A Fradi dicső kupamúltja – 1991/92

Magyar Kupa

Újpest, végállomás.

Az 1991/92-es kií­rásban a 16 közé jutásért nem okozott különösebb gondot a Hatvani Deko (6-2) csapata. A nyolcaddöntőben rangadóra került sor: Ferencváros – Újpest. A párharc első mérkőzésén Eszenyi szerzett vezetést a liláknak, amit Lipcsei a hajrában -büntetőből- egyenlí­tett ki. A visszavágón egy gól döntött. A 71. percig nem találtak a kapuba a csapatok, amikor is Kuznyecov megkapta a második sárga lapját. A hazaiak hamar kihasználták az emberelőnyt, egy perc múlva az újpestiek román légiósa Sorin Cigan döntötte el a továbbjutás kérdését. A lila-fehérek mindkét gólszerzője később megfordult az Üllői úton.

A döntőbe ezúttal is bejutott a Vác illetve a Fradit búcsúztató Újpest. A váciak ismét egy góllal maradtak alul. A mérkőzés egyetlen gólját Eszenyi lőtte a 117. percben.

Döntő: 1992. május 20. Békéscsaba: UTE – Vác FC Samsung 1-0 (0-0)
10.000 néző. vezette: Németh L.
Gól: Eszenyi

A kupagyőztes csapat: Brockhauser – Tomka, Aczél, Szőnyi – Miovecz, Kaspar, Véber, Szlezák – Cigan, Bácsi, Eszenyi. Cs: Lovász, Varga

A kupát átvette: Brockhauser István (Dr. Laczkó Mihálytól)