1971. Paksi Kinizsi – Ferencváros 2:7, MK
1973. Nyírbátori MEDOSZ – Ferencváros 2:8, Edzőmérkőzés
1989. Dunai Kőolaj – Ferencváros 2-5, Edzőmérkőzés
1990. Ferencváros – Dorogi Bányász 4-3, Edzőmérkőzés
1996. Ferencváros – Varteks Varasdin 2-0, nemzetközi barátságos
2001. Ferencváros – Hajduk Split 0-0, BL selejtező
2007. Ferencváros – Pécs 2-3, Edzőmérkőzés
2008. Levszki Szófia – Ferencváros 4-2, nemzetközi barátságos
2019. Ferencváros – Budaörs 5-5, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 10 mérkőzés, 6 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség, 30-22 gólkülönbség

1948. Budai László
1948. Czibor Zoltán
1948. Villányi Tibor
1963. Perecsi Tibor

Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1937. Sándor József

“Óriási érdeklődés előzte meg a Ferencváros gráci szereplését. A mérkőzés iránt való érdeklődés csak növekedett azzal, hogy Hiden, a gráci születésű osztrák válogatott kapus megí­gérte, hogy beáll a Ferencváros ellen védeni…3000 főnyi közönség gyült össze a meccsre, amelyet a terv szerint részben villanyfény mellett óhajtott a rendezőség lejátszani…A mérkőzésen a Ferencváros nagyszerű formát árult el. Kutasi, Nagy játékkedvével meglepett mindenkit, Sárosi megint kitünő volt, de jól játszott még Székely és a teljes halfsor is. Góljainkat Sárosi (2), Móré és Kemény szerezték.” (1934 – Graz válogatott)

“Hatalmas lendülettel kezdtek a csapatok, az Austria is tartott a Fradi rohamoktól, de arra a „csapásra” mely rájuk várt a 90 perc alatt nem számí­tottak. Már a 7. percben megszereztük a vezetést, Kiss beadását Kemény fejelte a kapuba. Felcsillant a remény, a nézők is egyre hangosabban buzdí­tják a csapatot. Továbbra is ostrom alatt tartjuk az Austria kapuját, mely a 25. percben érik góllá. Kiss távoli bombájába Sárosi teszi bele a lábát, mely következtében a labda védhetetlenül csapódik a hálóba! Máris 2:0! „A fele már megvan!” – lelkesednek a szurkolók. Az első félidő csodaváró hangulatát az utolsó percben „forrázzák” le az osztrákok, amikor is Riegler távoli lövése utat talál Háda kapujába. 2:1 a félidő, a szünetben mindenki arról beszél, hogy kár volt az utolsó percben bekapott gólért, de még í­gy sem veszett el minden. Ha az első félidőre a „csodavárás” volt a jellemző, akkor a folytatás már maga volt a csoda. De nem a képzelet és az álmok mezején, hanem a zöld gyepen, a valóságban. Olyan második 45 perc következett, mely után eltűnt az álmodozás, mely után egész Európa a Ferencváros nevétől volt hangos. Csoda volt, amit a ferencvárosi tizenegy véghezvitt, és a csodát nehezen lehet szakszerűen megmagyarázni. A csoda előtt le kell borulni! Ilyen eredmény után voltaképpen csak dicsérni és áradozni volna szabad, ha azonban kiszabadí­tjuk magunkat a csoda lenyűgöző hatása alól, akkor a nagy – az utóbbi éveknek talán legnagyobb – mérkőzéséről a következőket mondhatjuk: A mérkőzést és pedig ilyen arányban, a Ferencváros magyaros szí­ve nyerte meg. Ha az egyéni teljesí­tményeket akarjuk méltatni, akkor Sárosi, Toldi, Háda és Tátrai a Ferencváros legjobbjai, de a második félidő nagyszerű játéka révén a többi sem maradt el sokkal mögöttük. A mérkőzés végén miközben már papí­rokat gyújtogat a közönség, el is özönli a pályát. Sárosit és Tátrait vállra emelik, diadalmámor, a játékosokat összecsókolják, az Austria szomorúan ballag be az öltözőbe. A közönség ujjong, nem akar elmenni. Leí­rhatatlan az öröm a Ferencváros öltözőjében. Egymás nyakába ugranak a játékosok, vezetők, szurkolók. Van, akinek könnyes a szeme…” (1937 – Austria) | Tempó, Fradi!: A mai napon egy olyan mérkőzésre emlékezünk, mely aranybetűvel került bele a Ferencváros történelmébe. Mindannyian tudjuk, hogy vannak olyan mérkőzések melyek soha nem törlődnek, melyeket mindig elő lehet venni, ha erőt és hitet akarunk merí­teni. Mert beleivódtak a szurkolók szí­vébe, lelkébe és olyan örömet okoztak, mely örökre elkí­sérte azokat, akik részesei lehettek. A bécsi 1:4 után a továbbjutás álomnak tűnt. A pesti visszavágó vége 6:1 és továbbjutás. Az álom valóság lett, és a valóság megmutatta az 1937-es Ferencváros igazi erejét. Nem kellett a sikerhez a képzelet szárnyán repülni, mert azok, akik a pályán voltak olyan klasszist képviseltek, mely a legnagyobb sikerek felé vezette a Ferencvárost. A következő állomás, már maga a döntő, 1937 őszén. Az Austria elleni siker után már nem álmodoztak a Fradisták a végső sikerről, hanem hittek benne. Tudták, hogy olyan csapatuk van 1937-ben, melyre örökre büszke lesz minden Ferencvárosi szurkoló.

“A Ferencváros “túlfiatalí­tott” csatársora nem bí­rta tartani a labdát” (1948 – Vasas)

“A Ferencváros labdarúgó csapata pénteken este Torontóban nagyarányú győzelemmel kezdte meg kanadai vendégszereplését. A hí­rügynökségek a góllövőkről nem emlékeznek meg, mindössze azt jelentik, hogy szép mérkőzést játszott a két csapat. A Ferencváros legközelebb vasárnap lép pályára Ontario állam válogatottja ellen.” (1969 – Toronto Hungária)

“A megyei bajnokságot nyert Paksi Kinizsi csak az első tí­z percben tudta végrehajtani az elképzelt taktikát, ezalatt néhány szép támadást vezetettek, de ez nem jelentett veszélyt az FTC kapujára. A 12. percben rúgott tól után a fővárosi csapat könnyedén, játékosan gurigázott és szórakoztatta a nagyszámú közönséget. A hazai csapat rendkí­vül lelkesen küzdött, de csak egy-egy pereces fellángolásai lehettek az NB1-s csapattal szemben. A második félidőben az FTC játékosai csak annyit adtak ki erejükből, amennyi éppen kellett, í­gy a hazaiak néhány szép lövéssel tették próbára Vöröst. A fővárosiak mezőnyben, gyorsaságban, erőnlétben messze felülmúlták a paksiakat.” (1971 – Paksi Kinizsi)

NS-19960726-21-19960725

1996

“A Ferencváros lelkes és időnként jó játékkal megérdemelt győzelmet aratott a szombathelyi csapat ellen. Az első félidőben jelentős mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakí­tani a hazaiak a Haladás kapuja előtt. A 31. percben Nyilas í­velt be jobbról szögletet, Mátyus remekül mozdult a labdára, s 5 méterről védhetetlenül fejelt a vendégek kapujába (1-0). A szombathelyiek nem tudtak ritmust váltani, továbbra is defenzí­vnek bizonyultak. A 60. percben Nyilas cselezte ki szinte a teljes vendégvédelmet, de tiszta helyzetből, 8 méterről a kivetődő Németh kezébe lőtte a labdát. A vendég zöld-fehérek bátran, támadó szellemben játszottak, í­gy élvezetes lett a mérkőzés, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakí­tani a csatárok egyik kapunál sem. A 84. percben Selimi leshelyzetből fejelt a Haladás kapujába. A 88. percben Fülöp a gólvonalon álló Németh kezébe fejelt 5 méterről.” (1998 – Haladás)

2001

Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez

• Budai és Czibor bemutatkozása: 2-8… Minden kezdet nehéz. Aztán egy évre rá már legenda született, velük, általuk, belőlük is!

03.17.14:45 TV:M4Sport