2018.VI.30. DAC – Ferencváros: 1-0

2 hozzászólás a(z) 2018.VI.30. DAC – Ferencváros: 1-0 bejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE

2. FÉLIDŐ

90. perc: Ez volt az utolsó lehetőség, véget ért a mérkőzés, a DAC 1–0-ra legyőzte az FTC-t.

90. perc: VÉDÉS! Rui Pedro jobb oldali beadása után Leandro lőtt kapásból, de Macej egy szép vetődéssel hárí­tott.

88. perc: Egy ferencvárosi labdavesztés után Almási lőtt jóval a kapu mellé.

85. perc: Rui Pedro szeretett volna egy tizenegyest kezezésért, de be kellett érnie egy szöglettel.

82. perc: Macej öklözte szögletre a labdát, de közben szerencsétlenül ütközött a csapattársával, Spiriakkal. Rövid ápolás után folytatja a kapus.

82. perc: Timotej Záhumensky vágta fel Bőlét, ezért kapott egy sárga lapot.

79. perc: Újabb két hazai csere, Almási László váltotta Bayót, Kostrna helyére pedig Dominik Spiriak érkezett.

74. perc: Matí­as Rodrí­guez lövése nem jelentett gondot Macejnek.

74. perc: A szöglet nem volt veszélyes, de a Fradi egy szabadrúgást kiharcolt 25 méterre a hazaiak kapujától.

73. perc: Bőle beadása Kone lábáról pattant szögletre.

72. perc: Cserélt a DAC, Vida helyét Makszim Tretyakov vette át.

71. perc: Egy hosszú előreí­velés után Macej fejjel tisztázott Finnbogason elől.

Nincs teljesen telt ház, de 8400-an vannak a stadionban a hivatalos adat szerint.

65. perc: Hármat cserélt a Fradi. Varga Rolandot a most debütáló izlandi csatár, Kjartan Finnbogason váltotta. Böde helyére Kundrák Norbert érkezett, Rui Pedro pedig Szpirovszki helyére állt be.

64. perc: Újabb hazai csere, Domonkos Kristóf a csapatkapitány Ljubicicot váltotta.

58. perc: A gól után kettőt cserélt Marco Rossi, Simcák és Pacinda hagyta el a pályát, helyükre Souleymane Kone és Marko Divkovic érkezett.

57. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A DAC! Erik Pacinda kapott labdát, majd néhány igazí­tás után 20 méterről, ballal a kapu jobb oldalába tekert. 1–0

57. perc: Sigér helyett a ghánai próbajátékos, Abdul Latif érkezett a pályára.

56. perc: Sigér a fejét csóválva jött le a pályáról, lehet, hogy megsérült.

54. perc: Sigér Dávid is besárgult, ő Vidát buktatta.

52. perc: Marin Ljubicic kapott sárga lapot, mivel a felezővonal közelében felrúgta Rodrí­guezt.

50. perc: MÉG EGY ZICCER! Sorozatban a harmadik nagy védését mutatja be a Fradi kapusa, Dibusz ezúttal Bayo közeli lövését védte lábbal.

49. perc: HELYZET! Újabb Dibusz-védés, ezúttal Ljubicic tüzelt, de a magyar kapus odaért a jobb alsó sarokba tartó labdára.

48. perc: VÉDÉS! Pacinda kiszorí­tott helyzetből leadott lövése után Dibusz védett nagyot.

46. perc: A szünetben hármat cserélt a Fradi, Takács Zsombor, Csernik Kornél és Matí­as Rodrí­guez érkezett a pályára, Lovrencsics, Frimpong és Gorriarán pedig nem jött ki a második félidőre.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, Böde indí­totta útjára a labdát.

1. FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, az állása egyelőre gól nélküli döntetlen.

45. perc: Bőle bal oldali beadása után Gorriarán fejelte a labdát a kapu fölé.

43. perc: Varga szöglete után Macej öklözte a mezőnybe a labdát.

42. perc: Bőle beadása után szögletre mentettek a hazaiak.

37. perc: Bőle az alapvonalról, estében kanalazta középre a labdát, Herc azonban tisztázott a lendületből érkező Sigér elől.

34. perc: Pacinda végezhetett el í­géretes helyről – szemben a Fradi kapujával, 23 méterről – szabadrúgást, de a lövése nem találta el a kaput.

32. perc: LÖVÉS! Blazic szerelte remekül Bayót a tizenhatoson belül, majd csúnyán eladta a labdát. így Vida lőhetett, de 16 méterről, senkitől sem zavartatva nem találta el a bal felső sarkot.

31. perc: Varga szöglete után Bayo fejelte el röviden a labdát, majd Bőle vitte le azt az alapvonalig, de a beadása után felszabadí­tottak a hazaiak.

30. perc: Bőle passza után Böde lőtt, a labda azonban Záhumenskyről a kapu fölé pattant.

27. perc: Bödét állí­tották meg ismét lesen.

26. perc: VÉDÉS! Ezúttal Macej hárí­tott lábbal Varga kissé jobbról, 14 méterről eleresztett lövése után.

25. perc: Vida szerzett labdát az alapvonalnál, majd Kostrna lőtt, de Frimpongon felpattant a labda, í­gy az könnyű zsákmánnyá vált Dibusz számára.

20. perc: Pacinda szabadrúgása után Dibusz öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

18. perc: Varga szabadrúgása után Frimpong lövésébe léptek bele.

14. perc: Vida kí­sérletezett távolról, de nem találta el a Fradi kapuját.

A Fradi keretében a ghánai Abdul Latif révén egy próbajátékos is helyet kapott.

11. perc: Frimpong visszatért a pályára.

10. perc: Pacinda bal oldali szöglete után a röviden helyezkedő Böde fejelte el a labdát.

9. perc: NAGY MENTÉS! Ismét Pacinda került helyzetbe, de a lövése pillanatában Frimpong egy óriási becsúszással szerelte. A ghánai védő szögletre tisztázott, ám egyelőre ápolni kell Frimpongot.

8. perc: Böde lövése után Záhumensky állt a labda útjába.

4. perc: VÉDÉS! Pacinda ugrott ki egy remek háromszögelés után, majd 15 méterről ballal lőtt, de Dibuszt találta el.

3. perc: Varga jobb oldali, kissé lecsúszott beí­velése után Macejnek kellett szögletre paskolnia a léc alá tartó labdát.

3. perc: Pacinda hosszan felí­velt szabadrúgása után Dibusz húzta le a labdát.

A hazaiak hagyományos kék-sárga szerelésükben, a Fradi pedig fehér és világoszöld mezben lépett pályára.

1. perc: Pacindát állí­tották meg lesen. A másik oldalon Böde is lesről indult.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indí­tották útjára a labdát.

Természetesen a magyar himnusz is felcsendült.

A DAC játékosai most kapják meg az előző szezonban elért harmadik helyért járó bronzérmeket.

Hamarosan érkeznek a pályára a csapatok.

Közel telt ház van, azaz nagyjából 10 ezer ember van a stadionban.

A mérkőzés élőképes közvetí­tését ide kattintva követhetik figyelemmel!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Dunaszerdahely–Ferencváros felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az előző szezonban bajnoki ezüstérmet szerző Ferencváros a július 21-i NB I-es rajt mellett elsősorban a Maccabi Tel-Aviv elleni Európa-liga-selejtezőre készül.

A legutóbbi idényben Marco Rossi vezetésével bronzérmes DAC szintén kvalifikálta magát az El-selejtezőbe, és a grúz Dinamo Tbiliszivel találkozik majd az első fordulóban.

A 2018–2019-es évadra azonban új edzőt kell keresnie a DAC-nak, hiszen Marco Rossi a magyar válogatott szövetségi kapitánya lett. Amí­g azonban nincs meg az olasz tréner utódja, ő ül a dunaszerdahelyiek kispadján.