2013.III.23. NB II, Kazincbarcika – Ferencváros II.: 4-2

Kétgólos vereséget szenvedett második csapatunk az NB II. Keleti csoportjának 19. fordulójában.

Kazincbarcika – Ferencváros II.: 4-2 (2-0)
Kazincbarcika, 300 néző, vezette: Karakó Ferenc (L. Tóth, dr. Kulcsár)

Kazincbarcika: Szabó Á. – Kiprich D., Komlósi, Fótyik, Horváth Sz. – Jeremiás (Nagy M. 62.), Kovács P., Fehér, Tátrai (Bogáti 62.) – David, Vólent (Salvador 90+6.)
kispad: Póser, Privigyei, Szala, Horváth B.
vezetőedző: Kiprich József

Ferencváros II: Rácz G. – Simita, Erdei G., Vattai, Birtalan – Peszmeg (Erdei V. 19.), Kónya – Popgeorgiev (Kleizer 81.), Nyilasi B., Papp M. (Kárász 68.) – Nehéz
kispad: Rigó
vezetőedző: Lipcsei Péter

Gól: Simita (15. – öngól), Tátrai (40.), Vólent (54.), David (79.) illetve Nehéz (59. – 11-esből), Erdei V. (83.)
Sárga lap: Tátrai (10.), Kiprich D. (24.), Horváth Sz. (58.), Fótyik (88.), Komlósi (90+1.) illetve Vattai (39.)

15. perc: David ugratta ki Jeremiást, aki szélről a kapu elé rúgta a labdát. Tátrai érkezett középen, azonban az előle menteni igyekvő Simita a saját kapujába rúgta a labdát. 1-0, öngól!
40. perc: A megí­télt szabadrúgást Komlósi í­velte a kapu elé, ahol David továbbí­totta Tátraihoz a labdát, aki 8 méterről a léc alá fejelt. 2-0.
54. perc: David lépett ki a leshatáron majd az alapvonal közeléből a kapu elé centerezett, ahol Vólent 7 méterről a kapuba lőtt. 3-0.
58. perc: Erdei Vince tört be a 16-oson belülre, ahol Horváth Szabolcs buktatta. Büntető és sárga lap.
59. perc: A büntetőt Nehéz lőtte és bár Szabó Ádám bele tudott ütni a labdába, az a kapuban kötött ki. 3-1.
79. perc: Nagy lövése után David elé került a labda, aki 14 méterről a bal sarokba gurí­tott. 4-1
83. perc: Nehéz lépett ki a leshatáron, betört a 16-oson belülre, lövését Szabó védte, azonban a kipattanóra érkezett Erdei Vince, aki 10 méterről a kapuba lőtt. 4-2.

Kiprich József: – Az első félidőben nem találtuk a meccs ritmusát, a második játékrészben annak ellenére feljavultunk, hogy két gólt kaptunk.

Lipcsei Péter: – Gratulálok fiatal csapatomnak! A kezdőben öt U-19-es játékos volt, kapusom 17 és fél éves volt. Maximálisan elégedett vagyok az ő teljesí­tményükkel. Nekem ez a szezon már a fiatalokról fog szólni, hiszen a jövő csapatát épí­tem. Irreális talajú pályán kaptunk ki 4-2-re, le se lehetett volna játszani a meccset.

(A Ferencváros és a Kazincbarcika hivatalos honlapja, az nso.hu, és az MLSZ adatbankja alapján)