1993. Ferencváros – Kispest-Honvéd 2-1, Szuperkupa
1994. F91 Dudelange – Ferencváros 1-6, KEK selejtező
1998. AEK Athén – Ferencváros 4-0, UEFA selejtező
2004. Sparta Praha – Ferencváros 2-0, BL selejtező
2013. DVSC – Ferencváros 4-1, NB1
2018. Mezőkövesd – Ferencváros 0-1, NB1
2019. PFLA – Ferencváros 4-1, NB1
2022. Shamrock Rovers – Ferencváros 1-0, EL selejtező

Összes díjmérkőzés: 26 mérkőzés, 14 győzelem, 3 döntetlen, 9 vereség, 62-39 gólkülönbség

1912

“Imponáló stí­lusban győzte le az FTC a szintén nagy formát mutató KAC csapatát. Annak ellenére, hogy az első félidőben a KAC játszott nagy szél ellen, még nem szólhatunk nagy FTC fölényről, mert a KAC többször igen veszélyesen támadott, azonban csatárai a kapu előtt gólképtelennek bizonyultak. Az FTC hatalmas tempóban kezdi a játékot, s már a 3. percben Pataki gólt lő. A második gólt Tóth lövi Nemes szép beadásából. A második félidőben az FTC játszik szél ellen s az negyedórában még is erősen szorongatja ellenfelét. A 13. percben Balla, a KAC játékosa a 16-os vonalon belül érthetetlenül megfogja a labdát, a megí­télt 11-est Pataki belövi. A negyedik gólt Nemes lövi a 32. percben. A mérkőzés csaknem sötétségben ért végett, az előtte lefolyt mérkőzések késői kezdése miatt.” (1918 – Kispesti AC)

“A futballtilalom megszűnése napján, tegnap nemzetközi mérkőzés keretében sikerrel mutatkozott be némileg átszervezett bajnokcsapatunk” (1927 – WAC)

“Remek napos délután. A Nemzeti Bajnokság, illetve az élcsoport új egyesülete, Budafok pályát avat. Nem csak a kistribün, de az állóhely minden talpalatnyi helye megtelt a helybeli érdeklődőkkel és a Ferencváros szurkolóival. A kerí­tés mögött emelt ülőhely egyik padja a nagy tehet alatt össze is roppant, de szerencsére nem történt semmi baj. Ünnepi a hangulat, le nem tagadható elfogódottság a Budafok tanyán. Látszik az arcokon…A Ferencvárosnak ez még nem a nagy formája, de kezdetnek biztató. Sárosi nagyszerű kondicióban van, játékkedve óriási. A mezőny magasan legjobb embere volt. Hat gólt lőtt, ami ámulatba ejtette a közönséget. A Fradiból még Kemény, Toldi (2) és Kiss szerzett gólt…Blum Zoltán: — A Ferencvárosnak ez a játéka is elég volt a győzelem biztosí­tásához. A csatársor csonkán is nagyszerűen játszott.” (1935 – Budafok)

Toldi gólját figyeli a "biztos úr"

1935, Toldi gólját figyeli a “biztos úr”

kocsis-sandor-4“Nem is gondolná az ember, hogy itt a város szí­vében, alig 6-8 percnyire a Nemzeti Szí­nháztól, ilyen remek fűves pálya van. Mert a Postás pálya a legkényesebb igényeket is kielégí­ti: — Ezen aztán lehet focizni – jegyezte meg a kis Kocsis. A 4:1-s első félidő után több változás volt a Ferencváros csapatában: Ónódy lett a balhátvéd, Hernádi a balfedezet, Horváth a középcsatár és Tihanyi a balszélső. — Deák és Czibor a lábát fájlalja, ezért pihen – indokolja a cseréket Lyka edző. A Fradi változatlanul ellenállhatatlan volt Kocsis irányí­tásával. Egymás után estek a gólok, a vége 12:3. Ez kellett a Fradi szurkolóknak. Jó játék és pompás gólok. Kocsis volt a mérkőzés hőse. Nemcsak azért mert egymaga hat gólt szerzett, hanem mert végre ismét régi formájában játszott. Kocsis okos gólokat lőtt. A szurkolók boldogan dörzsölgették a kezüket: – Salgótarjánban ennek a negyedrésze is elég lesz…” (1948 – Lokomotiv)

“Népstadionban, 65 ezer néző előtt váltakozó játékkal kezdődött a mérkőzés. Meglepetésre a 3. percben a Komló szerzett vezetést. Ezután a Ferencváros támadott, de a Komló hat emberrel eredményesen védekezett. A 18. percben Orosz jól időzí­tett átadással ugratta ki Friedmanszkyt, s a középcsatár a kimozduló kapus mellett laposan a kapuba lőtte a labdát. Ezután szinte állandóan a két 16-os között hullámzott ide-oda a játék. Mindkét csapat szépen épí­tette a támadásait, de a befejezések egyik oldalon sem sikerültek. Az eredménytelenség miatt sokat bosszankodott a közönség – elsősorban a ferencvárosiak. A szünet után az 51. perecben gyors Ferencváros támadás bontakozott ki a jobbszárnyon. Friedmanszky lövése kipattant a kapusról, Kertész újból beadta a labdát, Friedmanszky fejjel továbbí­totta és Orosz 6 méterről a kapuba vágta a labdát. A győzelmet a 77. percben biztosí­totta be a Ferencváros. Fenyvesi szögletét Friedmanszky 8 méterről védhetetlenül vágta a kapu bal oldalába.” (1957 – Komló)

“Salgótarjánban a nézőcsúcsok évről évre a Ferencváros vendégségének napján dőlnek meg. Ezért volt váratlan, hogy a zápor áztatta gyepszőnyeget ezúttal csak kilencezren vették körül. A Fradi-szurkolók közül is csak a leglelkesebbek kí­sérték el a csapatot. Ők azonban hangerőben, lelkesedésben pótolták a hiányzókat. Dacoltak a felhőszakadással, csuromvizesen ví­vták meg hangpárbajukat a nagy többségben lévő hazaiakkal és – nem maradtak alul! Ők sem, s a csapatuk sem. Az FTC-győzelem főrészese azonban ezúttal – a sors iróniája folytán – nem Albert vagy Varga volt, hanem a hazaiak fiatal kapuvédője. A 69. percben az ő súlyos hibája döntötte el az addig izgalmas, változatos mérkőzés sorsát: a hasa alatt vánszorgott vonal mögé a labda. Óriási lélektani pillanat volt, a Salgótarján játékosai nem tudták megemészteni a potyagólt, s lelki megrázkódtatásukat jól használták ki a vendégek. Újabb góllal végleg bebiztosí­tották a győzelmüket.” (1968 – Salgótarján)

“A gyorsan belőtt ferencvárosi gól izgalmas, jó játékot sejtetett, ebből azonban az I. félidőben egy-egy esettől eltekintve semmi sem lett. A Ferencváros ugyan többet támadott, csapatjátéka azonban kí­vánni valót hagyott maga után. Többnyire egy ütemmel később adták a középpályások előre a labdát, s emiatt rengeteg támadás akadt el lesen. Lényegében ugyanez mondható el a csepeliekről is, azzal a különbséggel, hogy ők ritkábban veszélyeztettek. Szünet után javult a játék, izgalmasabb, mozgalmasabb lett. Főleg a ferencvárosiak jóvoltából, akik ekkor lényegesen gyorsabban készí­tettek elő, s lendületesebbek voltak a kapu előtt befejezéseknél. A Csepel 2:1-ig jól tartotta magát, a harmadik ferencvárosi gól után azonban leeresztettek.” (1973 – Csepel)

1974

1976

“A Ferencváros edzőjének, Friedmanszky Zoltánnak csapata akarása, lelkesedése és a csapatjáték tetszett, és az első két erény a lelátóról is érzékelhető volt, a harmadik kevésbé. Szőcs János azt mondta a találkozó lefújása után, hogy csapata jól állt helyt, sőt ezúttal bátorságból, győzniakarásból is jelesre vizsgázott. Nos, ha a pécsi együttes valóban bátran játszik, akkor a ferencvárosiak még nehezebben érték volna el esetleges győzelmüket. A gólokat csupa fővárosi játékos szerezte, mégpedig Pogány, Tepszics (igaz, ő öngólt rúgott), Judik és a csereként beállt Mészöly. A találkozót Jaczina közepes formában vezette, a 15 ezer főnyi közönség néha jogosan bosszankodott!” (1979 – PMSC)

A góllal debütáló Judik öröme

1979, A góllal debütáló Judik öröme

1993

“Jóllehet csütörtökön este Luxemburgban nemzetközi kupakötelezettség rótt feladatot a Ferencvárosra, a zöld-fehér labdarúgók a Dudelange elleni visszavágót feledve inkább előre tekintettek: az Újpesttel ví­vandó hétfői bajnoki ütközet állt figyelmük homlokterében. Nem alaptalanul: a KEK-selejtező első budapesti összecsapásán a Ferencváros egy könnyed 6-1-es győzelemmel alaposan elintézte luxemburgi vetélytársát. így aztán a csütörtöki fellépés semmiféle izgalmat nem í­gért, kötelező lecke várt az Üllői útiakra a dudelange-i Kennedy-stadionban…Ferencváros: Szeiler – Telek – Simon, Szekeres – Páling, Lipcsei, Albert (Szűcs M. 46.), Lisztes, Czéh – Christiansen, Neagoe (Zavadszky 69.)…Gól: Morgante (21.) illetve Lisztes (6.), Páling (18.), Lipcsei (39., 70.), Christiansen (59.), Zavadszky (89.)” (1994 – F91 Dudelange)