2007.IX.26. MK, Felcsút – Ferencváros: 0-1

2 hozzászólás a(z) 2007.IX.26. MK, Felcsút – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Bejutottunk a Magyar Kupában a legjobb 16 közé, miután idegenben győztük le a Felcsútot 1-0-ra. Csapatunk megérdemelten jutott tovább, hiszen végig masszí­van játszottunk, a meccs nagy részében mi irányí­tottunk, a Felcsútnak csak fellángolásai voltak. A győztes gólt Ndjodo szerezte a 34. percben.

A debütáló Vasas Zoltánnal a kezdőcsapatban kezdtük a meccset. Óvatosan kezdtek a csapatok, de mi kezdeményeztünk többet. Az első félóra végén Lipcsei még rontott egy helyzetben, ám pár perccel később egy óriási szóló után remekül hozta helyzetbe Ndjodót, aki a kapus lábai között a kapuba lőtt. A félidőre előnnyel mentünk, a felcsútiak gyakorlatilag nem is veszélyeztettek.

A folytatásban inkább mezőnyjáték zajlott a pályán. Mi biztosan őriztük előnyünket, a “hazaiak” pedig nem kerültek helyzetbe. Egészen a hajráig, amikoris egy lepattanó labdát Kovacsicz a kapufára vágott. Gól már nem esett a folytatásban sem, í­gy végül megérdemelt sikerrel ütöttük ki a kupából az NB II Nyugati csoportjának egyik legnagyobb esélyesét.

• 94
    Vége, bejutottunk a legjobb 16 közé.
    93
    Vinczénél kb. egy percig volt a labda, nem tudták elvenni tőle.
    83
    Egy lepattanó labdát Kovacsicz futtából ellőtt, de szerencsére a kapufát találta el.
    79
    Lipcsei szabadrúgása megpattant a sorfalon, Kozma bravúrral ütötte ki a labdát. Szöglet, majd azt követően újabb sarokrúgás jött, végül Mátyus fejelt a kapu fölé.
    77
    Kassai elküldte Urbánt a kispadról, a biztonságiak vezetik ki őt.
    73
    Horváth állt be Bartha helyére.
    72
    Lipcsei kecsegtető pozí­cióból lőtt a kapu fölé.
    68
    Weitner utánrúgásért, lökésért csak sárgát kapott.
    67
    Weitner került helyzetbe, de éles szögből csúnyán ellőtte a labdát.
    64
    Ndjodo ellen sokat szabálytalankodnak, ezúttal Makrai tette ezt, sárgát kapott érte.
    62
    Domján állt be Schrancz helyére.
    61
    Török műesésért kapott sárgát.
    60
    Bartha jó cselekkel játszotta magát tisztára, de lövése sajnos gyengére sikeredett.
    58
    Fitos remek szólóval robogott végig a jobb szélen, csak a 16-os előtt tudták szerelni.
    55
    Novák mellel átvett egy labdát, de Zarzycki remek kivetődéssel mentett előle.
    54
    Vasas első meccsén 54 percet kapott, helyette Nagy József állt be.
    48
    Venczel rúgta le Demét, jogosan kapott sárgát.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Kovacsicz állt be Móri helyett.
    45
    Vége az első félidőnek, amelyben többet tettünk a gólszerzésért, mint ellenfelünk.
    44
    Bartha szép szóló után Lipcseihez passzolt, ő Ndjodóhoz, akinek lövése lepattant a védőkről.
    38
    Kassai a második sárgát is kiosztotta, ezúttal Fitos kapta szintén visszahúzásért.
    34
    Vezetünk. Lipcsei remek szóló (kötényt is adott, szabálytalanul sem tudták megállí­tani) után mesterien ugratta ki Ndjodót, aki 10 méterről a kapus lábai között a hálóba bombázott. Kozma még beleért, de bement a labda a kapuba (0-1).
    29
    Fitos jó beadása után pont Lipcsei előtt pattant meg a labda, aki í­gy rosszul találta el a játékszert, és fölé lőtt.
    27
    Imrik 20 méteres szabadrúgását biztosan védte Zarzycki.
    24
    Egyértelműen mi irányí­tjuk a meccset, a hazaiak szemmel láthatóan a kontrákra rendezkedtek be.
    20
    Lipcsei 19 méteres szabadrúgását védte a bal alsó sarok elől Kozma.
    18
    Nem volt veszélytelen az első felcsúti kapuralövés. Az oldalvonal mellől, Schrancz csavarta a rövid sarokra félmagasan, Zarzycki szépen védett, úgy, hogy még az előtte elfutó Weitner is zavarta.
    17
    Nagy Sándor kapott sárgát mezrángatásért.
    12
    Deme belőtte a labdát a védők mögé, Lipcsei kissé “kiszorí­tott” helyzetből próbált kapura lőni, de a kivetődő Kozma mentett.
    9
    Lipcsei lágyan középre í­velt labdájáról alig maradt le Ndjodo.
    3
    Ndjodo fordult le Tamásról az ötösnél, de nem találta el jól a felpörgetett labdát.
    1
    A hazaiak kezdték a meccset.
    .
    Mi zöld-fehér csí­kos mezben játszunk, a hazaiaknál piros-fekete a szí­nösszeállí­tás.
    .
    A kupameccsen bemutatkozik a Ferencvárosban Vasas Zoltán. A védőnek a hét elején jött meg a játékengedélye, és Csank János egyből a kezdőcsapatba jelölte. A találkozón az alábbi összeállí­tásban játszik majd együttesünk: Zarzycki -- Nagy S., Dragóner, Mátyus, Vasas -- Fitos, Lazic, Lipcsei, Deme -- Bartha, Ndjodo.
    .
    Az elmúlt 16 idegenbeli kupameccsünk után mindig örülhettünk -- egy kivételével, de azt a mérkőzést pont Székesfehérváron játszották. 2005-ben a döntőben 5-1-re kaptunk ki a Soprontól a Sóstói stadionban.
    Élő közvetí­tésünk az esti találkozóról 17.50-kor folytatódik.
    .
    Regisztrálj, fogadj, nyerj és támogasd a Fradit!

.
    Mi eddig a Törökbálintot (6-0) és a Paksot (0-0) búcsúztattuk. A Felcsút az Ajkát verte 6-0-ra, majd az Újpestet 3-1-re.
    .
    Itt a legújabb 100%Fradi -- mindenidők legnagyobb előfizetői akciójával

.
    Csapatunk 18 órakor Székesfehérváron játszik a Magyar Kupában a Felcsúttal. A győztes a legjobb 16 közé jut.