2010.V.8. Ferencváros – Kecskeméti TE: 3-2

A Ferencváros labdarúgócsapata 3–2-re győzte le a Kecskemétet a Soproni Liga 27. fordulójában. A zöld-fehérek már három góllal is vezettek, a végén emberhátrányban örülhettek, hogy a három pontot megszerezték.

* * *

Craig Short: – A Győr elleni mérkőzés előtt azt mondtam, jó csapat nem kap ki kétszer egymás után. Mégis kikaptunk, mert nagyon korán 2-0-ás hátrányba kerültünk, de a második félidőben látottakkal elégedett voltam. Hajtottunk, támadtunk, 2-1-re szépí­tettünk. Ha pedig még szünet előtt megí­télik a javunkra a nyilvánvaló tizenegyest, egészen máshogy alakulhatott volna a meccs. Most ezen persze már kár rágódni, inkább arra kell ügyelnünk, hogy a Kecskemét ellen kezdettől fogva mi irányí­tsunk, a győri második félidőből merí­tsünk erőt, vegyünk példát. Négy forduló van még hátra, és mi egyebet tűzhetnénk ki célul, mint azt, hogy próbáljunk meg a lehetőségek szerint minél több pontot gyűjteni, a tabellán pedig minél előrébb végezni. Ehhez első lépésként természetesen szombaton kell nyernünk.

Urbányi István: – A szombati egy teljesen más meccs lesz, mint az eddigiek – mondta Urbányi a kesport.hu-n. – A Ferencváros otthonában játszani mindig extra pluszt jelent. Jó lett volna legyőzni a Paksot, mert akkor helyosztó lehetne a Fradi elleni mérkőzés, beelőzhettünk volna őket. így azonban négy pontra le vagyunk maradva tőlük, de az is nagy motiváció, hogy győzelmünk esetén felzárkóznánk a középmezőnyhöz.

* * *

Fitos, Joaquí­n, Wolfe(?) és Kulcsár sérülés miatt nem állt Craig Short rendelkezésére.

* * *

Ferencváros – Kecskemét: 3-2 (3-0)
Albert stadion, 2.500 néző, vezette: Fábián (Ortó, Márkus)

FTC: Megyeri – Csizmadia, Dragóner, Tutoric, Stockley – Tóth B., Doherty (Lipcsei 67.), Morrison, Abdi (Rósa 72.) – Ferenczi, Elding (Schembri 79.)
cserepead: Haber, Adnan, Balog Z., Vass
edző: Craig Short

Kecskemét: Holczer – Némedi, Gyagya, Lambulic, Farkas (Csordás 71.) – Bori, Cukic, Savic (Bagi 27.), Alempijevic (Simon 53.) – Litsingi, Montvai
cserepad: Lazareanu, Schindler, Koncz, Bertus
edző: Urbányi István

Gól: Ferenczi (3.), Elding (13.), Morrison (35.) illetve Montvai (51.), Csordás (75.)
Sárga lap: Stockley (16.), Abdi (53.), Ferenczi (90.) illetve Cukic (65.)
Kiállí­tva: Rósa (79.)

Az előző két bajnokiját elveszí­tő zöld-fehérek álomszerűen kezdtek, igaz, ehhez kellett egy tizenegyes is. Egy beadásnál Anthony Elding fején csúszott meg a labda, amikor Fábián Mihály fújt, konzultált Ortó Gyula asszisztenssel, majd a tizenegyespontra mutatott. Meglehetősen könnyű sí­ppal befújt büntető volt ez, Ferenczi Istvánt azonban nem zavarta, és a jobb alsó sarokba lőtt (1–0). Lendületben maradt az FTC, és a 12. percben növelte előnyét: a tizenegyest kiharcoló Elding kapott remek labdát Jason Morrisontól, az angol csatár magabiztosan lőtt a jobb sarokba (2–0). A kecskemétiek szinte nem is nyertek párharcot a középpályán, nem véletlen, hogy Vladan Szavicsot már a 28. percben lecserélte Urbányi István… A zöld-fehérek a 35. percben újabb gólt szereztek, Morrison szerzett labdát a félpályánál, majd szépen követte a támadást, í­gy gólhelyzetben kapta Ferenczi István passzát. A jamaicai légiós lövése a jobb sarokban kötött ki (3–0).

Jason Morrison góllal és gólpasszal vette ki a részét a győzelemből

A Ferencváros magabiztos előnnyel vonulhatott pihenőre, de a második játékrész elején a Kecskemét hamar szépí­tett, ezzel visszahozta reményeit: egy szöglet után nem tudtak felszabadí­tani a hazai védők, Montvai Tibor ezt kihasználta, és közelről a léc alá vágta a labdát (3–1). A kecskemétiek azonban sokáig nem tudtak tovább faragni a hátrányukon, hiába állt be rögtön a gól után Simon Attila. Craig Short is cserélt, ő a 67. percben hozta be Lipcsei Pétert, aki 645. meccsét játszotta az FTC-ben. A Kecskemétnél beszállt Csordás Csaba is, és az apró termetű támadó gyorsan meghálálta a bizalmat: Francis Litsingi beadása után fejjel továbbí­tott a bal sarokba, Megyeri Balázs csak hozzáérni tudott a labdához, hárí­tania már nem sikerült (3–2). A 79. percben nehéz helyzetbe került a Fradi, ugyanis Rósa Dénest azonnal leküldte a pályáról Fábián, miután hátulról rácsúszott Némedi Norbertre. Az FTC azonban ezúttal nem veszí­tett pontot háromgólos vezetésről, mint a ZTE ellen, és 3–2-re megnyerte a meccset.

* * *

Craig Short: – Engem is meglepett a 11-es, de ennek ellenére megérdemelten vezettünk az első félidőben, hiszen sok támadást vezettünk, helyzeteket dolgoztunk ki és gólokat lőttünk. A szünetben mondtam a játékosoknak, hogy továbbra is koncentrálni kell, hiszen Zalaegerszegen is 3-0 után buktuk el a győzelmet. Sajnos a második félidő már nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, ennek ellenére a győzelemnek örülök, és a legfontosabb, hogy megszereztük a három pontot.

Urbányi István, a KTE vezetőedzője: – Egy-két játékosunk nagyon gyengén kezdte a mérkőzést, de volt más gyenge teljesí­tmény is…A 11-es előtt én nem láttam szabálytalanságot, ezért megkérdeztem az asszisztenstől, hogy mi történt, ő azt mondta, hogy kezezés, na az biztos nem volt. Hamar kétgólos hátrányba kerültünk, akkor úgy voltam vele, csak húzzuk ki a szünetig és akkor defibrillátorral megpróbálunk életet lehelni pár játékosba. Sajnos szünetig kaptunk még egyet, volt is pankráció az öltözőben. A második félidőben azt játszottuk, amit szerettünk volna, utólag bebizonyosodott, hogy a megí­télt büntető igencsak befolyásolta a végeredményt.

(Az nso.hu, a kesport.hu, az FTC Press és az MLSZ adatbankja alapján)