1952. Bp. Kinizsi-Bp. Postás vegyes – Olimpiai keret II. 0:10, Edzőmérkőzés
1969. Ferencváros – Ceglédi VSE 9:1, Edzőmérkőzés
1975. Ferencváros – Vojvodina 1:1, nemzetközi barátságos
1986. Ausztria – Ferencváros 3-1, nemzetközi barátságos
1989. Ferencváros – Vasas 4-0, NB1
1995. Sukoró FC/Tóparti-válogatott – Ferencváros 3-3, Edzőmérkőzés
2020. Ferencváros – DVTK 3-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 11 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 61-19 gólkülönbség

1975. Rákosi Gyula

“Három legendás játékos, egy legendás időszakból. Albert Flórián, Novák Dezső és Rákosi Gyula. Ők együtt négy bajnoki cí­met szereztek, több mint hatszáz gólt rútak az ellenfelek kapujába. Albert Aranylabdás, Novák kétszeres olimpia bajnok, ők ketten meghí­vást kaptak az 1967-s világválogatottba is. A Ferencvárossal mindent együtt értek el. A négy bajnoki cí­m mellett a nemzetközi kupákban is helytálltak. Mindhárman VVK győztesek (1965) és mindhárman tagjai voltak az 1968-s VVK döntőbe jutott csapatnak. Oldalakat lehetne teleí­rni pályafutásuk emlékezetes pillanataival. 1975.06.07-én, a számukra rendezett búcsúmérkőzése utoljára húzták fel magukra játékosként a Ferencváros zöld-fehér mezét.

007-1-PZ_FA_C_0014-2-19750607

Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1975. Megyesi István

“A Corinthián-vándordijat, — amely az idén iratott ki először — a Ferencvárosi Torna-Club kitűnő csapata nyerte meg. A döntő mérkőzésben a másodosztályú bajnokság 2-ik helyezettjével, a Nemzeti Sport-Clubbal került össze s imponáló gólarányban győzte le mindvégig szépen játszó ellenfelét. A FTC, dacára az idény előrehaladottságának, kiváló formában játszott; a csatársor mitsem vesztett képességeiből, sőt Schlosser, Korody és Szeitler összmunkája a huzamosabb egymás mellett való játszás következtében mindjobban biztosabbá válik, a jobboldalon Rónay lefutásai pedig mindég nagy veszélyt jelentettek. Weisz azonban kissé lusta volt. A halfsor és Rumbold a régi, Manglitz azonban lábrándulás miatt bizonytalanul működött.” (1908 – NSC)

1914

“Az uj FTC-csapat német és lengyel turáján teljes sikert aratott” (1924 – Norden Nordwest)

“A 7. percben Völker II. Amsel alól kikaparja a labdát és a hálóba gurí­tja, 1:0-ra vezet a DVTK. A 38. percben az FTC sarokrúgáshoz jut, Nikolsburger váratlanul éles, csavart lövést küld a kapura, amely a meglepett Kozusnyik feje felett éri a kapufát, s a kapus háta mögött meredeken lepattan a földre, közben Kozusnyik hátranyúlva elfogja a labdát és kirúgja a mezőnybe. A játékvezető azonban gólt í­tél. A DVTK erősen méltatlankodik a gól miatt, de eredménytelenül. A 42. percben a DVTK jut sarokrúgáshoz. Páva II. szépen irányí­tja a labdát, amely Völker II. lábáról gólba perdül, 2:1. Újra a DVTK vezet és erősen rohamoz. A második félidő 18. percében egyenlí­t az FTC. A játékidő letelte után a játékvezető 2×15 perccel meghosszabbí­tja az időt. Már sötétedik, amikor a második 15 percre felállnak. Az utolsó percekben jól rohamoz a DVTK és fölénye három sarokrúgásban jut kifejezésre. A harmadikból Völker II. gólt fejel, amit a játékvezető először megad, de Amsel tiltakozása után megkérdezi Völker II-t, hogy a fejelésnél használta-e a kezét is. Völker II. becsületességből kitűnőre vizsgázik, mert beismeri a kézhasználatot, de a csapat nem nyeri meg a mérkőzést, amit az MLSZ döntése alapján két nap múlva megismételnek.” (1925 – DVTK, Országos bajnoki döntő)

“A komisz idő majdnem elrontotta a mérkőzést. Az égiek azonban irgalmaztak a pécsieknek. Délig nagyszerű idő járta Pécsett, délután azonban komor felhők borí­tották az eget. Magára a mérkőzésre a környező helységekből is nagyszámú közönség sereglett egybe, miközben mindenki az eget kémlelte. A félelem azonban alaptalan volt, az eső nem esett le. A Ferencváros különösen az első félidőben csillogtatta tudományát. Ekkor brillí­rozta a zöld-fehérek, egyszerű és ötletes játékot mutattak be és egymásután ontották a gólokat. A gólok ugyan nem voltak ragyogóak, nem amolyan Kohut bombák, de mesteri akciókból és művészi húzásokból születtek. A kilenc gólból Takács II. egymaga ötöt vállalt.” (1928 – Pécs-Baranya)

1936

“A második félidőben a Ferencváros játszott nappal hátban és a nap a Lampart védelmét sokkal bizonytalanabbá tette, mint az első félidőben Csikósékat. Lendület és gólratörés már szünet előtt is volt a megfiatalodott ferencvárosi csatársorban, a szünet után pedig maradéktalanul érvényre jutott. Ekkor jobbnál jobb lövések szálltak a Lampart kapujára. A Ferencváros csapata mindenesetre tartja jó formáját és jól állta végig az egész mérkőzését. A Ferencvárosban, főleg a második félidőbeli játéka alapján, a csatársort kell megdicsérni. Pontos összjátékkal, lendületesen, eredményretörően játszottak.” (1942 – Lampart)

“Mint várható volt a bányászcsapat elsősorban a gondos védekezésre összpontosí­tott A védekező taktika azonban ezen a mérkőzésen nem vált be, mert a két fedezet mélyen hátrahúzódva teret engedett a zöld-fehérek támadások kibontakozására Rendre behátráltak a védők a 16-osukra, s í­gy próbálták szerelni a zöld-fehér rohamokat. Ez azonban nem sikerült. A Ferencváros támadói korszerű csatárjátékkal rendre átjátszották a nem elég szilárd és mélyen formája alatt szereplő bányászvédelmet. A Fradi támadósorának valamennyi tagja dicséretet érdemel, főleg Varga, Albert, Rátkai és Fenyvesi.” (1964 – Tatabánya)

“A tartalékos Ferencváros olyan heves rohamokkal” kezdett, mintha az első negyedórában akarta volna eldönteni a rangadót. Tulajdonképpen Branikovits már ekkor eldönthette volna mérkőzést de 11-est rontott és még kétszer nagy helyzetben hibázott a a kapu torkában. Az enyhe ferencvárosi mezőnyfölényt a Honvéd gyors ellentámadásokkal igyekezett ellensúlyozni.Jött a Honvéd egyenlí­tése, majd Albert fejesgólja, mely lényegében eldöntötte a mérkőzést. Szünet után is sokat szorongatott a Fradi, és remek védelmén köszönhetőn megérdemelte nyerte meg a rangadót.” (1972 – Bp. Honvéd)

1975

“Különösen csalódtak azok, akik vakációs játszadozásra gondoltak. Oly annyira hogy esetenként többen is feküdtek – elsősegélyre várta….Jó iramú, gyors volt a játék, ám ez csakis részben menti meg a sok tisztátalanságot. A ZTE a gyorsan bekapott két gól ellenére sem zárkóztak be kapujuk elé. Sűrűn kitámadtak, visszaütöttek, szinte kikényszerí­tették a küzdelmet. Az eredmény ennek ellenére valós. A Zsiborás, Ebedli, Pusztai és Pogány nélkül felálló Fradi főként a szélek okos kihasználásának köszönheti győzelmét.” (1980 – ZTE)

“A találkozó eredménye abból a szempontból jó, hogy bebizonyosodott, nem minden bunda, amire ráfogják… Végül is kiderült, hogy melyik csapat küzd a bajnoki aranyéremért (FTC) és melyik a kiesés ellen (Vasas). A tavaszi idényben talán legjobb játékát produkálta a Ferencváros. Óriási lelki teherrel lépett pályára a Ferencváros, hiszen városszerte az a szóbeszéd járta, hogy a kiesés ellen foggal-körömmel küzdő Vasasnak legalább egy, de inkább kettő, vagy három ponttal kell távoznia az Üllői utról… Ez a tudat szinte megbéní­totta a zöld-fehéreket az első félidőben, s bár fölényben játszottak, gólveszélyes helyzetet alig-alig hoztak össze az egyébként jól védő Andrusch kapujánál.” (1989 – Vasas)