1904. Kaposvári AC – FTC 1:13, Edzőmérkőzés
1920. vegyes Viktoria, Altona – FTC 1-2, nemzetközi barátságos
1927. Rapid – Ferencváros 2-3, nemzetközi barátságos
1936. Slavia Praha – Ferencváros 4-0, KK
1954. Dinamo Szófia – Bp. Kinizsi 3:3, nemzetközi barátságos
1955. Egri Bástya – Bp. Kinizsi 0:7, Edzőmérkőzés
1960. Csepel – Ferencváros 1:2, NB1
1997. Matáv-Sopron – Ferencváros 2-1, Edzőmérkőzés
2005. Zenta – Ferencváros 0-6, nemzetközi barátságos
2019. Red Bull Bragantino – Ferencváros 2-1, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 9 mérkőzés, 4 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 19-19 gólkülönbség

1920

19“A labdarúgás sok évtizedes történetében páratlan esemény zárta le a két fővárosi zöld-fehér reprezentásának találkozását. A Rapid pályán 7000 néző előtt lefolyt mérkőzést Dlabak, a cseh szövetség által delegált kladno-i bí­ró vezette. Az első félidőben olyan biztos kézzel és fölényesen irányí­totta a meccset, hogy szünetben a tribünök és öltözők dicséretétől volt hangosak. A II. félidőben már váratlanul gyengének bizonyult, a 44. percben hozott lehetetlen í­téletével pedig teljesen elrontotta a mérkőzést, amelyről most senkisem tudja, hogy mi is valtaképp a végeredmény. A 44. percben ugyanis Dlabak 11-est diktált a Ferencváros ellen. A magyar csapat erősen tiltakozott, de Szigeti elnök közbelépése lecsillapí­totta a kedélyeket. Csak Takács izgalma nem csitult és a kiváló bekk a sí­pjel után befutott a 16-osba és saját kapujába lőtte labdát. A szabályok világos rendelkezése ellenére nem rúgatta újra Dlabak a 11-est, hanem általános elképedésre gólt í­télt. Utána nyomban le is fújja a meccset, mert a játékidő letelt. Dlabak azzal indokolta í­téletét, hogy nem törödik vele, ki rúgja a labdát, ha az a kapuba ment, ő gólt í­tél. Szerintem a meccs eredménye 3:3…Meisl Hugó: — Dlabak úr nem fog új szabályokat kitalálni. A mérkőzés helyes eredménye 3:2 a Ferencváros javára és ha a Ferencváros ezt kéri, az osztrák szövetség ezt hivatalosan is meg fogja állapí­tani.(1927 – Rapid Wien)

balról: Kispéter, Rudas, Mészáros J., Kertész T., Szabó L., Dékány, Fenyvesi, Mátrai, Orosz, Faragó, Ombódi

1954

“Változatos, a játék egyes időszakaiban jó iramú küzdelmet láthattak a nézők. A szí­nvonalról azonban már nem mondhatjuk el ugyanezt. Mindkét csapattól sokszor láthattunk gyors indí­tásokat, ötletes megoldásokat, a befejezésekbe azonban sokszor hiba csúszott. A Ferencváros jobb erőben játszott és gyorsaságban is felülmúlta ellenfelét. A Csepel hosszú idő óta nem játszott olyan jól, mint ezen a mérkőzésen. Voltak elgondolások a piros-kékek játékában. A csatársorok közötti különbség azonban végig szembetűnő volt. A Ferencváros sokkal veszélyesebb támadásokat tudott vezetni, a csepeliek támadásai kissé régimódinak tüntek a zöld-fehérek támadási mellett. Végül is ez a különbség a két támadósor között megérdemelt Ferencváros győzelmet eredményezett.” (1960 – Csepel)

“Több, mint kétezer néző gyülekezett a zentai stadionban, jelezve: errefelé is óriási népszerűségnek örvend a Ferencváros…Amit érdemes megemlí­teni: a Fradi mindegyik akciója a jobb oldalról indult az első félidőben. Sowunmi Thomas többször is próbálkozott, ám lövései nem találtak célba. A 43. percben zápor zavarta az öltözőbe a játékosokat, a szurkolók nagy számban elmenekültek a pályáról, kivéve a legbátrabb Fradi-szurkolókat, akik félmeztelenül éltették csapatukat a legnagyobb esőben is. Most volt miért ünnepelniük…Az első perctől mi irányí­tottunk, az első negyed órában Nógrádi három ziccert is kihagyott. A folytatásban már pontosabban céloztunk és a Ferencvárosban most bemutatkozó Tí­már, illetve Bajevski két góljával a szünetben már 3-0-ra vezettünk. A második játékrész óriási hazai helyzettel kezdődött, ám az egyedül kilépő zentai támadó közeli lövését Kemenes óriási bravúrral hárí­totta. A folytatás úgy alakult, mint az első félidőben. A szárkapocscsonttörése után teljesen felépült Laczkó Zsolt, ismét remek teljesí­tményt nyújtott és kétszer is betalált a hazaiak kapujába. Rajta kí­vül Domokos Sándor vette be a házigazdák kapuját a második játékrészben.” (2005 – FK Zenta)