2007.IV.30. Ferencváros – Nyí­regyháza: 1-1

Egyik csapat sem került lépéselőnybe az Üllői úti rangadón

Döntetlenre végződött az NB II keleti csoportjának legnagyobb rangadója, a Ferencváros-Nyí­regyháza találkozó. Az 1-1-es eredmény azt jelenti, hogy a zöld-fehérek továbbra is csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg üldözőjüket. A két gól Montvai Tibor és Tököli Attila nevéhez fűződik.

Előzmény:

A csütörtöki MLSZ elnökségi ülést követő sajtótájékoztatón bejelentették, hogy első fokon nem kapta meg a bajnokságban való induláshoz szükséges engedélyt a Magyar Labdarúgó Szövetségtől hat klub, köztük a Ferencváros. Kisteleki István elmondta, a szövetség csak akkor hozza nyilvánosságra az indokokat, ha az érintett klubok ehhez hozzájárulnak. Az elnök hozzátette, idén várhatóan gyorsan lezajlik majd a licenceljárás.

(2007. április 26.)

Zoran Kuntic: – Nehéz meccsre számí­tok – mondta a szakvezető a vasárnapi edzést követően a 100%Fradinak. – A csapatot frissnek éreztem, pörögtek a srácok, és nagyon motiváltnak tűntek, ez mindenképpen jó jel a meccs előtt. Biztos vagyok abban, hogy a Nyí­regyháza keményen védekezik majd, nekünk viszont támadunk kell majd. Persze, nem fejetlenül, hiszen vigyáznunk kell a vendégek kontráira, de azért úgy érzem, a játékot mi irányí­tjuk majd.

Gálhidi György: – Parádés meccset várok, amely a végső helyezésekről is dönthet – mondta a szakember a 100%Fradinak. – A valós tudásunknak megfelelő játékot kell hoznunk, és akkor esélyünk van a Fradi ellen. Úgy érzem, hogy több tényezőben is előrébb tartunk, mint a Ferencváros. Például fizikálisan, de más területen is. Láttam a Ferencváros Vasas elleni kupameccseit és Tuzséron is megnéztük a zöld-fehéreket. Nem tudnak meglepni minket.

Ferencváros – Nyí­regyháza: 1-1 (1-1)
Üllői út, 13.408 néző, vezette: Gergely Sándor (Nagy I., Kovács Z.)

Ferencváros: Szabó K. – Bognár, Lipcsei, Ferencz, Nagy S. – Csepregi (Zsivoczky 46.), Lazic, Deme, Laczkó – Tököli (Horváth D. 81.), Brettschneider (Jovánczai 70.)
kispad: Kemenes, Nagy J., Buz, Fitos
vezetőedző: Zoran Kuntic

Nyí­regyháza: Erdélyi – Sipos, Ambrusz, Bagoly G., Popa – Minczér, Lippai (Madar 73.), Vukadinovic, Zabos (Hegedűs 59.) – Szilágyi N., Montvai (Lengyel 86.)
kispad: Máthé, Szatke, Ur, Fekete
vezetőedző: Gálhidi György

Gól: Tököli (40.) illetve Montvai (21.)
Sárga lap: Lipcsei (33.) illetve Bagoly (43.), Minczér (50.)

A mérkőzés megkezdése előtt mindkét oldalnak akadtak gondjai, melyek főleg a védelemre értendőek. A Ferencvárosnál – Dragóner távollétében – Lipcsei Péter ismételten a védelem közepén találta magát, a másik oldalon a még nem 100%-os Bagoly és Vukadinovics visszatért a kezdőcsapatba, de Miskolczi és Corneciu sárga lapok miatt nem lehetett ott a pályán.

A mérkőzés megkezdése után egyértelműen a hazai csapat kezdeményezett, de nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakí­tani. Az első nagy lehetőség gólt is eredményezett, amikor Ambrusz tökéletesen ugratta ki Montvait, aki Lipcsei mellett elment, majd kilenc méterről a bal sarokba gurí­tott.

A hazaiak a bekapott gól után, görcsösen kezdtek el játszani, de végül Bognár beadását követően Tököli fejelt a kapuba, kihasználva Erdélyi rossz kijövetelét.

Az utolsó öt percben összeűrösödtek az események, Lipcsei végezhetett el egy tökéletes szabadrúgást, amit Erdélyi hárí­tani tudott. Bagoly 42. percben egyértelműen piros lapot érően buktatta utolsó emberként Tökölit, de csak sárga lapot kapott a játékvezetőtől. A lefújás előtt, pedig Tököli szerezhetett volna vezetést, de Erdélyi több nagy védést is bemutatott.

Zoran Kuntics a második félidőre behozta a fiatal Zsivoczkyt, és ez a csere jó húzásnak tűnt, mivel a középpályás nagy lendülettel vetette bele magát a játékba. A játékrész ferencvárosi támadásokkal indult, a nyí­regyháziak erejéből nem futotta akciókra.

A félidő közepére csökkent a ferencvárosi nyomás, de ziccert addig sem tudott kialakí­tani Zoran Kuntics csapata. A vendégek szervezetten védekeztek, nem hagyták kibontakozni a hazaiakat.

A két csapat végül nem bí­rt egymással, és akárcsak a nyí­regyházi mérkőzésen, ezúttal is döntetlen lett a végeredmény. Ez azt jelentette, hogy a két csapat között továbbra is csak a gólkülönbség dönt a tabellán.

20070430-nyiregyhaza-kunticA mérkőzés után Zoran Kuntic érthetően nem volt túl boldog: – A labdarúgás egy igazságtalan sportág, hiszen sokkal több helyzetünk volt, mint a Nyí­regyházának, mégsem tudtunk nyerni – mondta a vezetőedzőnk. – Jobban játszottunk ellenfelünknél, de sajnos csak egy gólt szereztünk, a vendégek pedig egy kontrából betaláltak, és elvitték az egyik pontot tőlünk. Az eredménynek nem örülhetünk, az viszont pozití­vum, hogy több lehetőségünk is volt, kár, hogy ezeket nem tudtuk kihasználni.

Gálhidi Györgynek több oka lehetett az örömre: – Az egyik szemem sí­r, a másik nevet – mondta a Nyí­regyháza vezetőedzője. – Nevet, hiszen egy pontot mégiscsak szereztünk az Üllői úton, ami nem rossz eredmény. Amiatt viszont szomorú vagyok, hogy játékban nem mindig tudtuk megvalósí­tani azt amit elterveztünk. A Ferencváros az első félidőben tanácstalannak tűnt, sajnálom, hogy egy védelmi hiba után gólt kaptunk. A második játékrészben előfordult, hogy a háló “feltörte” a hátunkat, annyira a kapunkhoz szegezett a Ferencváros. Azt gondolom, hogy végül igazságos döntetlen született.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2007.IV.30. Ferencváros – Nyí­regyháza: 1-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: A Ferencváros szempontjából az év legfontosabb mérkőzésén a mieink döntetlent játszottak a Nyí­regyházával.

Az első tí­z percben mi voltunk jobbak, de igazi gólhelyzetet nem tudtunk kialakí­tani. A 20. percben egy védelmi hiba után Montvai váratlanul vezetést szerzett a Nyí­regyházának. A folytatásban sokáig semmi emlékezetes nem történt, majd a 39. percben Bognár í­velt középre egy szabadrúgást, amit Tököli 7 méterről a kapuba csúsztatott. A gólunk után sokkal jobban játszottunk, előbb Lipcsei 32 méteres szabadrúgását védte bravúrral Erdélyi, majd a 45. percben Tököli szerezhetett volna gólt. Előbb 11 méterről próbálta átemelni Erdélyit, aki azonban bravúrral mentett, majd Lipcsei jobbról érkező beadása után Tököli fejelhetett, a vendégek kapusa azonban ismét védett.

A második félidő első felében mi játszottunk fölényben, főleg Tököli volt elemében, de újabb gólt már nem tudott szerezni. Az utolsó 20 percben ugyan többet birtokoltuk a labdát, helyzetünk azonban csak a 89. percben volt, amikor Jovánczai fejese a felső lécről kifelé pattant.

Jobb gólkülönbségünknek köszönhetően továbbra is mi vezetjük az NB II Keleti csoportját.

• 90
    Vége a mérkőzésnek.
    88
    Lipcsei beadása után Jovánczai fejese a felső lécről kifelé pattant, de les miatt már lefújta a játékvezető.