXII. kerületi pályáján gólokban bővelkedő mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott az ESMTK-val.

Betegség miatt továbbra sem állhat Pintér Attila vezetőedző rendelkezésére a Ferencváros két válogatott labdarúgója, Gyepes Gábor és Tököli Attila. Mindkét futballista influenzás, Gyepes múlt hét közepén lázasodott be, Tököli pedig az Arany Ászok-terembajnokság vasárnapi szegedi selejtezője után dőlt ki a sorból.

Hatalmas hóviharban kezdődött az ESMTK elleni találkozó, s nagy meglepetésre az NB II-ben szereplő erzsébeti együttes szerezte meg a vezetést, az egykor Szombathelyen és Kispesten is futballozó Fehér Csaba révén. Azután viszont Marius Sasu, majd az egyre jobb formában futballozó Gera Zoltán is betalált a kapuba – a vége mégis 3–3 lett.

A mérkőzésen három próbajátékon résztvevő labdarúgó is lehetőséget kapott. Milos Sobona, Tomas Kuchar és Radim Holub részt vett a délelőtti edzésen, és este a második félidőben mindhárman pályára léptek.

Ferencváros – ESMTK: 3-3 (2-1)
Budatétény, Jókai utca, 100 néző, vezette: Jármer

Ferencváros:

I. félidő: Szűcs L. – Kriston, Dragóner, Vukmir, Kiss Gy. – Lipcsei, Somorjai – Rósa D., Gera, Penksa – Sasu
II. félidő: Udvarácz – Bognár Zs., Sobona, Botis, Szkukalek – Balog Z., Kapic – Leandro, Kuchar, Károlyi – Holub

Gól: Sasu (35.), Gera (41.), Holub (52.) illetve Fehér Cs. (7.), Maróti (60.), Farkas A. (74.)

A találkozó az elején az erzsébetiek szerezték meg a vezetést, a 10. perctől azonban fokozatosan átvettük az irányí­tást. A játékrész második felében folyamatosan alakí­tottuk ki a helyzeteket az ESMTK kapuja előtt és több góllal is elhúzhattunk volna, ha az erzsébetiek kapusa nem véd fantasztikus formában. Ennek eredményeként a hajrában előbb Sasu révén egyenlí­tettünk, majd Gera góljával meg is fordí­tottuk az eredményt.

A második 45 percben pályára léptek a nálunk készülő próbajátékosok, akik közül a csatár Holub volt a legaktí­vabb. A támadó megszerezte harmadik gólunkat és utána is többször került helyzetbe, különösen a fejjátéka volt dicsérhető. Továbbra is mi irányí­tottunk, de hiába játszottunk fölényben, már nem voltunk annyira veszélyesek, mint az első játékrészben, az ESMTK pedig szinte minden helyzetét kihasználta, í­gy sikerült egyenlí­tenie.

NS-20040128-05-20040127

(Az nso.hu és a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111010100ejegyzéshez

• 90
    A játékvezető lefújta a mérkőzést.
    84
    Leandro egy lövőcsellel két védőt is becsapott, majd 17 méterről alig csavart a jobb sarok mellé.
    81
    Balog 20 méterről váratlanul lőtt, a labda alig szállt a kapu fölé.
    77
    Leandro futott le az alapvonalig, beadása után Holub mindenkit megelőzve 5 méterről alig fejelt a kapu mellé.
    74
    Egyenlí­tettek az erzsébetiek. Sipos 28 méteres lövése után a labda visszapattant a kapufáról, amit Farkas Udvaráczot megelőzve a hálóba továbbí­tott (3-3).
    68
    Kuchar húzott el a szélen, beadása után a berobbanó Holub centiméterekkel fejelt a kapu mellé.
    60
    Második gólját lőtte az ESMTK. Maróti hozta fel a labdát és 27 méterről védhetetlenül bombázott a léc alá (3-2).
    52
    Már kettővel vezetünk. Leandro futott le az alapvonalig, pontos beadása után Holub 5 méterről a bal sarokba fejelte a labdát (3-1).
    46
    Elkezdődött a második félidő. Az eredeti terveknek megfelelően teljesen új összetételű csapat lépett pályára, a második 45 percben lehetőséget kapnak a próbajátékosok is. A mieink Udvarácz -- Bognár, Botis, Sobona, Szkukalek -- Kapic, Balog -- Károlyi, Kuchar, Leandro -- Holub felállásban játszanak.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Kriston 14 méterről bombázott a léc fölé.
    41
    Vezetünk. Rósa indí­totta Sasut, aki elhúzott a jobb szélen, beadása után Gera 12 méterről a jobb sarokba lőtt(2-1).
    35
    Egyenlí­tettünk. Gera jó cselekkel futott le az alapvonalig, laposan középre gurí­tott, Sasu 3 méterre a kaputól levette a labdát, majd Szerovay mellett félmagasan a hálóba lőtt (1-1).
    29
    Rósa tört be a tizenhatoson belülre, ahol ütközött egy védővel, majd elesett, a játékvezető továbbot intett.
    27
    Lipcsei szöglete után Kiss Gy. 7 méterről a kapufára fejelte a labdát.
    24
    Rósa beadása után Gera 12 méteres lövését Szerovay óriási bravúrral ütötte oldalra, a labda Penksa elé került, aki egyből ismételt, de Szerovay megint hárí­tott.
    22
    Lipcsei 22 méteres lövését Szerovay a kapu fölé ütötte.
    20
    Gera két védőt is kicselezett, majd a kapu elé lőtte a labdát, amit Szerovay szedett fel a középen érkező Sasu elől.
    17
    Lipcsei 17 méteres szabadrúgása után a labda centiméterekkel szállt el a kapu fölött.
    13
    Kriston futott el a jobb szélen, középre í­velt, Sasu 12 méterről ollózva lőtt kapura, de Szerovay a léc alól a kapu fölé ütötte a labdát.
    10
    Sipos 21 méteres lövése kerülte el a kapunkat.
    7
    Vezet az ESMTK. Sipos indí­totta Fehér Csabát, aki 10 méterről, kicsit kisodródva a rövid sarokba lőtt (0-1).