1909. Cricketer – FTC: 2:0, nemzetközi barátságos
1990. Rába ETO – Ferencváros: 0-1, NB1
1992. Ferencváros – Vác: 0-1, NB1
1998. Dunaferr – Ferencváros: 2-1, NB1
2010. Ferencváros – Haladás: 2-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 10 mérkőzés, 5 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 16-12 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“Az FTC Schlosser és Payer nélkül állt fel, akiket Puskás és Wiener helyettesítettek, míg a BAK szokott csapatát szerepeltette. Ha az FTC-ből ma Schlosser energikus áttöréseit a csatársor érezhetően nélkülözte, mert Schlosserrel az FTC kénye kedvére szerezhette volna a gólokat. Ellenére azonban a csatársor bántóan hiányos játékának, még így is négy gólt szereztek a zöld-fehérek, nem nagy dicsőségére a BAK védelmének. Egyetlen mozgékony és fürge játékosa az FTC-nek a középcsatár helyét betöltő Toldi volt, míg Puskás nagyon gyengén helyettesítette Schlossert.” (1915.11.14 – BAK, Hadikupa)

“A BAK legutóbbi jó játéka után kemény küzdelmet vártunk, mely azonban várakozásunk ellenére elmaradt. A BAK csapata ezúttal a szezon leggyengébb játékát produkálta, s így az FTC starttól kezdve döntő fölényben volt és tetszés szerint nyerte a mérkőzést. Az FTC kapujában Csajkának egyetlen komoly védeni valója sem volt, a kapott gólért ő és Takács együttesen hibáztatható. A hátvédek Takács és Hungler megbízhatóan látták el a feladatukat. A fedezetsorban ismét játszott Obitz – jól. Blum mint mindig, most is kiválóan szerepelt. A csatársorban hiányzott a beteg Tóth, aki helyett Nikolsburger játszott balösszekötőt és Kertész centert. A vezető gólt Nikolsburger lövi, melyet Kertész gólja követ. A második félidő elején a BAK szépít, majd Hungler büntetőből növeli az előnyt. Az utolsó dugó Kelemen lövi.” (1920.11.14 – BAK, NB1)

TFU_20011100_Fma_008 - 0019“Már 9 órakor hömpölyög a tömeg az Üllői úton a ferencvárosi pálya felé. A pénztáraknál hosszú sorok állnak. Még a kellemetlen jeges eső sem tudja elriasztani őket…Végig izgalmas, nagyiramú és szép mérkőzést hozott a két jó formában lévő csapat találkozója. Az I. félidőben a MATEOSZ nagyszerűen kezdett és egy váratlan góllal vezetést is szerzett. A Ferencváros ekkor megzavarodott, hibák csúsztak az átadásokba, a csatársor nem tudta tartani a labdát, a befejezésekbe is mindig hiba csúszott. Ezzel szemben a MATEOSZ lelkesen játszott, okosan váltották a szárnyakat, sok volt a helycsere, gyorsabbak és fürgébbek voltak. Ebben a játékrészben is a Ferencváros volt a többet támadó, de a MATEOSZ támadásai erősebbek voltak. Szünet után megváltozott a játék képe. A Ferencváros óriási lendülettel kezdett és sikerült is a kiegyenlítés, majd a vezetést is megszerezték. Az első 20 percben a MATEOSZ szinte nem is jutott át a félvonalon. Most már simán gördültek a zöld-fehérek támadásai, a fedezetek is laposan adták a labdát és inkább a széleken futottak a zöld-fehérek akciói. A Ferencváros erőnlétben és még más tekintetben is szünet után sokkal jobb volt és a győzelmet határozottan megérdemelte. A Ferencváros mindkét gólját a nagy kedvvel játszó Deák szerezte.” (1948.11.14 – MATEOSZ, NB1)

“A korábbi Győr – Ferencváros mérkőzésekhez viszonyítva méltatlanul kevés néző előtt a vendégek léptek fel az első percekben kezdeményezőbben. Látni lehetett a Ferencváros játékán, hogy a saját játékstílusát akarja ráerőszakolni a Rábára, és azzal fölényt kiharcolni. Góllal kezdhette volna a második 45 percet a Ferencváros, a győri védők között ügyesen kibújt Keresztúri, 8 méterről azonban a jobb kapufa mellé bombázott. Ezután hosszú percekre a Rába mezőnyfölényt harcolt ki. A góllövéssel hadilábon álltak a győri csatárok. Az utolsó húsz percre váltakozva kerültek veszélybe a kapuk. Ekkor a Ferencváros játékában valamivel több volt a tűz. A 87. percben a Fischer által a jobboldalról átívelt labdát Báder fejelte a kapu jobb sarkába (0:1). Közepes színvonalú mérkőzésen – a döntetlen talán igazságosabb lett volna – szerencsés góllal nyert a Ferencváros a gólképtelen csatársorú Rábával szemben. A győriekről elmondható, hogy a győzni akarás megvolt bennük, de ez most kevésnek bizonyult.” (1990.11.14 – Rába ETO, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.