2016.III.27. NB III, Balatonfüred – Ferencváros II.: 0-2

fradi_cimerNB III: Kétgólos győzelem, nyolc pontos előny

BFC: hazai fiaskó a listavezető ellenében
Balatonfüred – Rossz napot fogtak ki a fürediek, í­gy nem volt esélyük a pontszerzésre a listavezető ellen a labdarúgó NB III-ban.

Balatonfüred – Ferencváros II.: 0-2 (0-2)
Balatonfüred, 400 néző, vezette: Görög Márió (Bertalan, Rózsás)

Balatonfüred: Hársfalvi – Gólya, Gál, Böröczky, Emperger – Baldauf, Somodi (Bánhidi 46.), Rápó (Habi 46.), Tóth G. – Switzer (Wágner 74.), Petruska
kispad: Szabó M., Garics, Hahn, Aranyi
vezetőedző: Lantai Balázs

Ferencváros II.: Rácz – Cseszlai, Szpirulisz, Gyurácz, Silye – Farkas A., Gőbölös – Adamcsek, Zsivoczky P. (Szenes B. 59.), Kovács K. (Lipcsei K. 85.) – Popov (Hodgyai 17.)
kispad: Varga Á., Kárász, Molnár P.
vezetőedző: Lipcsei Péter

Gól: Gyurácz (8.), Kovács K. (20.)
Sárga lap: Gál (18.), Baldauf (39.), Petruska (42.), Böröczky (71.) illetve Adamcsek (79.), Lipcsei K. (85.)

Szép számú nézősereg előtt az eddig jó formát mutató hazai gárda bizakodó hangulatban várta a találkozót, de a listavezető hamar lehűtötte a kedélyeket: a 8. percben jobb oldali szöglet után Gyurácz fejelt a hosszú felső sarokba, 0:1. A góltól láthatóan megrogyott a BFC és a 20. perc újabb vendégtalálatot hozott. Ekkor jobb oldali szöglet után a labda átszállt a védők felett és a bal oldalon egyedül hagyott Kovács lőtt a kapu bal oldalába, 0:2.

A második játékrészt a cserékkel átszervezett hazai csapat jobban kezdte, de a vendégek védelme minden próbálkozást csí­rájában elfojtott. A pályán nagy küzdelem folyt, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

A meccset hamar eldöntő listavezető ellen a rossz napot kifogó füredi gárdának esélye sem volt a pontszerzésre.

Lantai Balázs: – Egyéni hibák, fegyelmezetlenségek miatt egy értékelhetetlen első, és egy kicsivel jobb második félidőt produkáltunk. A listavezető ellen ez kevés volt.

(A veol.hu, a Ferencváros és a Balatonfüred hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)