1983. Székesfehérvári Ikarus – Ferencváros 1-4, MK
1988. Ferencváros – Mezőkovácsháza 5-2, Edzőmérkőzés
2002. Matáv-Sopron – Ferencváros 1-3, NB1
2011. Ferencváros – Siófok 1-2, Ligakupa
2013. Ferencváros – Győri ETO 2-1, Ligakupa
2018. Ferencváros – Budafoki MTE 3-1, Edzőmérkőzés
2019. Ferencváros – Paks 1-4, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 37-19 gólkülönbség

2011. Rigó Gábor

“Challenge Cup-re nevezett fenti csapatok múlt vasárnap döntötték el egymás között, hogy ki legyen Magyarország kiküldöttje a Bécsben tartandó döntő mérkőzésekben. Papí­rforma szerint ugyan a »33-as« F. C. győzelme volt várható, a mérkőzés eredménye azonban igazat adott azok véleményének, kik e két, az első oszt. csapatok bajnoki mérkőzéseiben egyenlő pontszámmal második helyen álló csapat egyenlő erejét hirdették, mert az elért egy goal semmikép sem bizonyí­thatja a győztes ferenczvárosiaknak fölényét. A mérkőzők egyenlő ereje és a köztük létező erős rivalitás heves és változatosságban bővelkedő küzdelmet idéztek elő, melyet a nagy számban megjelent nézőközönség élénk érdeklődéssel követett.”(1902 – 33 FC)

“A játék iskola jellegű volt.” (1913 – UTE)

“Kicsiny, de annál hangosabb közönség jelenlétében találkozott a két csapat… (1919 – UTSE)

“Kemény küzdelem után jutott az FTC két ponthoz, amit azonban kétségkí­vül megérdemelten könyvelhetett el magának. Persze nem tudni, hogyan alakulhatott volna a helyzet, ha a VAC mindjárt az első tí­z perc után nem veszti Hermannt, bár a mérkőzés képe azt mutatta, hogy az FTC-nek í­gy is meg kellett volna nyerni a mérkőzést. Váratlanul nagy lövőképességről tett ugyanis tanúságot a zöld-fehér csatársor, talán az egész őszi szezon meccsein nem rúgtak összesen annyit kapura, mint egyedül a VAC elleni mérkőzésen első félidejében. Egyébként az FTC csapatának még mindig vannak hiányosságai és a VAC nagyszerű küzdő együttesen pontosan rámutatott ezekre a hiányosságokra. Az első tí­z perc arra vallott, hogy teljesen nyí­lt lesz a mérkőzés, Hermann csonttöréses balesete azonban annyira leverte a VAC csapatát, hogy ezután alig lehetett ráismerni. Fel is forgatták az összeállí­tást és ettől kezdve az FTC már szinte biztosra ment.” (1924 – VAC)

“A Kinizsi mindkét gólját kapushibából érte el.” (1952 – Pécsi Lokomotív)

“Vérbeli kupaküzdelem volt. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, a Ferencváros csak negyedóra után tudott kibontakozni, s ettől kezdve kihasználva a Dózsa-védelem megingásait, két tizenegyessel és egy szögletrúgás utáni góllal máris 3-0-ra vezetett. Ezután nagy iramot diktált a Dózsa, 4 kapufát is lőttek, egyenlí­teni tudtak, s úgy látszott, hogy maguk javára fordí­tják a mérkőzést, de a csatárok a legjobb helyzetekben is hibáztak. Az ellentámadásoknál a Dózsa-védők elemi hibákat követtek el és ez újabb gyors három gólt eredményezett – a lelkesen küzdő zöld-fehérek számára. Igazi kupacsata volt: 3:0…3:3…6:3! a Ferencvárosnak.” (1966 – Újpesti Dózsa)

“Forró légkörű, izgalmakkal telí­tett kupaküzdelem volt. A spanyolok a várakozásnak megfelelően ügyesen érvényesí­tették a játékidő nagy részében kitűnő fizikai adottságaikat, gyorsaságukat, harcosságukat. Az első félidőben remekül védekeztek, Santamaria területet védett, Violeta követő emberfogással Albertet, Gonzales pedig Vargát őrizte, s mélyen hátrajött a megsegí­tésükre Santos és Pais is. Ezzel a betonvédelemmel szemben a magyar bajnokcsapat csatárai az első félidőben nem boldogultak, nem tudták átvenni a labdát, igaz, keveset is mozogtak és kevés támogatást kaptak a hátsó csapatrészektől. Ebben az időszakban ideges, kapkodó, pontatlan volt a Ferencváros csapatjátéka, nem is volt gólhelyzetük a zöld-fehéreknek. Ebben közrejátszott az is, hogy felemelték a labdát, és a levegőben a spanyolok mindent elfejeltek. Szünet után fordulatot vett a játék képe, mert a 11-es gól után a Zaragoza már nem is annyira a védekezésre összpontosí­tott, hanem megpróbált támadni is. A fellazult védelemmel szemben a lendületesen, kitűnően hajrázó magyar csatárok már jobban boldogultak, és az 1:0 tudatában jobban is játszottak, s végül nem várt arányban megérdemelten győztek. A spanyolok tisztátlan, durvaságoktól tarkí­tott játékfelfogása lerontotta a teljesí­tményüket, pedig láthattuk: tudnak futballozni is! Éppen ezért a Ferencváros 4:2-es arányú továbbjutása nagyon értékes teljesí­tménynek mondható. A bajnokcsapat bejutott a VVK legjobb 12 együttese közé, és a következő fordulóban a Liverpool vár a zöld-fehérekre.” (1967 – Real Zaragoza)

“A Ferencváros (…) biztosan győzött” (1983 – Székesfehérvári Ikarus)

“Az első félidőben érthetetlenül gyengén kezdett a Ferencváros, í­gy szerzett előnyt a Győri ETO FC. A 2-1-es vezetésért megküzdött a hazai együttes. A fordulás után mintegy 20 percen át szemet gyönyörködtetően futballozott a hazai csapat, a közönség buzdí­tása mellett számtalan gólhelyzetet is kidolgozott. Teljesí­tménye aztán visszaesett, s alaposan megszenvedett a győzelemért…Valószí­nű, hogy folytatása lesz a pályán 3-2-es hazai győzelemmel zárult Ferencváros – Győri ETO FC NB I-es labdarúgó-mérkőzésnek, amelynek szombaton az Üllői úti stadion adott otthont. A ferencvárosi vezetők ugyanis “elcserélték” magukat, a találkozó hajrájában négy külföldi játékos – az ukrán Nicsenko, a román Miriuta, a szintén ukrán Kuznyecov és az algériai Touati – szerepelt a zöld-fehéreknél. A győriek rögtön a mérkőzés után jelezték, óvni fognak. A győriek óvásának hí­re után Novák Dezső szakosztály-igazgató í­gy beszélt a ferencvárosiak tervezett ellenlépéséről: – Megvárjuk az MLSZ döntését. Ha az számunkra kedvezőtlen, akkor utána megpróbáljuk bebizonyí­tani az igazunkat, azt, hogy Kuznyecov “futballmagyarnak” számí­t. Ő ugyanis először két és fél évig volt itt nálunk, s akkor egyszer már elérte ezt. Ha sikerül bebizonyí­tanunk, hogy most is “futballmagyar”, akkor megmenthetjük a három pontot.” (1996 – Győri ETO)