1986. FC Zug/SC Zug kombinált – Ferencváros 1-5, nemzetközi barátságos
1987. Austria Wien – Ferencváros 1-1, nemzetközi barátságos
1994. Gyöngyösi AK – Ferencváros 0-5, Egyéb serlegmérkőzés
1999. Ferencváros – Dorog 3-1, Edzőmérkőzés
2005. Ferencváros – MTZ Ripo Minsk 0-2, UEFA selejtező
2007. ESMTK – Ferencváros 0-4, Jubileumi mérkőzés
2008. Ferencváros – Sheffield United 2-3, nemzetközi barátságos
2009. Ferencváros – Hertha 0-2, nemzetközi barátságos
2011. Ferencváros – Aalesund 2-1, EL selejtező
2012. Ferencváros – Dunaújváros PASE 2-4, Edzőmérkőzés
2012. Ferencváros – Soroksár 5-1, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 8 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség, 49-25 gólkülönbség

2008. Nagy József

“A Ferencváros pénteken este 11 órakor érkezett a Tátrából Kassára s a városban az éjféli óra ellenére olyan nagy tömeg várta a bajnokcsapatunkat a pályaudvaron, amilyenre Kassán még nem akad példa. Ezernél több ember fogadta a Ferencvárost! Tizenkettőhöz már közel járt az ára mutatója, amikor végig az egész útvonalon, amerre a Ferencváros az Európa-szállóba igyekezett, minden ki volt világí­tva s a nagy ünnepléstől hangzottak vissza a máskor ilyen időben csendes utcák…Az ünneplés szombat délután, már a pályán folytatódott…Bajnokcsapatunk kétszer annyi gólt tudott volna rúgni, de az együttes az iskolajátékra helyezte a súlyt. A mérkőzés után lelkesen éljenezték a Ferencvárost, melyből Takács II. ördöngös játéka tűnt ki különösen. Mellette Szedlacsek és Turay jó, Kohutot elhanyagolták. A fedezetsorban Fuhrmann vezet, mí­g a hátvédek közül Papp volt a jobb. Klement titkár nyilatkozata szerint útjuk során még sehol sem ünnepelték í­gy a Ferencvárost!” (1928 – Kassa válogatott)

muzealis_kk_1937“1937. július 14-én, az Üllői úton, 16 ezren várták, hogy a KK sorozat második fordulójának harmadik mérkőzésén eldőljön, hogy a Ferencváros, vagy az osztrák Vienna kerüljön ki győztesen. Hiányzói mindkét csapatnak voltak, a hazai pálya és a nagyszámú szurkoló jelenléte azért a Fradinak kedvezett. A lehetőséggel tudtunk is élni. A sérülések miatt egy kicsit felforgatott csapattal kezdtünk – Sárosi doktor meg is lepődött, hogy újra hátravontan kell játszania -, és az ellenfél taktikájához valamint a mérkőzés állásához akarta a szakvezetés igazí­tani a hadrendet. Az első félidőben a megálmodott taktika jónak bizonyult. Egymás után gördültek a Fradi támadások, futószalagon gyártottuk a helyzeteket. Az első gólunkhoz kellett egy osztrák védő segí­tsége is (a lábáról pattant a hálóba a labda), de a második gólunk már Toldi bombalövése után született. A félidőben 2:0, magabiztos előny. A második félidőt vagy a túlzott magabiztosság, vagy a nagy hőség miatt, de a Vienna kezdi jobban. Beszorul a Fradi, az osztrák rohamok a 12. percben értek góllá. Már csak egyel vezetünk, Sándor edző egyből visszább rendeli Sárosi doktort, melytől egy ideig átvesszük a játék irányí­tását, majd a második félidő közepétől a Vienna támad többet. Az indulatok is elszabadulnak, a 29. percben Tátrai a félpályánál buktatja Pollackot, amiért egy másik osztrák játékos ököllel vesz elégtételt! Kiállí­tás helyett csak figyelmeztetés, a lelátón meg tüntetés és fújjolás. A bokszoló osztráknak a mérkőzés vége felé Toldi még odapakol egy nagyot (le is kell vinni a pályáról a játékost, ápolás után bekötözött kézzel tér vissza). Csapkodó játék jellemzi a végét, de kihúzzuk kapott gól nélkül. Marad a 2:1, mellyel a Ferencváros jutott a KK harmadik fordulójába.” (1937 – Vienna)

“Nagyszámú közönség nézi végig az újjáépí­tés alatt álló újpesti Stadionban az UTE-FTC kölyökcsapatok mérkőzését. Közben a Fradi öltözőjében a sok tartalék ellenére is erősen bizakodó a hangulat. Sárosi dr. szerint az „újpesti oroszlánbarlang” legendája ma szerte fog foszlani. A játékosok általában tisztes eredményt várnak. – Hol van Sárosi Béla? – kérdezzük. – Olaszországba ment teherautón – válaszolják egyszerre többen. A lelátón is erről beszélnek. Kenyeres Árpád, az MLSz főtitkára ezeket mondja: – Hiába szökött meg Sárosi Béla, Olaszországban úgysem fog tudni játszani, mert az olasz szövetségtől megérkezett a levél, amelyben kötelezőnek tekintik magukra nézve is a FIFA szabályait és csak azokat a játékosokat engedik játszani, akik az MLSz kiadatását is fel tudják mutatni. Különben ezt az egész kérdést 21-én Ries István dr. igazságügy miniszterrel együtt a luxemburgi FIFA-kongresszuson megtárgyaljuk…A dí­szpáholyba megjelenik Újpest szovjet városparancsnokának társaságában Zamercev altábornagy, Budapest szovjet városparancsnoka…” (1946 – Újpest)

“Szerdán délután néhány órával a mérkőzés kezdete előtt érkeztünk meg Érsekújvárra. Igen barátságos fogadtatásban volt részünk. A pályaudvaron zenekar játszott a tiszteletünkre és beszédben üdvözölt bennünket a Kommunista Párt helyi szervezetének képviselője, valamint Érsekújvár polgármestere. Nagy tömeget mozgatott meg a találkozó, a 20 ezer lakosú városban 9 ezer néző volt kint a pályán! Nagyszerűen ment a csapatnak a játék, a közönség szünet nélkül tapsolta csatársorunk akcióit. A gólokat Kocsis (4), Deák (3), Budai, Mészáros, Czibor és Décsi öngól szerezte. A II. félidőben Mindszenti védett. Az egész csapat jól játszott, de különösen Henni, Rudas, Szabó, Kispéter, Budai és Kocsis játéka emelkedett ki. A mérkőzés utáni vacsorán is melegen ünnepeltek bennünket.” (1949 – Nové Zámky)

“A Ferencváros két héttel ezelőtt játszott itthon Intertotó Kupa mérkőzést. Ezúttal sokkal jobb teljesí­tményt nyújtottak a zöld-fehérek. Szervezetebben és lelkesebben küzdöttek, s fokozatosan őrölték fel a nem túl erős Zürich ellenállását. A közönség a végén vastapssal köszöntötte a fiatal együttest, amellyel pontosan tizennégy nappal ezelőtt oly elégedetlen volt. A Ferencváros ezzel a győzelemmel közeledhet ahhoz, hogy a csapatépí­tés közben eredményesen is lehet szerepelni, ugyanis a győzelem ad újabb buzdí­tást. És a sikerélmény most nagyon fontos a fiatal együttes számára.” (1984 – FC Zürich)

“Bécsben játszott kedden este a Ferencváros labdarúgócsapata. Vendéglátója az Austria Wien volt. 1000 néző volt kí­váncsi a találkozóra, amely 1-1 (1-0) arányban döntetlenül végződött. A 4. percben Prohaska szerzett a hazaiaknak vezetést, a 66. percben Kvaszta egyenlí­tett. Az APA hí­rügynökség közlése szerint a bécsiek — Nyilasi vezérletével — mindvégig fölényben voltak, több helyzetük is volt, de ezeket nem tudták kihasználni.” (1987 – Austria Wien)

1994, Állnak (balról): Albert, Cigan, Christiansen, Czéh, Szekeres, Hrutka, Takács Sz., Neagoe, Páling, Szeiler, Kecskés, Kopunovic. Elől: Telek, Szűcs M., Lisztes, Nagy Zs., Zavadszky, Lipcsei, Simon, Balogh T., Keller.