2009.IV.18. Ferencváros – Dunakanyar-Vác: 6-1

20090418-csapatkepA négy gólt szerző Ferenczi győzelemre vezette a Fradit a Vác ellen

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Keleti csoportot vezető Ferencváros a négy gólt szerző Ferenczi István vezérletével hazai pályán sima, 6–1-es győzelmet aratott a mérkőzést tí­z emberrel befejező Vác ellen. A meccsen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Dragóner Attila, akit a szünetben mentő szállí­tott kórházba.

Ferencváros – Dunakanyar-Vác: 6-1 (3-0)
Albert stadion, 6.000 néző, vezette: Bede Ferenc (Ví­gh, Agócs)

Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner (Lamine 37.), R. Wolfe, Balog Z. – Wedgbury, Ashmore, Morrison, Zsivoczky (Tóth B. 59.) – Ferenczi, Robertson (Shaw 77.)
kispad: Megyeri, Pölöskey, Abdi, Kamate
vezetőedző: Robert Davison

Dunakanyar-Vác: Horváth G. – Gáspár, Farkas P., Ghéczy, Tányéros – Margitics, Rusvay, Székesi, Simon G. (Andrejcsik 46.) – Kocsis D. (Rob 46.), Varga Cs.
kispad: Sztankó, Scott, Vági, Vén, Varga Á.
vezetőedző: Dr. Tóth János

Gól: Ferenczi (7. – 11-esből, 24., 44., 83. – 11-esből), Ashmore (74.), Shaw (79.) illetve Gáspár (58.)
Sárga lap: Dragóner (35.) illetve Tányéros (17.), Gáspár (73.), Margitics (83.)
Kiállí­tva: Varga Cs. (35.)

A labdarúgó-másodosztály Keleti csoportjának 22. fordulójában a tavasszal eddig hibátlan teljesí­tményt nyújtó, éllovas Ferencváros a középmezőnyhöz tartozó Vác csapatát fogadta.

Ez a párharc jó másfél évtizeddel ezelőtt még az élvonalban is rangadónak számí­tott, hiszen az 1993–1994-es kií­rásban a Vác nyerte meg a magyar bajnokságot, mí­g a zöld-fehérek a kupa elhódí­tásával vigasztalódtak.

A jelenlegi bajnokságban nyújtott teljesí­tmény alapján a Ferencváros számí­tott az esélyesnek, és az Albert-stadionba kilátogató nézőknek nem is kellett sokáig várniuk arra, hogy előnybe kerüljenek a hazaiak.

A találkozó 7. percében ugyanis tizenegyeshez jutott a Fradi, miután Margitics Andor szabálytalankodott a 16-oson belülre betörő Zsivóczky Norberttel szemben. A büntetőt Ferenczi István értékesí­tette – a csatár jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, Horváth Gergely a másik irányba mozdult.

20090418-vac-ferencziAz első félidő hátralévő részében is Ferenczi játszotta a főszerepet: a támadó még kétszer volt eredményes a szünet előtt. Először a 24. percben értékesí­tette közelről Samuel Wedgbury beadását, majd húsz perccel később ismét az angol volt a feladó, Ferenczi ekkor szép fejessel volt eredményes.

Az igazsághoz tartozik, hogy a második két Fradi-gól már emberelőnyben született, Ferenczi magánszámát ugyanis megszakí­totta egy kevésbé szép jelenet: Varga Csaba szabálytalankodott Dragóner Attilával szemben, amiért piros lapot kapott, a zöld-fehérek védőjét pedig le kellett cserélni.

3–0-s hazai előnnyel ért tehát véget az első félidő, a szünetben Dragónert mentő szállí­totta kórházba, a védő valószí­nűleg arccsonttörést szenvedett.

A fordulás után szépí­tettek a vendégek, Gáspár Endre szépségdí­jas gólt ragasztott Holczer Ádám kapujának jobb sarkába – a Fradi kapusa csak kapufára ütni tudta a jó 30 méterről eleresztett bombát, onnan pedig a hálóba pattant a labda.

A hajrához közeledve James Ashmore visszaállí­totta a háromgólos különbséget, a középpályás 25 méterről, szabadrúgásból vette be a Vác kapuját. A végjátékban pedig Ferenczi megszerezte negyedik gólját a mérkőzésen (ezt is büntetőből), valamint a csereként beállt Paul Shaw is eredményes volt – a végeredmény í­gy 6–1-es, kiütéses Ferencváros-siker.

A zöld-fehérek sorozatban tizenegyedik győzelmüket szerezték, és 13 ponttal vezetik a Keleti csoportot.

A mérkőzést követően Bobby Davison elégedett volt a látottakkal: – Jól kezdtünk, sikerült gólokat szerezni, í­gy már korán eldöntöttük a találkozó sorsát. A kiállí­tás tulajdonképpen már nem sokat változtatott a dolgokon. Elégedett vagyok a csapattal, sok kiváló teljesí­tményt láthattam, ennek örülök.

Arra az újságí­rói kérdésre, hogy Lipcsei miért nem volt tagja a keretnek, vezetőedzőnk a következőt válaszolta: – Lipcsein kí­vül legalább öt középpályás nem volt kerettag, egyébként pedig a középpályás sorunk kiválóan teljesí­tett.

Tóth János, a váciak mestere egy sportszerű gesztussal kezdte az értékelését: – Szeretnék jobbulást kí­vánni, az arccsontsérülést szenvedő Dragóner Attilának, remélem minél előbb felgyógyul. Feltérképeztük a Ferencvárost, tudtuk, hogy anti focival van esélyünk egy szoros eredmény elérésére, mi azonban játszani akartunk, erre azonban ráfizettünk. A szünetben éreztem, hogy van bennünk egy vagy két gól, ez be is jött, de azzal is tisztában voltam, ha betalálunk, a Ferencváros nekünk ront, í­gy is volt, megrángattuk az oroszlán bajszát, amely a mancsával lecsapott ránk.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011001ejegyzéshez

• 92
    Vége.
    90
    Morrison lőtt jól 15 méterről, Horváth védett, Shaw ismételt, de a vendégkapus hatalmas bravúrral hárí­tott.
    83
    Ferenczit fellökték egy beadás után, a büntetőt a sértett ismét magabiztosna értékesí­tette (6-1)!
    79
    Wedgbury jó beadását Shaw csúsztatta a kapuba (5-1)!
    78
    Shaw váltotta Robertsont.
    74
    Ott a negyedik! Ashmore szépen csavart a jobb sarokba egy szabadrúgást (4-1)!
    73
    Gáspár kapott lapot, szabadrúgás.
    69
    Egy kavarodás után a kipattanót Balog próbálta a kapuba juttatni, de a labda végül fölé ment.
    60
    Zsivoczky-Tóth B. csere.
    58
    Semmiből jött vendéggól, Gáspár lövése Holczer kezét és a kapufát is érintve kötött ki a kapu jobb sarkában (3-1).
    56
    Robertson nem tudta kihasználni helyzetét, 10 méterről a kapusba lőtt ziccerben.
    54
    Mezőnyjáték folyik a pályán, mi vagyunk a kezdeményezőbbek.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Ferenczi nem tud hibázni: ezúttal tí­z méterről fejelt a kapu jobb sarkába ragyogóan (3-0)! Vége a félidőnek!
    37
    Dragóner nem is tudja folytatni, Lamine állt be a helyére.
    36
    Tí­z emberrel a Vác, Varga volt kí­méletlen Dragónerrel szemben, villant a piros lap.
    31
    Robertson közeli lövésébe léptek bele jól a vendégvédők, a szögletből végül nem lett semmi.
    25
    Morrison lőtt nagyon veszélyesen távolról, labdáját a kapufa állí­totta meg.
    24
    Remekül használjuk ki a helyzeteinket. Ferenczi a második lehetőségét is belőtte, Wedgbury jobboldali beadásába piszkált bele jól (2-0)!
    17
    Tányéros kapott lapot.
    12
    Enyhe mezőnyfölényben vagyunk.
    7
    Vezetünk! Ferenczi a jobb alsó sarokba gurí­totta a Zsivoczky buktatásért megí­télt büntetőt (1-0)!
    3
    Ferenczi lepődött meg egy beadáson, de a labda végül elment a kapu előtt.
    1
    Elkezdték a vendégek.
    .
    A Vác a szokásos piros-kék szerelésében lép pályára. Mi a most már szokásosnak mondható tiszta zöldben játszunk.
    .
    A Ferenczi-Robertson támadókettőssel lépünk pályára a Vác elleni bajnokin. Paul Shaw visszatért ugyan, de egyelőre csak a kispadra ülhet le. Meglepetés, hogy Lipcsei Péter ezúttal sincs benne a keretben, de nem tagja annak Márkus Tibor sem. Tagja viszont a kezdőcsapatnak Zsivoczky Norbert.
    Csapatunk a következőképpen kezdi a találkozót: Holczer -- Lowton, Dragóner, Balog, R. Wolfe -- Zsivoczky, Morrison, Wedgbury, Ashmore -- Ferenczi, Roberston.
    A kispadon ül Megyeri, Lamine, Tóth B., Pölöskey, Abdi, Kamate, Shaw.