2007.III.10. Jászapáti – Ferencváros: 0-2

2 hozzászólás a(z) 2007.III.10. Jászapáti – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Kétgólos győzelemmel kezdtük a tavaszi idényt. Együttesünk gólnélküli félidő után Tököli és Horváth góljával 2-0-ra nyert Jászapátin, és ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Az első negyedóra mezőnyjátékkal telt, a játékosok dolgát nem könnyí­tette meg a pálya nem éppen ideális talaja. A 20. percben Lipcsei lövését védte Tajti, majd tí­z perccel később Lazic pattogós lövése csattant a kapufán. A 36. percben betalált a Jászapáti egy szögletvariáció után, a játékvezető les miatt érvénytelení­tette a találatot – talán tévesen. Gólnélküli állással fordultak a csapatok, de az 53. percben megszereztük a vezetést: egy kipattanó labdát Tököli bombázott a kapuba 10 méterről (0-1).

Magabiztosan őriztük előnyünket a folytatásban, az utolsó tí­z percre azonban tí­zen maradtunk Ferencz kiállí­tása után. Nem sokkal később Kerékgyártó nagy helyzetben mellé fejelt, ezután viszont nekünk voltak helyzeteink. Brettschneider lehetősége még kimaradt, a 93. percben azonban Horváth már nem hibázott: Tököli passzát értékesí­tette a támadó, és ezzel kialakult a 2-0-s végeredmény. Győzelmünkkel továbbra is kétpontos előnnyel vezetjük a tabellát a Nyí­regyháza előtt.

• 93
    Tököli szerzett harcosan labdát, majd önzetlenül visszapasszolta azt Horváthnak, aki 15 méterről szépen lőtt a jobb sarokba. Ezzel 2-0-ra megnyertük a meccset.
    92
    Deme is besárgult.
    91
    Megkezdődött a három perces hosszabbí­tás.
    90
    Tököli ugratta ki remekül Brettschneidert, aki megpróbálta átemelni a labdát a kapus felett, de Tajti védett. Deme szerezte meg a labdát, majd ő is megpróbálta 16 méterről átemelni a labdát Tajti felett, de a kapus biztosan védett.
    89
    Brettschneider is besárgult.
    87
    Bartha helyett Brettschneider a pályán.
    86
    Kerékgyártó 5 méterről nagy helyzetben mellé fejelt.
    82
    Kósa rántotta le Lipcseit, újabb sárga.
    80
    Ferencz megkapta második sárgáját egy belépő után, ezért a játékvezető kiállí­totta.
    75
    Ferencz visszahúzta ellenfelét, ezért sárgát kapott.
    74
    Csepregi helyett Fitos folytatja.
    67
    Bartha szép csellel ment el a jobb szélen, majd középre passzolt, a felpattanó labdáról centikkel késett le Tököli.
    61
    Ví­gh és Kósa a pályán Varga és Herczku helyett.
    60
    Herczku kapott sárgát.
    57
    Buz helyett Deme a pályán, mostantól Laczkó a balhátvéd.
    53
    Megvan a vezetés. Csepregi beadása után a védők kifejelték a labdát, amelyet Tököli vett át a kaputól 10 méterre, és a hálóba bombázott (0-1).
    52
    Lipcsei beadása után Horváth fejelt magasan a kapu fölé.
    46
    Megkezdődött a második játékrész.
    45
    Vége az első félidőnek.
    36
    Betalált a Jászapáti egy szögletvariáció után, a játékvezető les miatt érvénytelení­tette a találatot.
    32
    Laczkó belőtt labdájára Bartha érkezett, lőtt is, a védőn felpörgő labda gondot okozott Tajtinak.
    29
    Lazic 25 méteres lövése a kapufa tövéről pattant ki.
    26
    Balog kapott sárgát egy rossz becsúszás után.
    25
    Varga lőtt kapásból a kapu mellé.
    20
    Lipcsei szabadrúgását ütötte ki a léc alól Tajti.
    19
    Kiskapusi kapott sárgát kezezésért.
    15
    Az első negyedórában enyhe mezőnyfölényben játszottunk.
    12
    Nem csak a felázott talaj nehezí­ti a játékot, hanem a gyep is. Elég sok “kiálló” fűcsomó van a pályán, amin gyakran szokatlanul pattan meg a labda.
    10
    Csepregit buktatták a kaputól 17 méterre, a szabadrúgást Lipcsei csavarta kevéssel a jobb felső sarok fölé.
    6
    Kerékgyártó kapott sárgát a Buz elleni szabálytalanságért.
    2
    A hazaiaké az első lövés, Kotula lőtt méterekkel a kapu mellé 15 méterről.
    1
    Mi kezdtük meg a meccset.
    .
    Először lesz ma kezdő tétmeccsen a Ferencvárosban Horváth Dávid, valamint a télen igazolt Jeremias Buz. A védelem közepén a várkozásoknak megfelelően Lipcsei játszik majd az eltiltott Dragóner helyén, helyét a középpályán Csepregi foglalja el. Gellei Imre várható kezdőcsapata a következő: Kemenes -- Ferencz, Lipcsei, Balog, Buz -- Bartha, Lazic, Csepregi, Laczkó -- Horváth, Tököli.
    .
    Lassan megtelnek a lelátók. A pálya talaja nem tökéletes, hiszen a találkozó előtt két órán át esett az eső.
    .
    Csapatunk az idei szezonban hat idegenbeli meccsén két győzelmet aratott négy döntetlen ellen.