Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárult a találkozó. 1–1

Plsek helyett Soisalo. Volt még egy cseréje a PAFC-nak.

90+2′
    Marquinhos jó passzára indult meg Kodro, rá is pöccentette, a kimozduló Pécsi mentett.

89′
    5 perc a hosszabbítás.

88′
    Sárga lap
    Maceiras kapott sárga lapot, mert feltartotta Marquinhost.

88′
    Varga csúsztatott, de ma egyelőre nem az igazi az irányzéka, ez a labda is mellészállt.

86′
    CSERE
    Újabb két vendégcsere, Batik jött Komáromi helyére.

86′
    CSERE
    Colley is befejezte mára, Nissilä jött a helyére.

84′
    Colley esett el a ferencvárosi tizenhatoson belül, bár nem bántották. Dibusz segített a vendégek csatárának rendbe jönni.

81′
    Hűha, kapufa… Szöglettel jöhetett a PAFC a bal oldalról, Varga Barnabás elesett a tizenhatoson belül, fogta a fejét, de ez nem érdekelte a vendégeket, Nagy Zsolt lőtte rá 9 méterről, és egy védőről a bal kapufára pattant a labda, majd a védelem takarított…

79′
    Komáromi távoli, lapos lövése kijött Dibuszról, de a védője kisegítette a kapust.

78′
    Sárga lap
    Abu Fani a középkezdés után letarolta Favorovot, ezért kapott sárgát.

77′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A FERENCVÁROS! A tizenhatos jobb oldalán Abu Fani adott jó passzt Ben Romdannak, aki megindult az alapvonal felé, középre gurított, Varga még lemaradt róla, de a másik oldalon érkezett Marquinhos, és becsúszva, 5 méterről a kapuba lőtt. 1–1

76′
    CSERE
    Wingo mára befejezte, Szevikjan lett a cseréje.

75′
    Próbálkozik a Ferencváros, de kevés a lehetősége.

74′
    Brandon reklamált kezezést, de nem volt az.

71′
    CSERE
    Kettőt cserélt a PAFC, előbb Slagveer helyett Brandon…

71′
    CSERE
    Levi helyett pedig Favorov érkezett.

69′
    Nagy helyzet! Civic elé perdült a labda egy jobb oldali beadás után, 7 méterről rálőtte, Pécsi azonban megfogta a megpattanó labdát.

67′
    Stronati szabadított fel röviden egy szöglet után, majd Wingo estében, 16 méterről rálőtte, szinte súrolta a labda a kapufát, úgy ment mellé.

63′
    CSERE
    Loncar helyett Ben Romdan folytatja a Fradiban.

62′
    Civic bal oldali szögletét Kodro fejelhette kapura 5 méterről, de gyenge volt, Pécsi könnyen fogta a labdát.

59′
    A Ferencváros hazai mutatója 7–2–2, a legkevesebb gólt kapta, 7-et – igaz, a DVTK elleni találkozóját áprilisra halasztották. Az előző 3 otthoni bajnokiján nem vesztett pontot és egyedül az MTK-s Bognár István talált be a hálójába.

57′
    Komáromi lőtte el nagy erővel 19 méterről, a labda elzúgott a léc felett.

56′
    Támad a Ferencváros, de nehezen találja a rést a vendégek védőfalán. Marquinhos próbálkozott egy lapos középre gurítással, Pécsi rávetődött a labdára.

54′
    Slagveer, majd Komáromi is gólt rúghatott volna két kapitális védelmi hiba miatt, de aztán megúszta a Ferencváros.

53′
    Sárga lap
    Varga sérelmezte, hogy Loncart felrúgták 17 méterre a vendégek kapujától, sárgát kapott érte.

46′
    Második félidő
    Elkezdődött a második félidő.

46′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VEZET A PUSKÁS AKADÉMIA! Wingo rúghatott volna el egy könnyű labdát, de lyukat rúgott, Colley lecsapott rá, és 15 méterről a bal alsóba tekert. 0–1

46′
    CSERE
    Botka helyére Makreckis jött a szünetben.

46′
    CSERE
    Zachariassen sem jött ki a második félidőre, Kodro állt be a helyére.

45+3′
    Szünet
    Nem volt tizenegyes természetesen, és vége is az első félidőnek, gól nincs. 0–0

45+3′
    Sárga lap
    És Nagy Zsolt is túl harsány volt.

45+3′
    Varga óriási labdát adott a tizenhatoson belül feltűnő Loncarnak, aki egyszer csak összeesett Slagveer belépője után.

45+3′
    Az eset után összeszólalkoztak a játékosok.

45+3′
    Sárga lap
    Loncar kapott a hepciáskodásért sárgát.

45′
    Nagy Zsolt csapott le egy kósza labdára, egészen 15 méterig jutott az FTC kapujától, ahonnan a bal alsó mellé lőtt.

42′
    Maiga indította Zachariassent, aki a tizenhatoson belül visszafejelt Vargának, aki 13 méterről lőtt, de csúnyán fölé.

40′
    A Puskás Akadémia 3 forduló óta képtelen győzni a bajnokságban és ezalatt mindössze 1 pontot szerzett, Diósgyőrben (1–1). A 17–19. forduló óta a második alkalom ebben a kiírásban, hogy ilyen halvány hármas sorozatot produkált a magyar élvonalban.

39′
    Levi húzott a kapu felé, nem tudták ketten sem megállítani, hiába húzták-vonták, majd 15 méterről, estében ellőtte, be is ment volna a labda, ha Dibusz nem tolja ki a labdát a léc alól.

36′
    12 107 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

32′
    Civic remek beadását két ember között tudta futtában elfejelni Varga, és csak arasznyival ment el a labda a bal alsó mellett.

30′
    Sárga lap
    Botka is kapott egy sárgát, mert jól felrúgta Colley-t.

28′
    Sárga lap
    Colley kapott sárgát rúgásért.

26′
    Jobb oldali FTC-szöglet után Varga tudott fejelni, de egy védőről lepattant a labda. Lehet, hogy a kezéről? Nem, a combjáról.

23′
    Szabadrúgást kapott a Ferencváros a bal oldalon, 17 méterre az alavponaltól, Abu Fani beadása után Loncar próbálkozott ollózni – sikertelenül.

21′
    A ferencvárosi tábor a nemzeti ünnep miatt ezúttal magyar zászlókkal is buzdít.

(Fotó: Nagy-Pál Tamás)

20′
    Az FTC a legutóbbi 7 bajnoki meccsét megnyerte, az előző hármat ráadásul úgy, hogy közben még gólt sem kapott és parádés, 22–3-as gólkülönbséget hozott össze. Ehhez hasonló hetes győzelmi sorozata legutóbb 2022 nyarán, Sztanyiszlav Csercseszovval volt, amikor a tavaszi szezont egy gyirmóti győzelemmel fejezte be, majd a következőt zsinórban 6 diadallal indította. Egy bajnokságon belül pedig 2020 november-decemberében, Szerhij Rebrovval nyert egymás után 7 NB I-es találkozót.

19′
    Gyors kontrára indult a PAFC, Komáromi kapott majdnem jó labdát, a távolról becsúszó Civic azonban még elérte, és így lett Dibuszé.

17′
    Nagy Zsolt lőtt egy sistergőset, a kellemetlen, lapos lövést így is kifogta Dibusz.

17′
    Amikor a Fradi volt a pályaválasztó, 8-szor született hazai siker, és 4 döntetlen mellett mindössze 2-szer győztek a felcsútiak, mindkétszer 2–1-re: először tavaly márciusban, az FTC két Leverkusen elleni két Európa-liga-meccse között, majd augusztusban, amikor még Máté Csaba volt a vezetőedző. Ha most is a Puskás Akadémia kerekedik felül, akkor az első csapat lesz az NB I-ben, amely vendégként sorozatban három bajnokit tud nyerni a Groupama Arénában.

16′
    Labdát vesztett a Ferencváros a saját térfelén, jött is a beadás jobbról, Slagveer azonban a tizenhatoson belül lyukat rúgott, így a helyzet füstbe ment.

14′
    A bíró megnézte a pálya szélén, és a videóján úgy tűnt Golla nem érte el Loncar lábát. Nincs tizenegyes.

12′
    TIZENEGYES A FRADINAK?

12′
    Loncar mozdult a tizenhatoson belül egy bal oldali beadásra, amikor mintha belerúgtak volna a lábába.

10′
    Egy távoli Levi-szabadrúgást Szolnoki fejelt középre, ahol Golla ollózva próbált gólt szerezni, csakhogy a kaput nem találta el.

9′
    Eddig 27-szer csaptak össze az élvonalban, az örökmérleg 10 ferencvárosi siker, 11 döntetlen, 6 felcsúti diadal. A bajnokikat tekintve az FTC 3-as nyeretlenségi szériában van a felcsútiakkal szemben (1 iksz, 2 vereség), a Magyar Kupában viszont tavaly novemberben emlékezetes nagy csatában, hosszabbítás után 4–3-ra a zöld-fehér gárda győzött.

8′
    Civic szabálytalankodott egymás után kétszer, előbb Szolnokinak, aztán Komárominak fájt nagyon. Utolsó figyelmeztetést kapott.

6′
    Március 15. alkalmából a ferencvárosi futballisták melegítőjén kokárda díszelgett.

5′
    A szöglet után jött egy újabb szöglet, de nem szabadult fel a hazai kapu, Abu Fani éles szögből próbálkozott, Pécsi lábbal védett.

3′
    Marquinhos jó passzával Varga fordult rá a kapura, ballal jól is lőtt, de egy védő lába közbenyúlt, szöglet.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!