2018.I.16. Ferencváros – Dunaföldvár: 16-0 (edzőmérkőzés)

2 hozzászólás a(z) 2018.I.16. Ferencváros – Dunaföldvár: 16-0 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

91. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Gorriarán kapott labdát a tizenhatos vonalánál, s egy állí­tás után kissé jobbról kilőtte a kapu bal oldalát, 16–0!

87. perc: Batik indí­totta Lovrencsics Balázst, akinek beadását a középen Rui Pedro lőtte, 15–0!

86. perc: Varga jobbról adott középre, Lovrencsics közelről passzolta a hálóba, 14–0!

76. perc: Varga beadása után a labda a védőkről Priskin elé került, ő meg 8 méterről a kapuba lőtte a 13. ferencvárosi találatot, 13–0!

75. perc: Lovrencsics Balázs második találata óta kicsit engedett a szorí­tásból a Ferencváros, kevésbé van benne a gól a hazaiak játékában, mint korábban.

74. perc: Koch 23 méterről jobbról lőtt a kapu fölé.

70. perc: Gorriarán 24 méterről, középről próbálkozott, a labda bal kapufa mellé ment.

65. perc: Rui Pedro lőtt messziről, a labda lécet súrolva hagyta el a játékteret.

63. perc: Pedroso került lövőhelyzetbe Priskin jó passza után, de a vendégek kapusa lábbal védeni tudott.

61. perc: Megvan az egy tucat. Pedroso balról adott be, Lovrencsics B. a rövid saroknál 5 méterről lőtte laposan a kapuba a labdát, 12–0!

57. perc: Hogy ne legyen annyira egysí­kú a közvetí­tés leí­rjuk, hogy a vendégek ellenakciója végén Varga Ádámnak kellett védenie.

55. perc: Priskin levágódó lövése Lovrencsics Balázs elé került, aki középről a kapuba helyezte a labdát, 11–0.

51. perc: Lustálkodnak a ferencvárosi támadók, ezúttal négy helyett 6 percet kellett várni az első gólra: Priskin volt eredményes, 10–0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a hazaiak indí­tották útjára a labdát.

A második félidőre teljesen új csapatot küld pályára Thomas Doll: Varga Á. – Botka, Blazic, Batik, Pedroso – Koch – Varga R., Gorriarán, Rui Pedro, Priskin – Lovrencsics B.

45+1. perc: Egy perc ráadás után vége az első játékrésznek.

45. perc: Hajnal szöktetése után Lovrencsics centerezett, az érkező Ikaunieks nem hibázott, 9–0!

44. perc: Hajnal szöglete után Ikaunieks fejelt 9 méterről fejelte a léc alá, 8–0!

42. perc: Itt a próbajátékos lett támadó gólja, szó se róla, megérdemelte: Sternberg robogott le az alapvonalig a bal szélen, majd jól adott középre, Ikaunieks pedig 11 méterről, középről egyből a kapu jobb oldalába lőtt, 7–0!

35. perc: Böde harmadik gólja előtt Ikaunieks perceit láthatta a mintegy száz fős publikum: előbb lövését követően a védők csak üggyel bajjal tudtak szögletre tisztázni, majd a sarokrúgás után ismét ő került helyzetbe, fejesét azonban védte a vendégek kapusa.

34. perc: Böde kapott ajándékba egy labdát a védőktől a tizenhatos előtt, megindult egyedül a kapu felé, elhúzta a labdát a kimozduló kapus mellett és könnyedén az üres kapuba gurí­tott, 6–0!

30. perc: Csak, hogy képbe kerüljünk a Dunaföldvárral kapcsolatban: a klub a Tolna megyei I. osztályban a téli szünetet a 13 csapatos bajnokság 5. helyén tölti. Ha hinni lehet az MLSZ adatbankjának, a klubhoz tartozik Kóczián Ferenc, aki tagja volt a Dunaferr 2000-ben bajnokságot nyerő csapatának.

24. perc: Sternberg tört előre a bal szélen, beadása középen elcsúszott Böde előtt, de a mögötte érkező Csonkának pont í­gy lett jó, és 3 méterről a kapuba passzolta a labdát, 5–0!

22. perc: Csonka jobbról í­velt középre a túloldalon érkező Hajnal lőtt is, alig a kapu fölé.

20. perc: Ikaunieks félfordulattal lőtte kapura a labdát 13 méterről, a lécről kipattanót az érkező Böde kotorta a kapuba, 4–0!

19. perc: Hajnal passza után Lovrencsics lőtt éles szögből, 12 méterről, a labda a kapufát találta telibe.

18. perc: Ikaunieks a tizenhatos jobb sarkától sarokkal játszott Lovrencsics elé, aki egyből Bödéhez továbbí­tott, tőle Hajnalhoz került a labda, aki pedig 11 méterről védhetetlenül lőtt a kapuba, 3–0!

15. perc: Lovrencsics jobbról í­velt középre, megint Böde fejelhetett, ezúttal fölé.

13. perc: Egy balról érkező beadás Bödét találta középen, a válogatott támadó a kapu mellé fejelt.

10. perc: Csonka próbálkozott 24 méterről, fölé szállt a labda.

7. perc: Csonka mélységi passzával Böde lépett ki a védők közül, és jobbról a rövid alsóba lőtt, 2–0!

5. perc: Bödét buktatták a tizenhatoson belül, a jogos tizenegyest Hajnal váltotta gólra, 1–0!

3. perc: A hazaiaknál a fiatal Csonka András is a kezdőcsapat tagja, a fiatal középpályás az ősszel egy bajnokin, a Videoton ellen 3–1-re elvesztett mérkőzésen játszott.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést.

A zöld-fehéreknél a kezdőben kapott helyett a lett próbajátékos, Janis Ikaunieks.

Köszöntjük olvasóinkat! Pillanatokon belül megkezdődik a Ferencváros idei első felkészülési mérkőzése! Tartsanak velünk!