1954. Bp. Kinizsi – Kinai főiskolai válogatott 6:4, nemzetközi barátságos
1962. TS Lucenec Opatová – Ferencváros 1:5, nemzetközi barátságos
1965. Pécsi Dózsa – Ferencváros 2:5, NB1
1992. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-2, NB1
2010. Vasas – Ferencváros 1-3, NB1
2012. Ferencváros – Haladás 0-2, MK
2015. PFLA – Ferencváros 0-0, NB1
2021. Ferencváros – Újpest 3-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 10 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség, 49-29 gólkülönbség

1979. Tepszics Ignác

“A Ferencvárosi Torna Klub 6:2 arányban (félidő 1:1) legyőzte az Újpesti Torna Egyesületet úgy, hogy utolsó öt percben sikerült a mérkőzés sorsát végérvényesen a maguk javára fordí­tani. A F. T. C. korántsem mutatott olyan formát, mint a W. A. K. elleni játékában, úgy tetszett, mintha várásra dolgozott volna. Az idő jó részében lanyhán, unottan működtek a játékosai és csak akkor vetették rá magukat az ellenfélre teljes erőből, a mikor veszélyben forgott a győzelem…A zöld-fehéreknél a fedezetsor dolgozott régi hí­rnevéhez méltóan, a csatársor is jó volt s igen szép összjátékot produkált.” (1909 – UTE)

“Ilyen mérkőzésekből nem kérünk! Ez nemvolt játék, nem volt futball, ez legtöbbször szabadstí­lusú mérkőzés volt: rúgd, ahol tudod…A Ferencváros a győzelmet megérdemli. Ez talán – az öngólra való tekintettel – furcsán hangzik, de tény az, hogy a Ferencváros játékban többet mutatott mint az ellenfele. Hogy a nagyobb tudást nem kí­sérte sokkal több gól, az csupán néhány zöld-fehér játékos formán aluli teljesí­tményének tudható be. Ugyanakkor nyomban le kell szögeznünk azt is, hogy a zöld-fehér gólok elmaradásában nagy része van az Elektromos védelmének. Ez a védelem megcsonkí­tva, felforgatva is minden labdára ráment, okosan és nagyon lelkesen dolgozott. Öt játékos nyújtott gyenge teljesí­tményt a Ferencvárosban: A leggyengébb Székely volt, utána Toldi, Kemény, Lázár, Táncos a sorrend. Az öt közül négy csatár s í­gy meg is magyarázódik, hogy miért nem rúgtak több gólt a zöld-fehérek.” (1937 – Elektromos)

“A Ferencváros különvonatán mint egy 1200 szurkoló érkezett vasárnap délelőtt Szegedre. A lelátón rengeteg a pesti szurkoló. A Ferencváros öltözőjében nyugodtan készülődnek. Henni nem is jött le a csapattal, Mindszenti véd. Kicsit szurkol a fiú, de a hátvédek megnyugtatják: — Ne félj, vigyázni fogunk rád!..A zöld-fehérek formája biztató, védelmük sziklaszilárd, fedezeteik jól adják előre a labdát, csatáraik pedig ragyogó támadásaikkal vették be a szegedi kaput. A Szeged váratlanul nagyon gyenge ellenfélnek bizonyult. Az első félidő első 10 percéig még tartották magukat, de azután a ferencvárosi nyomásnak nem tudott ellenállni a védelmük.” (1948 – Szeged)

1954

NS-19620927-00-19620926

1962

“Két ellentétes félidőből álló mérkőzést láttunk. A pécsiek nagyon körültekintően felkészültek a veszélyes ferencvárosi belső hármas, Varga, Albert és Rákosi lefogására. Az első félidőben sikerült is megbéní­taniuk a vendégek támadósorát. Egyoldalú, álmos játék folyt 45 percig, a gólok védelmi hibákból estek. Szünet után mindkét csapat sokkal bátrabban rohamozott, felgyorsult játék, s ez a Ferencvárosnak kedvezett. A mérkőzés hajrájában már szemmel láthatóan kidomborodott gyorsasági, erőnléti fölényük, s szinte pillanatok alatt összeomló pécsi védelem mellett ilyen arányban is megérdemelten győztek.” (1965 – Pécs)

“Úgy tűnik, hogy erre a mérkőzésre nemcsak az Ózdi Kohász készült fel rendkí­vül alaposan, hanem az északi iparváros és a környező települések labdarúgást szerető tábora is. Ezt bizonyí­tja a nézőcsúcson kí­vül az a sportünnepséghez hasonló hangulat, amely végigkí­sérte a fordulatokban és eseményekben gazdag mérkőzést.” (1981 – Ózd)