1930. Amatörski K. – Ferencváros 3-6, nemzetközi barátságos
1931. Brazilia – Ferencváros 6-1, nemzetközi barátságos
1944. Ferencváros – Kolozsvári AC 3-1, MK döntő
1952. XI. kerület válogatott – Bp. Kinizsi 2:5, Éremmérkőzés
1959. Partizan Beograd – Ferencváros 1:1, nemzetközi barátságos
1962. EVTK – Ferencváros ?:?, Edzőmérkőzés
2000. Ferencváros – Gornik Zabrze 2-1, nemzetközi barátságos
2005. Ferencváros – Bp. Honvéd 2-2, Edzőmérkőzés
2010. NK Osijek – Ferencváros 2-0, nemzetközi barátságos
2015. Go Ahead Eagles – Ferencváros 1-1, EL selejtező

Összes díjmérkőzés: 10 mérkőzés, 4 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 21-22 gólkülönbség

1933. Turay József

“A tavaszi hadimérkőzések második helyének kérdését döntötte el a két csapat mérkőzése. A második helyet egyenlő pontszámmal, de jobb goalarányával a Ferencvárosiak foglalták el. A mai mérkőzés, amely az előrehaladott idényben is nagy számú közönséget csalt ki a szigeti-pályára ní­vótlan, érdektelen küzdelmet hozott. Az FTC Kiss helyén játszott tartalékkal, mí­g a III. kerület az utóbbi időben szerepelt csapatával állott ki. Mindkét csapaton meglátszottak a hosszú tavaszi szezon fáradalmai és a letörés félreismerhetetlen jelei. Tervszerű kombinációs játéknak nyomát sem láthattuk és sikeres egyéni akciókban sem bővelkedett a játék.” (1916 – III. ker. TVE)

1930

1931

MK-1943-44“A nagy mérkőzésre készülődő egyetemi pályán szombaton délután az utolsó simí­tásokat is elvégezték. Az első megállapí­tás, hogy a pálya talaja igen kitűnő. Már a mérkőzés kezdete előtt egy órával hatalmas tömegben indult meg a kolozsvári szurkolók serege a pálya felé, úgyhogy már ekkor mintegy négyezer néző volt kint a pályán. — Telt házunk lesz. Már elővételben több mint 8000 jegyet adtunk el – summázták a hazaiak. A Ferencvárosi játékosok már korán felkeltek, könnyű reggelit fogyasztottak, majd egy órával a mérkőzés kezdete előtt már kimentek az egyetemiek pályájára. — Úgy állunk fel, amint azt már a Nemzeti Sport vasárnapi száma is közölte. Tehát három hátvéddal, három fedezettel és négy csatárral – közli Schaffer edző. A választás a Ferencvárosnak kedvez, nappal háttal kezdik a játékot a zöld-fehérek, mégis már az első percben a gólt ér el a Kolozsvár. Változatos játék folyik, többet támadnak a zöld-fehérek, de nem tudnak gólt lőni. Szünetben a Ferencváros öltözőjében a két kihagyott nagy helyzet miatt sopánkodnak. Schaffer edző további lelkes játékra buzdí­tja a játékosokat. Azt mondja, hogy ezt a mérkőzést meg lehet fordí­tani…Igaza lett a mesternek. A 6. percben Lukács labdáját Sárosi dr. mellel pompásan leveszi, majd remek érzékkel emeli a kapus felett a hálóba a labdát. A 11. percben már a Ferencvárosnál az előny, Sárosi III. pompás labdájával Sipos elfut és laposan a hálóba vágja a labdát. A gól után a zöld-fehérek az eredmény tartására törekednek, a Kolozsvár játékosaiból elfogy az erő. A 44. percben Sipor belővi a harmadikat, í­gy biztosan nyer a Ferencváros a megismételt döntőn, ezzel megszerezve a Magyar Kupát. Kolozsvárott majdnem úgy játszott a Ferencváros, ahogy régi napjaiban. Régen játszott a Ferencváros ilyen öntudatosan, jól átgondoltan. Nemcsak labdakezelésben, hanem erőnlétben és gyorsaságban is felülmúlta a Kolozsvárt.” (1944 – Kolozsvár)

19440702 közvetlenül a kupadöntő után és a légiriadó előtt ... Állnak (balról): Finta, Ónodi II., Gyetvai, Sipos, Lázár, Tátrai S., Sárosi III. Elől: Nagy II., Csikós, Sárosi dr., Rudas

… közvetlenül a kupadöntő után és a légiriadó előtt… Állnak (balról): Finta, Ónodi II., Gyetvai, Sipos, Lázár, Tátrai, Sárosi III. Elől: Nagy II., Csikós, Sárosi dr., Rudas

NS-19520703-02-19520702

1952

2000

“László Csaba: – Az eredmény, a többi felkészülési meccshez hasonlóan, ma is másodlagos volt. Küzdelmes mérkőzést játszottunk, aminek örülök, mert kemény ellenfelekkel szemben lehet lemérni, hogy hol tartunk és ilyenkor jobban kijönnek azok a hibák, melyeket ki kell javí­tanunk. A mai meccsen is látszott, hogy a bal oldalunk még nincs rendben, egy baloldali védőre óriási szükségünk lenne. Épí­tjük tovább a csapatot, a próbajátékosok közül csak Farkas Istvántól köszöntünk el. A többiek egyelőre maradnak, Grósz Róbertet, Erős Gábort és Horváth Gyulát a Besztercebánya elleni mérkőzésen újra megnézzük, addig velünk edzenek. Nagyon remélem, hogy keddig az is eldől, a lejáró szerződésű futballisták közül ki távozik és ki marad továbbra is velünk, mert ez alapvetően befolyásolja az igazolási elképzeléseinket.” (2005 – Bp. Honvéd)