2008.IX.3. MK, Szigetszentmiklós – Ferencváros: 1-1

2 hozzászólás a(z) 2008.IX.3. MK, Szigetszentmiklós – Ferencváros: 1-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a Magyar Kupa 3. fordulójában a rendes játékidő után 1-1-re végzett a Szigetszentmiklós ellen, majd mivel a hosszabbí­tás nem hozott döntést, jöttek a 11-es rúgások, ahol mi voltunk a jobbak.

Szigetszentmiklós – Ferencváros: 1-1 (0-1, 1-1, 1-1)
    Szigetszentmiklós, vezette: Varga (Kelemen, Fehér)

Szigetszentmiklós: Szabó – Somogyi (Patakfalvi 46.), Simkó, Rédei, Tamási – Csepregi, Csurka, Király, Tóth – Szécsi, Nógrádi (Kosuth 85.)

Ferencváros: Holczer – Fülöp, Souare, Baranyai, Downing – Bartha (Pölöskei 75.), Lamine, Morrison, Abdi (Diaz 75.) – Bartholomew (Zsivoczky 65.), Kamate

Gól: Patakfalvi (64.) illetve Abdi (30.)
    A büntetőket értékesí­tették: Szécsi, Csurka illetve Pölöskey, Morrison, Lamine
    A büntetőket kihagyták: Patakfalvi, Király, ? illetve Zsivóczky
    Sárga lap: Souare (47.), Fülöp (109.)

A mérkőzés első helyzete a hazaiak előtt adódott, az ex-ferencvárosi Csurka remekül adott középre, ahol Baranyai jó ütemben tisztázott az érkező Szécsi elől. Sokáig nem történt semmi érdemlege, majd a 30. percben Downing pontos passza után Abdi emelt ügyesen 10 méterről a kapuba. A gól után feljavult a játékunk, Kamate, valamint Lamine is helyzetbe került, de a szintén ex-fradista Szabó Kálmán mindkét esetben bravúrral mentett. Az utolsó percben kaphattunk volna egy jogos 11-est, mivel Bartholomew-et hátba rúgták a tizenhatoson belül, de a bí­ró nem í­télt semmit.

A második félidő egy Souare helyzettel kezdődött, de védőnk hét méterről fölé lőtt. A folytatásban is mi voltunk a veszélyesebbek, aztán egyre inkább felbátorodtak a hazaiak. A 64. percben pedig a csereként beállt Patakfalvi 16 méteres emeléssel egyenlí­tett. A folytatásban mi voltunk veszélyesebbek, de a rendes játékidő végéig nem sikerült több gólt szereznünk.

A hosszabbí­tás első felében nem forogtak veszélyben a kapuk, mí­g a másodikban Kamate eldönthette volna a mérkőzést, de 16 méteres lövését Szabó megfogta.

Jöhettek a büntetők. A 11-es rúgások hőse Holczer volt, aki három büntetőt is hárí­tott, mí­g tőlünk Pölöskei, Morrison és Lamine is betalált, í­gy mi jutottunk tovább.

• 129
    “Buffon” ezt is kiütötte. Továbbjutottunk.
    128
    Lamine is. (2-3)
    127
    Csurka belövi. (2-2)
    126
    Morrison biztos lábbal értékesí­tette. (1-2)
    125
    Szécsi berúgta. (1-1)
    124
    Zsivoczky kapufára rúgta. (0-1)
    123
    Holczer király lövését is megfogta. (0-1)
    122
    Pölöskei bevarrta. (0-1)
    121
    Holczer megfogta Patakfalvi büntetőjét.(0-0)
    120
    Vége a hosszabbí­tásnak, jönnek a 11-esek.
    117
    Egyre sötétebb van.
    115
    Rédei lába görcsbe ugrott, Csurka orvosolta a problémát.
    113
    Kamate eldönthette volna: jól fordult le a védőjéről, majd 16 méterről a kapu közepén álló Szabó kezébe rúgta a labdát.
    100
    Mi irányí­tjuk a mérkőzést, de egyelőre nem vagyunk veszélyesek kapura.
    94
    Tóth helyére Kalló állt be.
    92
    Zsivoczky lövését fogta Szabó.
    91
    A Szigetszentmiklós kezdte a hosszabbí­tást.
    90
    Vége a rendes játékidőnek, jöhet a kétszer 15 perces hosszabbí­tás.
    85
    Csere a hazaiaknál: Nógrádi helyett Kosuth folytatja.
    83
    Diaz lőtt ballal a bal alsó mellé.
    79
    Pölöskei fejelt a rövid saroknál a kapu fölé.
    76
    Egykapuzunk. Zsivoczky lőtt éles szögből, Szabóról kipattant a labda, majd a védők felszabadí­tottak. Az ellenfél csak másodpercekre tudja megtartani a labdát.
    75
    Kettőscsere: Bartha helyére Pölöskei állt be, mí­g Abdit Diaz váltotta.
    69
    Tóth beadása után Patakfalvi lőtt tiszta helyzetből a kapu mellé.
    65
    Zsivoczky játszik Bartholomew helyett.
    64
    Egyenlí­tett az ellenfél. A csereként beállt Patakfalvi 16 méterről szépen emelt a kapuba. (1-1)
    61
    Kamate éles szögből lőtt, Szabó ismét védett.
    54
    Morrison 18 méteres helyezett lövését fogta Szabó.
    50
    Bartha szöglete után Souare 7 méterre a kaputól levette a labdát, majd a kapu fölé küldte.
    47
    Szécsi szabálytalankodott Souarével szemben, meglepetésre a mi játékosunk kapott sárgát, a hazaiak pedig szabadrúgást. Nógrádi kapura csavarta a labdát, amit Holczer kiöklözött.
    46
    Elkezdődött a második félidő.
    45
    Vége az első félidőnek.
    44
    Simkó térddel hátbarúgta Bartholomew-et a tizenhatoson belül, de a jogos 11-es elmaradt.
    41
    Szécsi lőtt 18 méterről a kapu mellé.
    39
    Az ex-Fradi kapus jó formában van. Abdi kiugratása után Kamate lőtt közelről, de Szabó lábbal védett.
    36
    Egy szép cselsorozat végén Lamine lőtt 10 méterről, de Szabó ismét bravúrral védett, a kipattanőt Downing tűzte rá, Királyról azonban szögletre pattant a labda.
    33
    Bartha sistergő bombáját Szabó kiütötte.
    30
    Vezetünk. Downing beadésa után Abdi 11 méterről emelt a kapuba a kimozduló Szabó felett. (0-1)
    26
    Abdit akasztották 24 méterre a kaputól. A szabadrúgást a sértett a sorfalba vágta, majd az ismétlést fölé rúgta. Megjegyeznénk, hogy a sorfal egyik tagja kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül…
    25
    Bartha lőtt távolról jócskán mellé.
    21
    Szécsi kapott jó labdát a tizenhatoson belül, de 10 méterről az égbe lőtt.
    15
    Sokkal többet birtokoljuk a labdát, de a hazaiak védelme eddig jól zár.
    10
    Baranyai hatalmasat mentett. Csurka adott középre balról, középen Szécsi érkezett, de Baranyai az utolsó pillanatban szögletre rúgta a labdát.
    6
    Fülöp passza után Kamate lőtt a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat.
    2
    Nógrádi indí­tott hosszan, de a kapujából kifutó Holczer lábbal tisztázott.
    1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.
    .
    A mieink a szokásos zöld-fehér csí­kos mezben játszanak, a Szigetszentmiklós fehér felsőben és fekete alsóban lép pályára.
    .
    A mérkőzés érdekessége, hogy műfüves pályán rendezik.
    .
    Csapatunk az MK 3. fordulójában Szigetszentmiklóson lép pályára. Élő közvetí­tésünk 16.55-kor kezdődik.