2007.IV.7. Orosháza – Ferencváros: 1-1

A sí­rból hozta vissza az egyik pontot a Ferencváros csapata

A 92. percben Lipcsei Péter szabadrúgása után mentett pontot a Ferencváros labdarúgócsapata az Orosháza otthonában. A hazai együttes korábban Szabó Norbert révén szerezte meg a vezetést, de nem tudta a végéig megtartani az előnyét.

Orosháza – Ferencváros: 1-1 (1-0)
Orosháza – Mátrai stadion, 3.000 néző, vezette: Sápi Csaba (Kormányos II. G., Weizer)

Orosháza: Tóth Z. – Kerepeczki, Molnár R., Futaki, Szabó N. (Fekete 80.) – Szeverényi, Csiszár, Koncz, Buza (Mike 70.) – Bosnjakovic, Baranyai (Lovas 70.)
kispad: Szabó P., Závoda, Kis-Szabó, Pardi
vezetőedző: Belvon Attila

Ferencváros: Kemenes – Bognár, Dragóner, Ferencz, Fitos (Csepregi 49.) – Deme (Brettschneider 37.), Lazic, Lipcsei, Laczkó – Bartha (Horváth D. 70.), Tököli
kispad: Szabó K., Nagy S., Fülöp N., Zsivoczky
vezetőedző: Gellei Imre

Gól: Szabó N. (20.) illetve Lipcsei (90+2.)
Sárga lap: Koncz (66.), Bosnakovic (73.) illetve Bartha (42.), Ferencz (73.)
Kiállí­tva: Fekete (90+1.)

A hétközi kupakiesés után Orosházára látogatott bajnoki mérkőzésre a Ferencváros.

A zöld-fehérek előtt adódott az első helyzet, de Bartha kapu mellé fejelt közelről. Két perc múlva viszont a másik oldalon megszületett a mérkőzés első gólja, Baranyai szabadrúgását Szabó Norbert három méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte.

A gólpasszt adó Baranyai négy perc múlva megduplázhatta volna a hazaiak előnyét, de nyolc méterről a kimozduló Kemenesbe lőtt.

Az első félidőben ritkán forogtak veszélyben a kapuk, de miután a lelkes hazaiak egy helyzetüket gólra váltották, ők vonulhattak előnnyel félidei pihenőre.

A második játékrész eleje ferencvárosi helyzetekkel indult, de a fővárosiaknak vigyázniuk kellett, mivel a vendégek is veszélyes támadásokat vezettek, Bosnjakovics egyszer a felső lécet találta telibe.

A 65. percben hatalmas egyenlí­tési lehetőséget puskázott el a zöld-fehér együttes: Lipcsei átesett Koncz lábán, a játékvezető büntetőt í­télt. A labda mögé Lazics állt, de lövése a kapufán csattant.

Már szinte mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet, valamint hogy a Ferencváros elszenvedi első vereségét, de a 92. percben egyenlí­tett Gellei Imre csapata. Fekete szabálytalansága után az FTC szabadrúgást, a csereként beállt játékos piros lapot kapott. A labda mögé Lipcsei Péter állt, és lövését már nem tudta védeni Tóth kapus.

A Ferencváros a második félidőben nagy erőket mozgósí­tott, de végül csak az egyik pontot tudta elhozni az Orosháza otthonából.

A találkozó után Gellei Imre csak annak örülhetett, hogy együttesünk továbbra is maradt az első helyen: – Tudtuk, hogy az Orosháza hazai pályán remekül szerepel, hiszen ősszel végig veretlen volt, tavasszal pedig csak a Nyí­regyházától kapott ki nagy csatában – mondta a szakvezető a 100%Fradinak. – El kell ismernem, hogy az első félidő nem a miénk volt, nagyon kevés párharcot nyertünk, í­gy nem meglepő, hogy a hazaiak szereztek vezetést. Fordulás után lényegesen agresszí­vebben futballoztunk, ebből kifolyólag megvoltak a helyzeteink, melyekből csak egyet tudtunk kihasználni, í­gy meg kellett elégednünk a döntetlennel. Annak örülök, hogy a veretlenségünk megmaradt, és továbbra is mi vezetjük a tabellát.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2007.IV.7. Orosháza – Ferencváros: 1-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Döntetlenre végeztünk Orosházán. Lipcsei az utolsó pillanatban egyenlí­tett, Lazic korábban büntetőt hibázott.

Mi kezdtünk jobban, ám a hazaiak jól védekeztek, Bosnakovicra pedig folyamatosan figyelni kellett. A legveszélyesebb kí­sérlet Bartha nevéhez fűződik, akinek lövését csak nehezen védte Tóth. A 21. percben aztán vezetést szerzett az Orosháza, egy beadás után Szabó volt eredményes (1-0). A gól után sem változott sokat a játék képe: próbálkoztunk ugyan, de sok volt a hiba a játékunkban, í­gy nem is sikerült az egyenlí­tés.

Fordulás után szemmel láthatóan egy erőszakossabb felfogásban játszó csapat lépett pályára, jöttek is a helyzetek, de a hazai oldalon mindig volt egy közbenyúló láb, az Orosháza sokszor tisztázott az utolsó pillanatban. Az 50. percben Tököli csak pár centit tévesztett, de Lipcseinek, Brettschneidernek és Lazicnak is voltak lehetőségei. A legnagyobb épp utóbbi előtt adódott, ám az egyébként jól játszó légiós a 68. percben büntetőt hibázott. A hajrában még Dragóner fejesei jelentettek veszélyt a hazai kapura, de Tóth rendre a helyén volt. A rendes játékidő végén aztán egyenlí­tettünk: Lipcsei mesterien lőtt a kapuba szabadrúgásból (1-1).

A mieink ezzel a döntetlennel megőrizték első helyüket a tabellán, de a Nyí­regyháza újra beérte csapatunkat a tabellán.

• 94
    A hosszabbí­tásban már nem esett újabb gól, döntetlenre végeztünk. A Nyí­regyháza 2-0-ra nyert, pontszámban újra egyformán áll a két csapat.
    90
    Egyenlí­tettünk. Brettschneider lefutotta emberét, majd ellökték a 16-oson belül. A játékvezető a partjelzővel való egyeztetés után úgy döntött, hogy csak szabadrúgást ad. Fekete közben reklamált, ezélrt pirosat kapott. Lipcsei 17 méterről aztán a jobb sarokba lőtte a szabadrúgást (1-1).
    86
    Újra elakadt egy lövés, ezúttal Lazic próbálkozását blokkolta az ötösön álló Molnár.
    84
    Brettschneider “kevergetett” jól a jobb oldalon, majd beadott, Dragóner földre lefejelt labdáját védte a hazai kapus.
    83
    Szabó helyére Fekete állt be.
    82
    Egy felí­velésre Tököli és Dragóner startolt rá, előbbi elől az utolsó pillanatban szedte fel a labdát Tóth.
    81
    Lipcsei 16 méteres, veszélyes lövését blokkolták újfent a hazaiak.
    76
    Ferencz és Bosnakovic kakaskodása után mindkét játékos sárgát kapott.
    74
    Baranyai és Buza lejött, Lovas és Mike beállt a hazaiaknál.
    73
    Bartha helyett Horváth a pályán.
    69
    Dragóner hozta játékba Brettschneidert, aki kapura lőtt, veszélyes lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a hazai védők.
    68
    Lazic hozta fel a labdát, Laczkóhoz passzolt, akit Kerepeczky buktatott. A jogos büntetőt Lazic a bal kapufára lőtte. Koncz előtte reklamálásért sárgát kapott.
    66
    Tököli “bőrözött” be szépen egy védőt, beadását pedig Lazic lőtte kapura 8 méterről, Tóth nagy bravúrral védett. Tököli szögletét Brettschneider fejelte veszélyesen kapura, a hazai kapus ismét védett.
    60
    Bosnakovic kemény, 17 méteres lövése a felső lecet érintve hagyta el a játékteret.
    59
    Brettschneider beadására Tököli érkezett, csukafejese kevéssel kerülte el a kaput.
    58
    Lazic 19 méteres lövését védte biztosan Tóth.
    56
    Csapatunk legjobbja, Lazic indí­totta Tökölit, aki Lipcseinek készí­tette le a labdát, ő 16 méterről lőtt, a hazai kapus üggyel-bajjal hárí­tott a jobb sarok elől.
    51
    Fitos helyett Csepregi a pályán.
    50
    Agresszí­vebben kezdtünk. Laczkó ment el a szélen, Tökölihez passzolt, aki az átvétel után egyből megcélozta az alsó sarkot 16 méterről, és alig 10 centit tévesztett.
    46
    Megkezdtük a második félidőt.
    45
    Vége az első félidőnek, a folytatásban több kell. A Nyí­regyháza közben 1-0 arányban vezet otthon a Karcag ellen.
    44
    Tököli jó csellel ment el a balszélen, jól is adott középre, a berobbanó Brettschneider és Laczkó centikkel maradt le a labdáról.
    43
    Bartha reklamált, ezért sárgát kapott.
    40
    Demének egy ütközésnél felrepedt a szemöldöke, azért volt szükség a cserére.
    39
    Deme helyett Brettschneider folytatja.
    37
    Bartha előbb két embert cselezett ki jól, majd szerelték, majd nem sokkal később három emberen hámozta át magát, de a negyedikben elakadt. Lipcsei kérte Barthától, hogy korábban passzolja le a labdát.
    29
    Deme beadását Ferencz tette vissza Dragónernek, aki Lazichoz passzolt, az ő veszélyes lövése sajnos elakadt egy védőben.
    26
    Baranyai lövését védte bravúrral Kemenes. Felbátorodtak a gól után a hazaiak.
    21
    Egy baloldali szabadrúgás után Szabó juttatta a kapuba a labdát (1-0).
    20
    Lipcsei pontrúgásáról kevéssel maradt le Ferencz, csak a kapu mellé tudott perdí­teni.
    18
    Egy jobboldali beadás után Bosnakovic perdí­tett a kapu fölé.
    17
    Dragóner indí­totta Barthát, aki lefutotta védőjét, 17 méterről lőtt, a kapus csak másodszorra tudott hárí­tani.
    13
    Baranyai húzott el a balszélen, középre lőtt élesen, Bosnakovic lemaradt a labdáról, Kemenes pedig felszedte azt.
    6
    Bartha gurí­totta le a labdát Lipcseinek, aki 20 méterről egyből lőtt, a kapu fölé.
    5
    Tököli cselezgetett a baloldalon, majd lőtt, a lepattanó labdát az utolsó pillanatban rúgták ki Bartha elől.
    1
    A hazaiak kezdtek, a lelátón mindegy 3000-en vannak. Az Orosháza tiszta fehérben játszik, mi csí­kos mezben, zöld nadrágban és zöld sportszárban.
    .
    Most vonulnak ki a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
    .
    A vádlisérüléssel bajlódó Jovánczai Zoltán mellett Balog Zoltán sem lehet ott a pályán Orosházán. A védő elmondta, a Vasas elleni meccs hajrájában kapott egy rúgást a lábára. Bognár Zsolt játéka is kérdéses, de az ő állapota már javult. Mint ismert, ő megfázással bajlódott. Gellei Imre várhatóan az alábbi csapatot küldi majd pályára Orosházán: Kemenes -- Fitos, Dragóner, Ferencz, Bognár -- Deme, Lipcsei, Lazic, Laczkó -- Bartha, Tököli.
    .
    Töltsd le a mobilodra!
    SMS-ben küldd az FR045694-et a 06-91-229-999-re! Részletes infók és további tartalmak itt!

.
    Fantasztikus előfizetői akció indult a 100%Fradinál!

.
    A két csapat őszi meccse 5-0-s Fradi-sikerrel zárult -bővebben itt!

.
    Csapatunk fél ötkor Orosházán lép pályára. Mai ellenfelünk odahaza eddig csupán egy vereséget szenvedett, ősszel veretlen volt hazai pályán. Élő közvetí­tésünk 16.20-kor kezdődik.