2023.XI.1. MK, Ferencváros – Puskás Akadémia: 4-3

2 hozzászólás a(z) 2023.XI.1. MK, Ferencváros – Puskás Akadémia: 4-3 bejegyzéshez

120+14. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

És hol van még a vége? Izgalmas hajrát várunk.

120+12. PERC MOHAMMAD ABU FANI a labda mögött, és jobbal a bal alsóba lő. Markek majdnem megfogta, de csak majdnem: 4–3!

120+10. perc BÜNTETŐ!

120+9. perc Igen alapos VAR-vizsgálat. Berke is a kis TV-nél.

Abu Fani már sejt valamit, kezében a labda, és mindenki 11-eshez készül. A mesterek idegesek, ősi átkokat mormolnak a kispadokon a két csapat illetékesei. Ellenkező okokból, nyilván.

Nyilván azonnal elkezd ketyegni a VAR. Egy biztos: a mai napon véget ér ez a meccs, és az egyik csapat kiesik.

120+6. perc Colley az ötös előtt fejes helyett kezez egy lecsorgó labdánál, EZ BÜNTETŐ LESZ!

120+6. perc A VAR szerint is piros a piros.

Kis tolongás, de hamar vége, Favorov elnézést kér a szélsőtől. Hátulról ment oda, nyújtott lábbal, ez piros.

120+3. perc ARTEM FAVOROV becsúszva felrúgja Owusut, azonnali piros lap. Jogos.

Négy perc a ráadás.

120+2. perc Szolnoki hevesen reklamál, valaki piros lapot kapott a felcsútiaktól. Mint később kiderült, a vendégektől Egon Kunzmann segédedző kapott pirosat.

120+2. perc JÖHET FAVOROV GÓLÖRÖME.

120+1. perc Hosszas, alapos vizsgálat.

De mit mond a VAR? Tétlen lesen volt egy felcsúti játékos.

117. PERC ITT A GÓL! Soisalo bal oldali, jobblábas szögletét az ötösről, középről jobbra fejeli Colley, ARTEM FAVOROV meg egy méterről a kapu közepébe továbbítja a labdát, szintén fejjel.

117. perc Corbu jobbal a jobb alsó felé lő 22-ről, Varga vetődve véd.

114. PERC ADAMA TRAORÉ ELDÖNTI A MECCSET? Jobbal a jobb alsóba lő öt méterről, miután Marquinhos megbirkózott a védőkkel.

110. perc Traoré passza után Fani két jó cselt követően kapura lő ballal a 16-osra betörve, Stronati blokkol azonban egy csodás becsúszással.

107. perc Pászka és Varga együttesen tisztáz a jobb szélen a Slagveer indította Colley elől.

106. PERC FOLYTATJUK!

Nem lesz már több csere ma.

105+2. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

104. perc Kitör a tolongás a pályán, Golla és Makreckis a két főszereplő, a VAR szerint lehet piros lap is, Varga nekiment Colleynak, de közben szerelte is, előtte Golla ment neki Makreckisnek a bal szélen keményen. Nem lesz semmilyen lap sem végül.

101. perc Fani emelését Colley Ottewill kezére fejeli az ötösön… BÜNTETŐ LESZ? Nem, tovább.

100. perc Luciano Slagveer odalép a jobb szélen Marquinhosnak. Sárga lap a holland szélsőnek is.

98. perc Wojciech Golla is kap egy sárga lapot egy elkésett belépőért, Fani volt az áldozat.

96. perc Mikael Soisalo letalpalja Wingót, sárga lap.

93. perc Wingo szereli szépen a bal szélen Colleyt, kirúgás.

91. PERC FOLYTATJUK!

Nem játszik együtt ma akkor az Abena, Aaneba, Kwabena trió.

91. perc Myenty Abena be, Aaneba le, Ominger Gergő a lesérült Szolnokit váltja.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+3. perc Szolnoki jobb oldali bedobása után jobbal 10-ről a kapus öléhez lő kapásból Plsek.

90. perc Makreckis jobbal a bal alsóba lőne 18-ról, picit jobbról, Markek vetődve véd.

Három perc a ráadás.

89. perc Markek középre üt egy szögletet, de védi Ramírez távoli lövését.

88. perc Marquinhos lefutja Szolnokit a balon, de jól lép ki a kapujából Markek.

Szolnoki lesérült, mestere máris elküldi melegíteni Omingert.

87. perc Levi passzol balról Colley elé, aki jobbal 17-ről odarúgja a labdát Vargához… meccslabda?

85. perc Plsek kiharcol a bal szélen egy kornert. Soisalo adja be, jobbal… Plsek rosszul éri el fejjel, Owusu eladja, Slagveer jobbal a jobb alsóba lőne 22-ről, picit balról, Varga vetődve fogja a labdát.

85. perc Traoré jobb oldali beadása kapuscsemege.

83. perc Fani jobbal nem sokkal lő a léc fölé kissé balról, 17-ről.

79. perc Szolnoki Roland be, Maceiras le.

79. perc Adama Traoré be, Lisztes le. Szélsőcsere.

78. perc Markek ütközik Maceirasszal, ápolás. Folytatja a bekk.

75. perc Fani passza hosszú Owusunak, Soisalo passzát középre emeli jobbról Plsek, ez meg Wingóé. Wingóé lett a csapatkapitányi karszalag is.

72. perc Christian Ramírez, Cebrails Makreckis és Mohammad Abu Fani be a hazaiaknál. Civic, Gojak és Esiti le. Cserék posztokra mindkét oldalon.

Gruber: 13 meccs az idényben, 6 góllal és 2 gólpasszal.

Fotó: Árvai Károly
    71. perc Luciano Slagveer Komáromit, Mikael Soisalo Levit, Lamine Colley Grubert váltja.

70. perc Golla szereli a jobb szélen Owusut, kontra, Levi elmegy a jobb szélen, a beadást középre emeli Komáromi… a kapusé.

68. perc Civic bal oldali beadása a kapusé.

65. perc Lisztes estében bead balról, ötről a berobbanó Marquinhos a jobb sarok mellé sodorja a labdát.

Owusu volt ghánai válogatott kerettag, az idént a Genttől az Auxerre-hez igazoló válogatott középpályás, Elisha Owusu csak névrokona.

61. perc Owusu Kwabena be, Nguen le. Szélsőcsere. Civic az új csk. Sorozatban a harmadik csapatkapitány is légiós a Fradiban (S. Mmaee, Nguen, Civic). Rekord lehet?

58. perc Komáromi beadását a jobb szélről a kapushoz fejeli Levi. Kontra, Marquinhos ellöki azonban Ottewillt.

57. PERC EGYENLÍT A PUSKÁS AKADÉMIA, GRUBER ZSOMBOR A GÓLSZERZŐ! Gruber labdát szerez a felezőnél, négy védő közül kiugratja Plseket, aki bölcsen nem vállal futópárbajt senkivel, jobbra visszateszi a labdát, Gruber a jobb alsóba pörgeti azt ballal, 13 méterről. Szép góllal 2–2!

De most? Igen!

55. perc Gruber az ék, Plsek mögötte szervez, Levi a jobbszélső, mint említettük, de nincs helyzete a vendégeknek, igazából jó támadásuk sem volt még.

48. perc Pászka ballal a bal alsó mellé lő 18-ról, kissé balról. Nem is sokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Jakub Plsek váltja Puljicot, ék helyett karmester. Levi megy egy sorral előrébb.

Sportrádió: Hajnal Tamás Dibusz Dénes sérüléséről beszélt.

E párharc legjobb góllövői:
    Böde Dániel 7
    Ezekiel Henty 3
    Joao Nunes 3
    Jakov Puljic 2
    Ryan Mmaee 2

Aaneba volt U18-as válogatott is, az 1998-as világbajnok Bernard Diomede volt a kapitánya, csapattársa például Wesley Fofana és Illan Meslier.

45+6. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Komáromi és Puljic sem állt a helyzet magaslatán, Markek nem érhette el ezt.

45+5. PERC VEZET A FRADI, ISMAIL AANEBA középről, nyolc méterről a jobb alsóba fejeli Gojak jobb oldali, jobblábas szögletét. 2–1!

Ez nem lesz 11-es. A VAR szerint sem az.

45. perc Nagy mentés, Komáromi ziccerben Levi látványos, pontos lapos passza után, de nem lő, aztán talán fölöslegesen cselezne, ám a földbe rúg picit, szerel aztán már az ötös előtt, becsúszva Wingo. Ápolás.

Két perc a ráadás.

45. perc Lisztest szereli Golla könnyedén az ötös bal sarkánál, előtte Aaneba jobbal kapura lőtt az ötös jobb sarka elől, Civic szabadrúgása után, kapásból, de jobbra vetődve nagy bravúrral véd Markek.

44. perc Maceiras fellöki a bal szélen meginduló Ben Romdant. Sztankovics mérges.

43. perc Levi lő a jobb, azaz a túlsó felső mellé a 16-os jobb sarkától, ballal.

41. perc Beszorult a PFLA, Lisztes passza után Gojakot szereli a 16-oson Golla, de a labda azonnal ismét a hazaiaké.

40. perc Nguen szép passzát ballal Civic hétről éles szögből kapura teszi, Markek látványos mozdulattal véd.

38. perc Gruber megindul Puljic passzával a balon, könnyedén utoléri és szereli Wingo.

A VAR vizsgálta Esiti szerelését, aki Puljicnak lépett oda férfiasan.

34. PERC Egyenlő, Esiti kőkemény szerelése és Ben Romdan passza után ELDAR CIVIC kissé balról, 17 méterről ballal a bal felsőbe lő. 1–1!

33. perc Sokpasszos hazai akció, nem is rossz, kissé jobbról jobbal, 21-ről végül a léc fölé lő Marquinhos passza után Nguen.

30. perc Gojak jobb oldali szögletét rosszul perdíti kapura az ötös rövid sarkáról Ben Romdan, aki ott van a 30 legjobb afrikai játékost tartalmazó listán idén.

Aaneba egyszeres U18-as válogatott, Luca Zidane, Jules Koundé, Evan Ndick, Ibrahima Konaté, Mattéo Guendouzi, Nicolas Janvier, Axel Bakayoko és Derick Osei volt csapattársa az amerikaiak elleni meccsén.

27. perc Levi emelése lesen kapja a bal szélen Grubert.

26. perc Esiti rátart Corbu lábára, nincs sárga lap.

24. perc Sok rossz hazai támadás, Aaneba Komáromi elé fejeli Levi csúsztatását, a szélső ballal 17-ről Gojakba lő.

És amúgy is sorozatban a harmadik győzelem, mert Felcsúton azóta nem játszottak.

A Puskásnak ez lehetne sorozatban a harmadik győzelme a Groupamában, hiszen az előző bajnokság márciusában és a mostani szezon augusztusában is 2–1-re nyert itt – írja a helyszínről NPT.

17. perc Ben Romdan lő kissé jobbról, 20-ról a léc fölé, Markek biztosított.

Az FTC kapusedzője nem izgult Varga bajnoki debütálása miatt.

15. perc Favorov szereli szépen a bal szélen Gojakot, Puljic passza ismét remek, de Gruber az ötös bal sarkáról gyengén lőne a léc alá, ballal, véd is a kapus. Varga elkapja aztán Levi kornerét is.

12. perc Nguen passzol a felfutó Marquinhos elé, akit szerel az ötös jobb sarkán Stronati… majd leszidja a brazilt, miért esett akkorát, jókora ütemkéséssel.

A VAR szerint is gól a gól.

9. PERC VEZETNEK A VENDÉGEK, Puljic mesteri passzával kapura mehet GRUBER ZSOMBOR, Esiti mellett, és ballal a jobb alsóba lő 14-ről, középről, okosan és higgadtan. 0–1!

A 24 éves francia Ismail Aaneba ma debütál a Fradiban. A Strasbourgban és a Sochaux-ban is játszott.

Fotó: NPT

6. perc Nguen passzol balra Civicnek, aki ballal hétről éles szögből kapura lő, de figyel Markek, fogja a labdát, vetődnie sem kellett.

5. perc Mezőnyharccal. A közönség egyperces tapssal emlékezik meg a Halottak napjáról.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek kék-sötétkék mezben és sötétkék nadrágban.

Batik Bence jelent meg a lelátón, két mankóval a kezében, nem mostanában látjuk viszont a pályán – jelenti a helyszínről Nagy-Pál Tamás. Varga Ádám, ahogy elfoglalta a kapuját, óriási tapsot kapott a hazai tábortól.

Magyar Kupa: kiesett a BMTE, tovább lépett a DVTK és az Újpest – ÉLŐ eredménykövető!

Nagy Zsolt nincs a vendégkeretben, de nem sérült, csak pihen az M4Sport információi szerint. Zachariassen jár hasonló cipőben a másik oldalon.

Egy kis örökmérleg: 26 mérkőzés, 10 FTC-s és 6 felcsúti sikerrel, 40, ill. 30 góllal.