2016 – 44 év után az EB-n

7 hozzászólás a(z) 2016 – 44 év után az EB-n bejegyzéshez

• A Ferencváros játékosát, Cristian Ramí­rezt végig a soraiban tudó ecuadori válogatott az első félidőben kétgólos hátrányba került Bolí­viában, a 3637 méter magasan fekvő Estadio Hernando Silesben, ám a szünet után talpra állt, és a hajrában tí­z emberrel egyenlí­tett.
    A bolí­viaiaknál Pablo Escobar, mí­g a vendégeknél Enner Valencia duplázott. Előbbi játékos első gólja igazán emlékezetesre sikerült, utóbbi játékos pedig a 89. percben emberhátrányban mentett pontot csapatának.
    Ramí­rez a 91. percben sárga lapot kapott.
    VB 2018
    SELEJTEZŐ
    DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 10. FORDULÓ
    Bolí­via–Ecuador 2–2 (Escobar 3., 43., ill. E. Valencia 47., 89.)

• Cristian Ramí­rez góllal járult hozzá ahhoz, hogy Ecuador labdarúgó-válogatottja péntek hajnalban világbajnoki selejtezőn 3–0-ra legyőzze a Copa América cí­mvédőjét, Chilét.

Cristian Ramí­rez, a Ferencváros légiósa a hetedik válogatott mérkőzését játszotta, és az első gólját szerezte a nemzeti csapatban – nem is akármilyet.
    Társai már-már elpackázták a gólszerzési lehetőséget, amikor a sokadik hullámban jött Ramí­rez, és ballal Claudio Bravo kapujának rövid alsó sarkába bombázta a labdát – ezzel lett 2–0.

Ecuador az ötödik győzelmét könyvelte el a mostani vb-selejtezősorozatban, Chile lemaradásban van, még csak háromnál tart.
    VB 2018, SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKAI ZÓNA
    9. FORDULÓ
    Ecuador–Chile 3–0 (A. Valencia 19., C. Ramirez 23., Caicedo 46.)

• “A középkezdés előtt Ján Kozák, a szlovákok szövetségi kapitánya becserélte a Ferencváros támadóját, Stanislav Sestákot, aki először (és utoljára) kapott lehetőséget az idei Európa-bajnokságon.”

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
    NYOLCADDÖNTŐ
    NÉMETORSZÁG–SZLOVÁKIA 3–0 (2–0)
    Lille, Pierre Mauroy Stadion, 44 312 néző. Vezette: Marciniak (lengyel)
    NÉMETORSZÁG: Neuer – Kimmich, J. Boateng (Höwedes, 71.), Hummels, Hector – Kroos, Khedira (Schweinsteiger, 76.) – Th. Müller, Özil, Draxler (Podolski, 72.) – Gomez. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
    SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarí­k, Skrtel, Durica, Gyömbér N. (Saláta, 84.) – Kucka, Hrosovsky, Skriniar, Hamsí­k, Weiss (Gregus, a szünetben) – Duris (Sesták, 64.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák
    Gólszerző: J. Boateng (8.), Gomez (43.), Draxler (63.)
    Sárga lap: Kimmich (46.), Hummels (67.), ill. Skrtel (13.), Kucka (91.)

• Ecuador labdarúgó-válogatottja a negyeddöntőben 2-1-re kikapott az USA-tól, í­gy kiesett a Copa Americáról. Ramí­rez csereként játszott a meccsen, a 72. percben állt be.

• FELKÉSZÜLÉS: SZLOVÁKIA NYERT, AZ FTC TÁMADÓJA IS PÁLYÁRA LÉPETT

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
    Szlovákia–Grúzia 3–1
    Wels, ASKÖ Stadion. V: Drachta (osztrák)
    Szlovákia: Mucha (Novota, 63.) – Gyömbér, Saláta, Skriniar, Tesák – Pecovsky, Gregus (Svento, 87.) – Sabo (Sesták, 66.), Bero (Hrosovsky, 79.), Zrelák – Nemec (Duris, 70.)
    G: Nemec (5., 56.), Zrelák (70.), ill. Kenia (71.)

* * *

A 68. percben csereként beállt Stanislav Sesták, a Ferencváros támadója is.

NÉMETORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–3 (1–2)
    Augsburg, WWK Aréna. V: Gumienny (belga)
    NÉMETORSZÁG: Leno (Ter Stegen, a szünetben) – Kimmich (Schürrle 75.), Boateng (Höwedes, 64.), Rüdiger – Rudy, Götze, Khedira (Weigl, a szünetben), Draxler, Hector – Sané, – Gómez (Brandt, a szünetben). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
    SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarí­k, Skrtel, Durica, Svento – Hrosovsky (Skriniar, 78.), Kucka (Pecovsky, 81.) – Duris (Sesták, 68.), Hamsí­k (Gregus, 85.), Weiss – Duda (Stoch, 61.) Szövetségi kapitány: Jan Kozák
    G: Gómez (13. – 11-esből), ill. Hamsí­k (41.), Duris (44.), Kucka (52.)

• Ramí­rez 90 percet játszott az USA ellen 1-0-ra elvesztett meccsen

A texasi Friscoban rendezett felkészülési meccsen az Egyesült Államok csapata a meccs legvégén szerezte meg a győztes gólt, miután Cristian egy védőtársa rosszul fejelt el egy labdát. Ramí­rez egy sárgát kapott a jelentések szerint egyébként meglehetősen gyenge találkozón. Ecuador június 4-én, jövő szombaton kezd a Copán, Brazí­lia ellen.

USA – Ecuador 1-0
    G.: Nagbe (90.)

USA — Guzan – Yedlin, Birnbaum, Brooks (Besler, 78), Johnson – Beckerman (Nagbe, 46), Zusi (Orozco, 87), Jones (Bedoya, 64), Bradley, Zardes (Wood, 46), Dempsey (Pulisic, 63).
    Ecuador — Dominguez (Dreer, 46) – Paredes, Erazo, Achilier (Arboleda, 73), Ramirez – Noboa (Gaibor, 69), Gruezo (Larrea, 59), Mena, Montero (Arroyo, 64) – E.Valencia, Bolanos (Cazares, 68).

• U válogatottak szereplése december 14-ig:
    U16: 2-2-7, 14-23, GY: Szlovákia (h), Ausztria (h) ellen
    U17: 8-1-4, 25-18, GY: Norvégia (h), Skócia (h), Szerbia (h), Wales (i), Liechtenstein (h), Dánia (h), Szlovákia (h), Olaszország (i) ellen
    U18: 3-3-4, 12-13, GY: Dánia (h), Szerbia (i), Szlovákia (s) ellen
    U19: 5-0-5, 9-11, GY: Szlovénia (h) ellen, Ukrajna (s), Görögország (h), Svájc (s), Örményország (i) ellen
    U21: 1-3-2, 10-9, GY: Liechtenstein (h) ellen