2011.X.9. NB II., BKV Előre – Ferencváros II.: 2-3

w_bkv-ftcA labdarúgó NB II Nyugati csoportjának nyolcadik játéknapján 3-2 arányban nyert csapatunk a Sport utcában. Góljainkat Abdi és Varga Bence (2) szerezték.

Lipcsei Péter: – Tudjuk, hogy nehéz meccs vár ránk, több játékosunk hiányzik, többen vannak az utánpótlás válogatottnál, de eltiltottunk is akad. Az biztos, hogy a Videoton II ellen három gólt szerző Abdi most is ott lesz a csapatban, Végh véd és a védelmet is szeretném megerősí­teni az NB I-es keretből a hiányzók miatt. Andrezinho ugyan velünk készül, de az ő játékára jelenleg kicsi az esély. Mindenképpen három pontért megyünk, már csak azért is, mert a folytatásban három nagyon nehéz mérkőzés vár ránk a Gyirmót, az Ajka és a Kozármisleny ellen.

BKV Előre – Ferencváros II.: 2-3 (2-2)
Sport u., 300 néző, vezette: Szilasi Szabolcs (Takács G., Szalai)

BKV Előre: Kóré – Miklósvári, Baranyai N., Máj, Sebők I. – Fazakas (Dányi 67.), Csikós, Takács M., Selei (Boros 67.) – Szabó V., Varga E. (Berki 66.)
kispad: Berhidai, Császár, Rápó, Katona
edző: Szapor Gábor

Ferencváros: Végh – Fülöp N., Grúz, Vattai, Birtalan –  Vass, Peszmeg – Gárdos, Nyilasi B. (Varga B. 30.), Holman (Szabó R. 75.) – Abdi (Papp M. 87.)
kispad: Hermány, Antal, Nyárasdi, Pölöskei II.
edző: Lipcsei Péter

Gól: Szabó V. (14.), Takács M. (19.) illetve Abdi (18. – 11-esből), Varga B. (36., 59.)
Sárga lap: Abdi (61.), Peszmeg (67.) illetve Selei (27.), Baranyai (79.)
Kiállí­tva:  Miklósvári (86.)

14. perc: Vezetnek a hazaiak, Birtalan szaladt alá nagyon bután egy labdának, a hazaiak jobbszélsője Szabó Viktor köszönte a lehetőséget és 10 méterről nem hibázott. 1-0.
17. perc Gárdost buktatták a tizenhatoson belül. Tizenegyest kaptunk.
18. perc Abdi higgadtan két lépés nekifutás után a bal alsóba gurí­tott 1-1.
19. perc: Egy szöglet után a röviden érkezett Takács aki a hálóba csúsztatott. 2-1.
36. perc: Abdi szögletét Vattai fejelte a hosszúra, onnan mentettek a védők, de érkezett Varga és egyenlí­tett. 2-2.
59. perc: Parádés akció, rajzolni sem lehet szebbet. Vass indí­tja hajszálpontosan Fülöpöt, akihez ragadt a labda, ő felnéz bead majd Varga közelről befejeli a labdáját. 2-3.
86. perc: Abdi csinált helyet Vargának, aki kitört volna, de a BKV védője buktatta, villant a piros.

Szapor Gábor: – A mérkőzés végére elfáradtunk, ami várható volt, hiszen a héten tizennégy játékosomon söpört végig egy ismeretlen ví­rus. Csoda, hogy ki tudtunk állni.

Lipcsei Péter: – A győzelemmel elégedett vagyok, hiszen idegenben sikerült nyernünk egy jó BKV ellen. Játékunkon azonban még van mit csiszolni.

(A Ferencváros és a BKV Előre hivatalos honlapja, a focinews.com, az nso.hu és az MLSZ adatbankja alapján)