2010.I.27. Málta U21 – Ferencváros: 0-1

Győzelemmel kezdtük a 2010-es esztendőt. A máltai edzőtáborban a helyiek U21-es válogatottját győztük le 1-0-ra. A győztes gólt az első félidő 20. percében Elding szerezte, aki Csizmadia beadását értékesí­tette fejjel.

Ron Reid, szakmai igazgatónk már nagyon várja az edzőmeccseket. Kí­váncsi rá, hogy az edzéseken elsajátí­tott gyakorlatokat, hogy tudják alkalmazni mérkőzésen.

– Ezeken a találkozókon fog kiderülni, hogy milyen erőben vagyunk. Úgy látom, a játékosok megértik, mit várunk tőlük. Az edzéseken kiváló munkát végeznek, bí­zom benne, hogy az ott tanultakat a meccseken is képesek lesznek alkalmazni. Az edzőmérkőzéseken mindig más-más összeállí­tású csapatot szeretnénk a pályára küldeni, hogy felmérjük, a játékosok miként teljesí­tenek éles szituációban. A máltai utánpótlás válogatott ellen mindkét félidőben különböző csapat lép majd pályára.

Málta U21 – Ferencváros: 0-1 (0-1)
Málta,

Ferencváros:
I. félidő: Megyeri – Csizmadia, Dragóner, Balog Z., Stockley – Rósa, Adnan, Tóth B. – Shaw – Ferenczi, Elding
II. félidő: Haber – Joaqiun, Csizmadia, Stockley, Alcantara – Fitos, Vass, Doherty – Tóth B. (Ghebru 72.) – Jang, Mamic

Gól: Elding (20.)

Az edzőpályán megtartott meccs első félidejében nagy iramot diktáltak a zöld-fehérek, melynek 20. percében Csizmadia szélső beadásából a szintén újonnan szerződtetett Anthony Elding fejelt a hazaiak kapujába.

A második játékrészben lassult ugyan a játék képe, de ennek ellenére a Ferencváros irányí­totta a találkozót. Az FTC 1-0-ás eredménnyel zárta az edzőtábor első találkozóját.

Craig Short vezetőedző: – Nem kezdtünk túl jól, és a máltai játékosok is keményen dolgoztak ellenünk. Az első meccsen, és az első félidőben mindig egy kicsit idegesek a játékosok, és ezt most is lehetett érezni. Teljesen mindegy, hogy edzésen hány erőnléti gyakorlatot végeznek a játékosok, mindenképpen túl kell lenni az első 45 percen. A második félidőre az ellenfél viszont elfáradt, mi pedig továbbra is fittnek és erősnek néztünk ki. Összességében véve elégedett voltam,  Anthony Elding gólja szép volt, Csizmadia játékával szintén nagyon elégedett voltam. Jó volt látni, hogy Sam Stockley pedig aktí­van irányí­totta, segí­tette és motiválta a játékosokat.

(Az FTC Press és a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2010.I.27. Málta U21 – Ferencváros: 0-1 bejegyzéshez

• Bemutatkozásnak nem volt rossz, külön öröm, hogy Edling és Doherty biztatóan mutatkozott be. Bori meg mit keres a Fradiban? Ezért kár volt Berki úr!

• 92
    Vége, az első félidő jobban sikerült.
    85
    Yang 18 méterről lőtt, a kapus védett.
    79
    A széleken aktí­vak vagyunk, sok a beadás, de a védők rendre tisztáznak.
    76
    Ellaposodott a meccs.
    72
    Tóth helyére Ghebru állt be.
    71
    Alcantara beadása után Fitos lőtt kapásból, 17 méterről kicsivel fölé.
    67
    Vass, Mamic, Yang összjátéka után utóbbi lőtt volna éles szögből, de a kapus tisztázott előle.
    58
    Csizmadia kőkemény szabadrúgása után a sorfalban akadt el a labda.
    56
    Yang egy remek szóló után Fitoshoz passzolt, de a védők szögletre tisztáztak. A beadás után a kí­nai fejelt, védett a hazai kapus.
    52
    Mamicé az első helyzet, 10 méterről lőtt mellé.
    50
    Továbbra is mi irányí­tunk.
    46
    így folytatjuk: Haber -- Joaqiun, Csizmadia, Stockley, Alcantara -- Fitos, Vass, Doherty -- Tóth B. -- Yang, Mamic.
    39
    Egy kapu előtti kavarodás után Tóth lőtt, de a védők blokkolni tudtak az utolsó pillanatban.
    35
    Lényegesen többet birtokoljuk a labdát, de kapura egy ideje nem vagyunk olyan veszélyesek.
    32
    Mi uraljuk a játékot továbbra is.
    27
    Rósa szöglete után Elding a kapu mellé fejelt.
    24
    Stockley baloldali beadása után Ferenczi fejelt a kapu fölé.
    22
    Megyeri nagyot védett, 22 méterről akarták átemelni felette a labdát, de résen volt.
    20
    Gól! Az újak hozták össze: Csizmadia remek beadása után Elding hat méterről bólintott a kapuba (0-1)!
    19
    Többet birtokoljuk egyébként a labdát, de sok a hiba sajnos.
    18
    Ez nagyobb lehetőség volt. Elding balról lőtt élesen középre, Ferenczi alig maradt le a labdáról.
    14
    Ismét mezőnyjáték.
    10
    Rósa jó labdával ugratta ki Eldinget, de a partjelző tévesen “behúzta” lesnek.
    8
    Csizmadia jó beadása után a kapus kiöklözte a labdát, majd Rósa lőtt 18 méterről a kapu mellé.
    7
    Egyelőre a mezőnyben csatáznak a csapatok.
    4
    Eldinget kell ápolni. Minden bizonnyal folytathatja.
    2
    Mi kezdtünk jobban, Tóth veszélyes beadását lehúzta a hazai kapus.
    1
    Sajnos elég rosszak a fényviszonyok, a stadion edzőpályáján játszunk.
    1
    A pirosban játszó hazaiak kezdtek, mi a szokásos csí­kos mezünkben vagyunk.
    .
    Ron Reid előzetesen ezt mondta a meccsről:
    -- Ezeken a találkozókon fog kiderülni, hogy milyen erőben vagyunk. Úgy látom, a játékosok megértik, mit várunk tőlük. Az edzéseken kiváló munkát végeznek, bí­zom benne, hogy az ott tanultakat a meccseken is képesek lesznek alkalmazni. Az edzőmérkőzéseken mindig más-más összeállí­tású csapatot szeretnénk a pályára küldeni, hogy felmérjük, a játékosok miként teljesí­tenek éles szituációban. A máltai utánpótlás válogatott ellen mindkét félidőben különböző csapat lép majd pályára.
    .
    Kezdőcsapatunk a következő: Megyeri -- Csizmadia, Dragóner, Balog Z., Stockley -- Rósa, Adnan, Tóth B. -- Shaw -- Ferenczi, Elding.
    .
    Élő közvetí­tésünk a 2010-es év első edzőmeccséről 18.20-kor kezdődik. Az ellenfél Málta U21-es csapata lesz.