2023.VI.19. NK Rogaska – Ferencváros: 0-0

Egy hozzászólás a(z) 11111100111ejegyzéshez

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+1. perc: Vége a meccsnek, gól nélküli döntetlennel. 0–0

90. perc: Bal oldali szöglet után Cissé fejese ment el a bal alsó mellett.

90. perc: Nem tudtak felszabadítani a szlovénok, Mmaee lövése megpattant egy védőn, így lett szöglet.

89. perc: Auzqui harcolt ki szögletet a jobb oldalról, ő maga adott középre, de ebből sem lett semmi.

88. perc: Halmai helyett Frederiksen, Knoester helyett Almási a pályán.

85. perc: Úgy tűnik, Halmai is megsérült, cserét kért.

77. perc: Kaján helyére Auzqui jött az utolsó negyedórára.

73. perc: Kehinde rúgta rá nagy erővel éles szögből, és be is akadt volna, ha a kapus nem véd remekül.

70. perc: Loncar lapos lövése veszélytelenül gurult el a bal alsó mellett.

65. perc: Knoester hazaadása meglepte Radnótit, akinek a lába mellett elcsúszott a labda, viszont még azelőtt utol tudta érni, hogy begurult volna a kapuba.

65. perc: Marquinhos helyére Katona Bálint érkezett.

64. perc: Passzolgatás következett, minden különösebb eredmény nélkül.

63. perc: Vrebac kapott sárgát, szabadrúgással jöhetett a Ferencváros 30 méterre a szlovénok kapujától.

61. perc: Negyedóra már eltelt a második félidőből, de helyzetet nem sikerült a Ferencvárosnak kialakítania ebben a játékrészben.

59. perc: Zachariassen helyett Halmai a pályán.

54. perc: Loncar jobb oldali szögletét Knoester fejelte el, de mivel nem volt túl erős a labda, a kapus megkaparintotta.

46. perc: Nem játszik már a második félidőben Varga Ádám, Esiti, Civic, Mercier, a helyükre Radnóti, Kehinde, Loncar és Tóth Alex állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, több cserével is a Fradiban.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, nincs gól. 0–0

45+1. perc: Zachariassen került helyzetbe a szlovén ötös jobb sarkánál, a lövése elment a kapus mellett, de a kapufa menteni tudott.

45. perc: Vargának kellett védenie, mert bizony helyzetbe kerültek a szlovénok, aztán nehezen hozta ki a labdát az FTC, sőt labdát vesztett a tizenhatos előterében, jött is a lövés, amely nem találta el a kaput.

40. perc: Pesics helyére Ryan Mmaee állt be.

39. perc: Pesics megsérült, fájdalmas kiáltásokkal fájlalta a vállát. Ez nagyon nem hiányzott. Cserélni kell.

37. perc: Hoppá, egy jó csel után jött messziről egy jónak tűnő lövés a Rogaskától, a labda pedig talán arasznyival zúgott el a bal alsó mellett.

35. perc: A szlovének is fel-feltűnnek a Ferencváros kapuja előtt, egyelőre azonban a védők jól rombolnak.

30. perc: Majcevic kapott labdát a bal oldalon, 12 méterre az alapvonalról, kapásból „rásütötte”, és a labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

28. perc: Ivószünet.

26. perc: Kaján gurított jobbról középre, Pesics a kapunak háttal tette le a labdát a játékostársnak, de röviden, így a védők felszabadítottak.

21. perc: Érdekesség, hogy a szlovénok mezén nem hogy nevek nincsenek, de számozás sem – csak semmi hiúság.

20. perc: Mercier passzolt Gojaknak, aki 15 méterről, kissé jobbról külsővel rúgta rá, csemege volt ez a szlovénok kapusának.

17. perc: Marquinhos jó ütemű kiugratásával Pesics került szembe a kapussal, de a pörgetésében nem volt erő, így a befutó védő menteni tudott a gólvonal elől.

12. perc: Mercier jobb oldali szöglete után átszállt a labda a berobbanó Fradisták feje felett, így jöhetett a bedobás a szlovénoknak.

8. perc: Civic próbálta meg a tizenhatos bal oldala közeléből fejjel helyzetbe hozni Zachariassent, de nem jutott el a labda a norvéghoz.

2. perc: Máris nagy helyzet maradt ki! Jobb oldali beadás után elsuhant a labda középen, de a bal oldalon érkezett Zachariassen, aki 7 méterről nem találta el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Rogaska tiszta feketében játszik.

Bemelegítés a meccs előtt (fotó: Polgár László)

Megérkezett a Ferencváros busza (fotó: Polgár László)

ELŐZMÉNYEK

Az Ausztriában edzőtáborozó ferencvárosiak névsorából kiderül, visszatért a kerethez a legutóbb kölcsönben szereplő bosnyák Stjepan Loncar, a horvát Roko Baturina és a KTE-ben az előző idényben házi gólkirálynak bizonyuló Katona Bálint.

Az új igazolások közül Ibrahim Cissé, Cebrail Makreckis, Halmai Ádám és Tosin Kehinde is az FTC-vel kezdte meg a felkészülést. Több, az előző idényben a Ferencvárosban szereplő játékos viszont nincs a névsorban. Egy részük válogatott elfoglaltság (így például Dibusz Dénes, Botka Endre, Baráth Péter, Varga Barnabás, Lisztes Krisztián, a suriname-i Myenty Abena és a mali Adama Traoré), más részük sérülés, betegség miatt, így több játékos is elutazhatott az első csapattal az NB III-as gárdából, illetve az utánpótlásból.

A Ferencváros a nyári felkészülés első szakaszában egy hetet készül Ausztriában, és két edzőmeccset játszik.