2020.V.13. Ferencváros – Paks: 0-0 (edzőmérkőzés)

Felkészülés: nem született gól a Fradi első szerdai meccsén

Az NB I-ben éllovas zöld-fehérek odahaza ikszeltek a Pakssal.
Az egyaránt az NB I újraindulására készülő Ferencváros és Paks gól nélküli döntetlent játszott egymással a Népligetben

Ferencváros — Paks: 0-0
FTC-MVM Sportközpont, 11:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Bogár

Ferencváros: Gróf (Varga Á., 62.) — Lovrencsics G. (Botka, 62.), Frimpong, Otigba, Heister — Sigér (Haratin, 62.), Vécsei — Ramadan, Lódico, Nguen — Szihnyevics
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Paks:
I. félidő: Holczer — Poór, Kelemen D., Gévay, Szabó J. — Kecskés T., Bertus, Könyves, Szakály D. — Hahn, Böde
II. félidő: Rácz G. — Báló, Szélpál, Lenzsér, Osváth — Balogh B., Windecker, Bor, Papp K. — Haraszti, Sajbán Má.
vezetőedző: Osztermájer Gábor

A fradi.hu közvetí­tése szerint az NB I-ben éllovas gárdának több nagy helyzete volt a mérkőzésen, ám a tavaly épp a Ferencvárostól a Pakshoz szerződő Holczer Ádám, valamint a helyére beálló Rácz Gergő számos bravúrt bemutatott. Sőt, Gastón Lódico helyzeténél az egyik paksi védőnek a gólvonalról kellett mentenie. A paksiak részéről Könyves Norbert betalált Gróf Dávid kapujába az első játékrészben, ám les miatt érvénytelení­tették a gólt.

Az FTC tájékoztatása szerint eredetileg Olekszandr Zubkov kezdő lett volna a találkozón, ám helyette a 19 éves Ammar Ramadan kapott lehetőséget.

A paksiak a félidőben sort cseréltek, a Fradiban összesen 14 játékos lépett pályára.

További képek: fradi.hu

Osztermájer Gábor: — A mérkőzés számunkra elérte a célját, egy igazán jó iramú találkozót játszottunk. Mindkét oldalon voltak helyzetek, talán a Fradinak kicsit több, de mi is tudtunk veszélyeztetni, ami örvendetes. A labdabirtoklásban óriásit léptünk előre, olyan helyekre is bemertük passzolni a labdákat, ahová eddig nem, ebből adódóan jobban játszottunk. A második játékrészben voltak periódusaink, mikor többet birtokoltuk a labdát, mint a hazaiak, de a Ferencváros egy gyors csapat, í­gy nehéz volt ellenük játszani.

(A Ferencváros és a Paks hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100100ejegyzéshez

• ÉLŐ KÖZVETíTÉS

90. perc: véget ért a mérkőzés!

86. perc: paksi lövés után Varga védett nagyot.
    84. perc: Lodico állt a labda mögé, majd kapu fölé tekerte a labdát.
    83. perc: Ramadan cselezte be magát a tizenhatos előterébe, buktatták, jó helyről végezhetünk el szabadrúgást.
    82. perc: Botka látványos becsúszással mentett.
    75. perc: Frimpong blokkolt fontos helyzetben, majd fel is tudott szabadí­tani.
    67. perc: Vécsei lőtt ismét távolról, Rácz nagyot védett!
    62. perc: három csere nálunk: Gróf helyett Varga a kapuban, Lovrencsicset Botka, Sigért Haratin váltotta.

58. perc: MAJDNEM OTT VAN! Lovrencsics indí­totta Tokmacot, aki sarokkal nagy passzt adott Lodicónak, ám egy paksi védő a gólvonalról tisztázni tudott.

57. perc: Ramadan szép cselt mutatott be a bal oldalon, majd jobbal középre tekert, Rácz védett ismét.

56. perc: NAGY HELYZET! Tokmac látványos mozdulattal lőtt 15 méterről kapura, a csereként beállt Rácz óriási bravúrral védett.

55. perc: Lodico lőtt szép mozdulattal egy kellemetlenül pörgő labdát, de fölé szállt a kí­sérlete.
    52. perc: Lodico indí­tota remekül Tokmacot, akinek a ballábas lövése elkerülte a kaput.
    52. perc: Tokmac kapott több rúgást is a lábára, szabadrúgással jöhettünk. Lovrencsics bal oldali pontrúgását Otigba fejelte kevéssel fölé.
    51. perc: Haraszti lövése szállt mellé.
    48. perc: Osváth jobb oldali beadását Sajbán szép mozdulattal lőtte el, de nem találta el a kaput.

46. perc: folytatjuk!

45+1. perc: véget ért az első félidő!

45. perc: Vécsei lőtt fölé 30 méterről.
    44. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását követően Poór mentett nagyot Tokmac elől.
    43. perc: Lodico szögletét Holczer öklözte ki.
    42. perc: Tokmac-Heister-Lodico szép összjátéka után utóbbi lövését blokkolták a vendégek.
    39. perc: Könyves lépett ki, majd lőtt gólt, de mindezt lesről tette, úgyhogy szabadrúgással jöhettünk.
    37. perc: Lovrencsics remek passza után Lodico harcolt ki szögletet, az újabb középre lőtt labdát Ramadan csúsztatta meg, majd ismét Lovrencsicshez került ki jobbra a labda, ezúttal pedig Otigba próbálkozott fejjel, de nem talált kaput.
    35. perc: Tokmac indí­totta volna Sihnevichet, de Holczer jól jött ki a kapujából.
    33. perc: Lodico passza után Sihnevich lőtt mellé ballal, bal oldalról, a tizenhatos vonaláról.
    30. perc: Szabó röviden visszaadott labdájára Tokmac igyekezett lecsapni, Holczer el tudta rúgni a labdát, de Tokmacot találta el, szerencséjére azonban a labda elhagyta az alapvonalat.
    28. perc: Böde indí­totta Szabót a bal oldalon, a középre lőtt labdáját ki tudtuk vágni, mielőtt baj lett volna belőle, majd a Paks szögletét is hatástalaní­tottuk.
    27. perc: Sigér 30 méteres lövését védte Holczer.
    25. perc: Vécsei indí­totta a bal oldalon felfutó Heistert, aki egyből laposan középre lőtt, az érkező Sihnevich Holczerbe rúgta a labdát.
    23. perc: Tokmac indí­tása volt hosszú Lovrencsicsnek.
    20. perc: Heister bal oldali beadása ment el keresztben.
    19. perc: Böde passza után Hahn törte el a labdát, í­gy veszélytelen volt a 18 méterről leadott kí­sérlete.
    18. perc: Gévay buktatta Sihnevichet, Lodico jobb oldali szabadrúgását Otigba fejelte mellé.
    15. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását Szabó blokkolta.
    14. perc: Vécsei váratlanul, jó 35 méterről lövésre szánta el magát, Holczer a léc alól tornázta ki a kí­sérletet.
    12. perc: Frimpong buktatta Bödét, 17 méterről szabadrúgással jöhetett a Paks, a kí­sérlet azonban a sorfalban elhalt.
    10. perc: itt a második ziccerünk, Tokmac indí­totta remekül a bal oldalon felfutó Heistert, aki ballal centikkel lőtt a bal kapufa mellé.
    7. perc: itt az első helyzetünk, Tokmac passza után Sihnevich lőtt, Holczer nagyot védett.
    6. perc: Gévay rántotta le Ramadant.
    5. perc: Tokmac szólózott a saját térfeléről indulva, az utolsó paksi védő azonban megállí­totta.
    3. perc: Lovrencsics bal oldali szögletét Böde fejelte ki.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Az eredeti kezdőhöz képest egy változás: Zubkov helyett Ramadan a pályán a meccs elején.

ELŐZMÉNYEK

A mai második mérkőzésünket, a ZTE elleni, 14.00-kor kezdődő találkozót élőben közvetí­ti az M4 Sport (ahogy majd a vasárnapi össecsapásunkat is), ám ma 11.00-tól még a Paks ellen is pályára lépünk az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.