Az 1942/43 évi bajnoki szezon mérkőzései

5 hozzászólás a(z) Az 1942/43 évi bajnoki szezon mérkőzései bejegyzéshez

• *

Pluhár István feljegyzése a bajnoki évről:
    1942—1943-as Nemzeti Bajnokság. — Bajnok: a Csepel, II. Nagyvárad, III. Ferencváros.

A kegyetlen második világháború rohamosan közeledett Magyarország felé.

Jó csapat lett a Csepel W.M. A második bajnokság megnyerésekor már nem lehetett a szerencséről beszélni. Csaknem az előző évi csapat ví­vta ki a bajnokságot.

Kitűnő csapat lett a Nagyvárad is és a Bp. Vasas. A labdarúgás erősségét az is mutatta, hogy minden veszély ellenére lejátszották Budapesten a német – magyar (5:3) és a svéd – magyar (7:2) mérkőzést.

Ezek a nem várt vereségek igazolták a magyar labdarúgás megrettentségét. A második magyar “csodacsapat” (Zsengellér—dr. Sárosi—Cseh II.) is összeomlott.

Ezután már lassan háttérbe került minden, mert Magyarországon minden ember az életéért küzdött.

(Forrás: S. PLUHÁR, U.S.A. – PLUHÁR ISTVÁN – JÁTSZOTTAM, OKTATTAM, TUDÓSíTOTTAM)

*

Weisz Manfréd Futball Club Csepel: Szekeres András, Kállói Béla, Szalay II. István, Kapta László, Olajkár II. Sándor, Gere József, Fuszek Kamill, Marosvári Béla, Szabadkai Lajos, Dudás János, Pintér József, Rákosi Ferenc, Dósai István, Jávor II. László, Bakos László, Keszthelyi II. Mihály, Surányi László, Kiss II. Alajos, Nagy Jenő.
    Gólkirály: Jenőfi Jenő (Vasas) 26 gól
    Az év játékosa: Szalay István (Csepel)

*

A Csepel az előző évit is, ezt a bajnokságot is megnyerte, de már nyomában volt a NAC, amely szinte erdélyi válogatottnak volt tekinthető. (Hoppe László)

• Utánanéztünk a Nemzeti Sportban, azt í­rják, hogy a második félidő 37. percében lefújták, miután 2:1-es Ferencvárosi vezetés után két tizenegyest adtak az Elektromosnak, ami ellen tüntetett a közönség, elrendelték a nézőtér kiürí­tését, de mivel ez nem sikerült lefújták a mérkőzést.

Nemzeti Sport 1942.11.09:

• A Futball ’93-ban azt í­rják, hogy az Elektromos -- Fradi mérkőzés a hazaiak 3:2-es vezetésénél félbeszakadt. Ti tudtok erről valamit?