Leandro ezüstérmes a Libertadores Kupában

Leandro de Almeida ezüstérmes lett csapatával, az Atletico Paranaense együttesével a dél-amerikai BL-ben, a Libertadores Kupában.

Középpályásunk az év végéig kölcsönben szerepel a Paranaense csapatában. A Sao Paulo elleni finálé első mérkőzése 1-1-es döntetlennel végződött, a visszavágón azonban 4-0-ra nyert a Sao Paulo és 5-1-es összesí­téssel elhódí­totta a kupát.

Leandro a döntőben kisebb sérülése miatt egyik meccsen sem lépett pályára, de a sorozat korábbi találkozóin rendszeresen szóhoz jutott. Játékosunk a Ferencváros 106 éves történetének első futballistája, aki Libertadores Kupa-döntős együttesben szerepelt.

A finálé érdekessége volt, hogy a tervezett kétperces hosszabbí­tást már nem tudták lejátszani, mert néhány Sao Paulo-szurkoló beszaladt a pályára, hogy kedvenceit ünnepelje és miután nem sikerült kizavarni őket a játéktérről, a bí­ró inkább lefújta a mérkőzést.

(A Ferencváros hivatalos honlapja alapján)