2005.X.2. Ferencváros – Győri ETO: 2-0

2 hozzászólás a(z) 2005.X.2. Ferencváros – Győri ETO: 2-0 bejegyzéshez

• Hat nyeretlen meccs után végre megszereztük első győzelmünket a bajnokságban. A mieink a gólnélküli első félidőt követően Nógrádi és Laczkó góljaival 2-0-ra győzték le a Győr együttesét.

Ferencváros – Győri ETO: 2-0 (0-0)
    Üllői út, 3.000 néző, vezette: Kassai (Erõs, Kelemen)

Ferencváros: Szűcs L. – Takács Á. (Tí­már 55.), Balog Z., Botis, Szálkai – Szalai (Nógrádi 5.) Lipcsei, Csepregi (Erős 44.), Tőzsér – Rósa, Laczkó Zs.

Győr: Stevanovic – Regedei, Stark, Jäkl, Mátyus – Lendvai, Tóth P., Vincze, Peric – Kenesei, Priskin

Gól: Nógrádi (64.), Laczkó (90.)
    Sárga lap: Szálkai (40.), Tí­már (67.), Erős (89.) illetve Vincze (32.), Lendvai (45.), Priskin (56.)

Rögtön a meccs elején változott a csapat felállása, hiszen Szalai sérülése után Nógrádi lépett pályára. A mezőnyben sokáig kiegyenlí­tett volt a játék, de az első komolyabb lehetőségek a vendégek előtt adódtak: előbb Kenesei tévesztett célt pontrúgásból, majd Peric hatalmas ziccerben a kapu mellé lőtt. Sajnos nekünk Rósa lövésénél nem volt szerencsénk: idei legeredményesebb játékosunk Tőzsér remek átadása után egyből lőtt, de a labda a kapufán csattant.

A folytatásban mindkét csapat sokat lőtt távolról, de eredmény nélkül. A 44. percben a második kényszerű cserét is végre kellett hajtania szakmai stábunknak, Csepregi helyett Erős állt be, a fordulás után a megsérülő Takácsot Tí­már váltotta. A második játékrész első komoly helyzete Nógrádi nevéhez fűződik, az ő közeli fejesét bravúrral védte Stefanovic. Lipcsei veszélyes lövése után Rósa maradt le hajszállal a labdáról a 61. percben, de három perccel később Nógrádi már nem hibázott: Lipcsei mesteri labdája után 12 méterről lőtt a kapuba (1-0). A győriek ezután mindent megtettek az egyenlí­tésért, de veszélyes jelenetek csupán Kenesei távoli lövései után alakultak ki, ám Szűcs, amikor kellett, védett. Az utolsó másodpercekben a remekül játszó Lipcsei szerzett labdát, kiugratta Laczkót, aki egy szép csel után higgadtan lőtt a kapuba, és ezzel kialakult a 2-0-s végeredmény, amely idei első sikerünket jelenti a bajnokságban.

• 92
    A MÉRKŐZÉS KÉPEI A FENT LÁTHATÓ ÖSSZEFOGLALÓ MENÜPONT ALATT ÉRHETŐEK EL!
    90
    Lipcsei szerzett labdát, ami Laczkó elé került, elfektette Stavanovicot és 5 méterről a kapuba gurí­tott. 2-0
    90
    Igeeen! Vége a mérkőzésnek, megszereztük idei első győzelmünket. Szép volt fiúk!
    89
    Erős időhúzásért kapott sárgát.
    86
    Mátyus helyén Makra a pályán.
    81
    Most többet birtokolja a labdát a Győr, Kenesei 22 méteres lövése szállt fölé.
    80
    Stark beleszállt Balogba, ő is besárgult.
    78
    Rósa 27 méteres lövése megpattant egy védőn, Stevanovic megfogta a labdát.
    74
    Botis jól szorí­totta ki Keneseit, aki éles szögből a kapu mellé lőtt.
    67
    Tí­már csúnyán felrúgta Priskint, sárgát kapott.
    64
    Lipcsei kitűnő ütemben ugratta ki Nógrádit, aki 12 méterről lőtt a kapuba. <1-0>
    61
    Lipcsei egy szép szóló után 14 méterről lőtt, Stevanovicról kipattant a labda, az érkező Rósa elől azonban tisztáztak a védők.
    56
    Priskin csúnyán rácsúszott Laczkóra, sárga.
    55
    Takács iramodott meg, Stark buktatta, játékosunk rosszul esett, őt is le kellett cserélni. Tí­már játszik helyette.
    53
    Peric helyén Szabó a pályán.
    50
    Tőzsér í­velt a kapu elé, Mátyus nem tudott felszabadí­tani, Nógrádi közelről fejelhetett, Stevanovic azonban hatalmas bravúrral hárí­tott.
    49
    Lipcsei 24 méteres lövését védte a győriek kapusa.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Vége az első félidőnek. Az esőzés miatt felázott pályán sok hibával játszottak a csapatok, de mi dolgoztunk ki több helyzetet.
    45
    Lendvai kapott sárgát reklamálásért
    44
    Csepregi megsérült, le kellett cserélni, Erős játszik helyette.
    42
    Nógrádi távoli lövését Stevanovic megfogta.
    41
    A 24 méteres szabadrúgást Kenesei alig csavarta a jobb kapufa mellé.
    40
    Szálkai visszahúzta a kapura forduló Keneseit, sárga.
    36
    Tőzsér éles szögből kapura csavart egy szabadrúgást, Stevanovic kiöklözte a labdát.
    32
    Vincze rátartott Szálkai lábára, megérdemelten kapott sárga lapot.
    30
    Takács meghúzta Lendvai mellett, majd 24 méterről mellé lőtt.
    27
    Vincze Ottó passzolt Kenesei elé a tizenhatosunk előtt, lövését azonban Balog blokkolta.
    22
    Tőzsér kitűnő ütemben ugratta ki Rósát, aki 12 méterről a bal kapufát találta el. Nagy helyzet volt, kár érte…
    19
    Takács lendületből két védő mellett is elvitte a labdát, Stark szabálytalankodott vele szemben 23 méterre a Győr kapujától, de a játékvezető nem sí­polt.
    17
    Laczkó visszagurí­totta a labdát Lipcseinek, aki 17 méterről fölé lőtt.
    15
    Tőzsér egy jó csel után 24 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.
    11
    Peric elhibázott egy 100%-os helyzetet: kilépett a védőink közül, majd 12 méterről senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé gurí­tott.
    8
    Takács is távolról próbálkozott. 23 méteres lövése mellé szállt.
    5
    Szalai nem tudja folytatni, Nógrádi állt be a helyére.
    4
    Kenesei 22 méteres szabadrúgása pár centiméterrel szállt a kapunk fölé.
    3
    Lipcsei 19 méterről lőtt, alig mellé.
    2
    Szalai összecsúszott Regedeivel. Fiatal középpályásunkat a partvonal mellett ápolják.
    1
    A fehér mezes Győr kezdte a mérkőzést. Mi tiszta zöldben lépünk pályára.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat. Hamarosan kezdődik a Győr elleni bajnoki mérkőzésünk.