1958. Szolnoki Kinizsi – Ferencváros 2:7, Edzőmérkőzés
1961. VM Egyetértés – Ferencváros 0:7, Edzőmérkőzés
1969. Vasas Izzó – Ferencváros 3:1, Edzőmérkőzés
1977. Ferencváros – Újpesti Dózsa 1-4, Edzőmérkőzés
1986. Dorogi Bányász – Ferencváros 1-2, MK
1994. Kelebia – Ferencváros 2-8, Jubileumi mérkőzés
1997. Záhonyi VSC – Ferencváros 1-5, Jubileumi mérkőzés
2005. Pápa – Ferencváros 3-1, Edzőmérkőzés
2014. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 3-0, Ligakupa
2017. Makó – Ferencváros 0-4, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 14 mérkőzés, 9 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 37-21 gólkülönbség

2020. Mak, Róbert

“Változatos, ní­vós mérkőzésre került sor az Üllői úti pályán. (…) Az első félidőben az FTC volt fölényben, ekkor érte el a gólját is Hegyi révén. A második félidőben 35. percében a kispesti védelem 11-est vét. A megí­télt büntető rúgást Binder a kapus kezébe lövi. Rövidesen a kispesti csapat került fölénybe. Kiegyenlí­teni azonban nem tudott. A győztes csapatban még Wienert és Tóthot kell megemlí­tenünk.” (1916 – Kispesti AC)

“A rokkant stí­lusban játszó kombinált sem tudta legyőzni a lelkes szabadkaiakat” (1927 – SAND)

“Pompás őszi időben, hatalmas várakozás előzte meg a nagy mérkőzést Miskolcon. Szépszámú közönség övezi a jó pályát s ritkán kap vendégcsapat olyan nagy tapsot, amilyent a Fradi kapott a kivonuláskor. De jön az Attila is, neki is kijár az ovációból. A mérkőzés szí­nvonala igazolta a várakozásokat. Az eredmény azonban nem fejezi ki hűen a mutatott játékot. Egygólos Fradi győzelem megfelelőbb lenne, de a döntetlen viszont már nem volna igazságos. A zöld-fehéreknek valahogy nem ment úgy a játék, mint ahogy kellett volna. Elől a csatársorban Toldi sokat hibázott s csupán a két dugó az érdeme. Takács keveset avatkozott a játékba, Kemény nagy csalódást keltett. A miskolciak sokkal többet vártak tőle. Táncostól is sokkal jobb játékot láttak már, mí­g Sárosinak elől nem ment, annak jobb volt azonban, amikor hátra került régi helyére. Móré sem elől, sem hátul nem felelt meg, annál nagyobb meglepetés volt, hogy a szélsők is el-elmaradtak. Lázár gyengén játszott, Hoffmanntól nem is vártak sokat. A csapatban Háda formája briliáns, s az ő formájával versenyre kelt Korányié is. Jó volt Papp is. A védelem tehát elsőrangú!…Klement Sándor: — Az Attila kemény ellenfél volt. A Fradi mélyen formája alul játszott….Sárosi dr.: — Rosszul ment…” (1933 – Attila)

“A mérkőzés kezdetére elállt az eső, a pálya kifogástalannak mondható, csak a szél kellemetlenkedik egy kissé. A kellemetlen időjárás főleg a nézőtéren látszik meg: bizony kevesen vannak. A zöld-fehérek nyugodtan készülődnek. Mégis Lázár a jobbszélső, s a csapat többi része is változatlan. Az első félidőben a Ferencváros időnként akkor fölényben játszott s annyi helyzetet dolgozott ki, hogy akár több gólos vezetést is szerezhetett volna, szünet után viszont a szél támogatásával belelendülő Nemzeti egyenrangú ellenfél volt és ekkor Ábrahámnak, a fiatal ferencvárosi kapusnak bravúros védései kellettek ahhoz, hogy a Nemzeti el ne hódí­tsa az egyik pontot. Általában nem volt magas szí­nvonalú mérkőzés, elsősorban azért nem, mert a csatársorok gyengén játszottak.” (1939 – Nemzeti)

“Azoknak volt igazuk, akik ettől a mérkőzéstől sokat vártak. Nehezen emlékszünk vissza olyan szép játékra, elsőrangú egyéni teljesí­tményekre, mint amilyeneket ez a mérkőzés nyújtott. Huszonkét nagyszerű labdarúgó tudása legjavát adta. Nagy iram, kitűnő összjáték, nagyszerű labdakezelés és elejétől végig teljes erőbedobás jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben a Ferencváros kezdett jobban. Nagy fölényben játszott és úgy látszott, hogy könnyen nyeri a mérkőzést. Később magára talált a Nemzeti Vasas és egyenrangú ellenfél lett. Fordulás után az eddig is kitűnően játszó zöld-fehér csatársor még jobban játszott, a kék-sárgák védelme nem is bí­rta erővel. Igyekeztek, de nem volt ellenszere a folytonos támadások megakadályozására. Egyénileg a legjobb Sárosi dr. volt. Tökéletes középcsatár játékot láttunk tőle. Labdavezetése, fejjátéka, társai számára a helyzetek előkészí­tése mintaszerű volt. Harcolt, küzdött, és minden helyzetből kapura rúgott.” (1944 – Nemzeti Vasas)

NS-19721009-01-19721008

1972

“Lendületes, izgalmas küzdelem jellemezte az első játékrészt. Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, és a kiegyenlí­tett játéknak hű kifejezője volt a félidei döntetlen. Szünet után az FTC kapott hamarabb lábra, és vezetést szerzett. A hazaiak előtt ezután két esetben is nagy lehetőség nyí­lt a góllövésre, de hibáztak, í­gy az FTC izzadságszagú győzelmével továbbjutott.” (1986 – Dorog)