Kupamúlt: FTC – Pápa

papa_ftc_kicsi

A 2010/11-es szezon első tétmérkőzése következik szerdán Pápán. A Ligakupa találkozó 17.30 órakor kezdődik.

8. alkalommal csap össze a két csapat tétmérkőzésen.

2002. november 5-én találkozott a két csapat először egymással. A magyar kupa mérkőzés helyszí­ne Pápa volt, a két csapat í­gy állt fel:

Pápa: Borsi – Bodor, Radics, Hudák, Horváth L. – Letenyei, Lászka (Germán 103.), Hegyi L., Gajda (Gordian, 68.) – Sitku (Kvasz 89.), Király

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Bognár, Lipcsei, Kapic (Szili 73.), Szkukalek – Andone (Jovic 46.), Tököli, Penksa (Leandro 63.)

A hazaiak az ex-fradista Lászka góljával szerezték meg a vezetést a 65. percben, majd Tököli egyenlí­tett három perccel a befejezés előtt. A hosszabbí­tásban előbb Jovic (101.), majd ismét Tököli (111.) talált be Borsi hálójába. A pápaiak Kvasz révén még szépí­teni tudtak (119.), de a mérkőzést a Fradi nyerte 3-2 arányban ezzel továbbjutott Pintér Attila együttese ellen.

Ezután bajnoki mérkőzéseken találkozott a két csapat. A Pápa mindössze egyetlen döntetlent tud felmutatni a párharcok során, ráadásul idegenben 100%-os a zöld-fehérek mérlege.