1972. Japán – Ferencváros: 2-2, nemzetközi barátságos
1977. Ferencváros – Bp. Honvéd: 2-1, NB1
1988. Ferencváros – Újpesti Dózsa: 3-0, NB1
1997. Vác – Ferencváros: 3-2, NB1
2006. Vecsés – Ferencváros: 0-3, NB2
2008. Szigetszentmiklós – Ferencváros: 1-1, MK
2014. Paks – Ferencváros: 1-1, Ligakupa

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 13 győzelem, 4 döntetlen, 4 vereség, 54-27 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A FTC—Törekvés match nagy izgalmakat keltett. FTC pár tartalékja és néhány trainingen kívül levő embere a csapatot kapkodóvá tette, úgy hogy a sok tűzzel játszó Törekvés-csapat csaknem megverte a nagyhírű bajnokot. Ennyi handikepet még egy FTC sem adhat le. Schlosser és Borbás dolgoztak, mint két oroszlán s az ő érdemük a győzelem. A Törekvésben a védelem tűnt ki önfeláldozó játékával.” (1911.09.03 – Törekvés, NB1)

“Fradi-vereségre jött ki tegnap délután az Üllői-útra a tízezer főnyi közönség. Az FTC-t Pataky, Schwarz és Obitz nélkül a Vasasok pompás futballt játszó csapata – mondták a hozzáértők – biztosan lefogja győzni. A hozzáértők azonban alaposan csalódtak. A könnyűsúlyú Vasas csatárokat a precízen dolgozó FTC védelem alig engedte szóhoz jutni, a tartalékos FTC csatársor azonban Héger nélkül nem tudott volna gólt rúgni ellenfele kapujába. Héger nyerte meg ezt a meccset a Ferencvárosnak. Első gólját az ő hibásan védett lövéséből érte el Tóth, a másodikat ő maga rúgta.” (1922.09.03 – Vasas,NB1)

“Csak az első félidőben volt nyilt a meccs, szünet után a Ferencváros nagyobb klasszisa simán eldöntötte a meccs sorsát. És ha Sárosinak, Toldinak, Székelynek szerencsésebb napja van, egész reálisan nagyobb lehetett volna a gólarány. A Ferencváros halfsora nagyon megsínylette Sárosi kiemelését és középcsatárrá tételét. Moórén látszik, hogy új számára a szerepkör, sok rossz passza volt. Laky megbízható, Lázár csillogó technikájú, de sokszor könnyelmű játékos. A védelemben Háda legjobb formáját mutatja. A csatársorban Sárosi minden kritikán felül áll. Táncos fürgébb mint tavaly, Kemény tehetsége megmutatkozott, Toldi és Székely agilitása értékes tulajdonság. Blum Zoltán: – Meg vagyok elégedve az eredménnyel és a játékkal is.” (1933.09.03 – III. Kerület, NB1)

“A mérkőzés úgy indult, hogy a Ferencváros nagy gólarányú győzelmet arat. Az első félidőben a zöld-fehérek legjobb napjaikra emlékeztetően játszottak, mindent elsöprő lendülettel rohamoztak. A Dózsa védelme nem sokáig tudott ellenállni, egyre gyakrabban megingott, s voltak időszakok, amikor a dózsások szinte tehetetlenek voltak a meg-megújuló támadásokkal szemben. Főleg a ferencvárosi balszárny, elsősorban Fenyvesi volt az, aki kitűnő formában szinte akkor ment el, amikor akart, s minden támadását jól fejezte be. A második félidő már nagyon különbözött az elsőtől. Bencsics gólja felrázta a dózsásokat s mintegy 15 percen keresztül ugyanolyan erényeket csillogtattak, mint a zöld-fehérek az első félidőben. A levegőben lógott az egyenlítés, s hogy ez nem sikerült, az elsősorban a jobb formában lévő Ferencváros érdeme. Volt erejük és idegzetük is a zöld-fehéreknek fokozatosan megtörni a Dózsa lendületét és a hajrában felülkerekedve, bebiztosítani a győzelmet.” (1958.09.03 – Újpesti Dózsa, NB1)

Borsos gólja

“Nagy várakozás előzte meg ezt a találkozót, mindenki kíváncsi volt a Tatabányának öt gólt lőtt Salgótarjánra és természetesen a a szurkolók jöttek búcsúztatni Géczi Pistát. Az I. félidőben a Ferencváros nagyszerű teljesítményt nyújtott. Nyilasi és Ebedli vezérletével a fiatal csatárok és középpályások egymás után alakították ki helyzeteiket, mezőnyfölényt harcoltak ki a középpályán, sokmozgásos, széleken vezetett támadásaikkal teljesen szétzilálták a salgótarjániak védelmét. A második félidőben, a 4:0-ás vezetés birtokában a Ferencváros lefékezett, könnyedén vette a játékot, de a salgótarjániakban már nem volt erő, hogy megkíséreljék csökkenteni a gólkülönbséget.” (1975.09.03 – Salgótarján, NB1)Tempó Fradi!: Géczi István, a Ferencváros legendás kapusa bajnoki mérkőzésen utoljára lépett a pályára, de négy évvel később búcsúmérkőzést rendeztek a tiszteletére. 1979. augusztus 7-én aAz FTC—Bruges mérkőzésen 30 ezer néző tapsa köszöntötte az FTC veterán kapusát. Még védett egy nagyot, majd a 10. percben megtette élete leghosszabb útját: a kaputól az öltözőig … Nagy taps köszöntötte a levonuló Géczit, aki a kapitányi karszalagot Nyilasinak, a kaput pedig Zsiborásnak adta át.

geczi_istvan_0410

“Nagyszerűen indult a játék, mert az első húsz percben nagy volt az iram, sok volt a gyors, robbanékony mozgás, mindez elsősorban a Ferencváros jóvoltából, mert a zöld-fehérek csapatjátéka ebben az időszakban lendületes, egységes volt. Olykor viharos támadásokat vezettek, gólt is értel el, de mégis jelentős fordulat történt. Tichy ugyanis cserélt, s ettől kezdve a Honvéd három hátvéddel és négy középpályással játszott, s ilymódon egyszeriben magához ragadtda a kezdeményezést, mert különösen a középpályán emberfölénybe került. A Ferencvárost meglepte ez a játékmód, sokáig nem is tudott ellene mit tenni. Szünet után Nyilasi csatárszerűen játszott, nagyjából előretoltan, de a Honvéd ennek ellenére sem tartott hátul beállóst. A Ferencváros azért győzött, mert a kritikus helyzetben, amikor a Honvéd támadott, gólt tudott elérni.” (1977.09.03 – Bp.Honvéd, NB1)

NS-19770904-01-19770903

“Nagyszerű mérkőzés volt, mert egy órán át viharos támadásokat élvezhetett a közönség! Ebben nemcsak a Ferencváros szerzett érdemeket, hanem a vidéki együttes is, mégpedig azért, mert nem tette egyoldalúvá a játék képét mindenáron való védekezéssel, hanem megpróbált három csatárral támadni, kezdeményezni. Ennek köszönhető, hogy a mérkőzés tulajdonképpen változatos volt még akkor is, ha az első perctől az utolsóig a Ferencváros diktálta a tempót és egészében véve nagy fölényben játszott. Az öt gólon kívül sok lövést is láthatott a közönség, s hogy a játék is megnyerte tetszésüket, azt néhányszor a nyíltszíni taps is bizonyította.” (1980.09.03 – ZTE, NB1)

19800903_Pogány_ZTE_0628

“Az ünnepélyes kezdőrúgást ezúttal Deák Ferenc, a népszerű „Bamba” végezte, aki 40 éve a bajnokság gólkirálya volt és pályafutása során mindkét csapatban játszott. Az előzetes papírforma azt ígérte, hogy a zöld-fehér henger alaposan megsanyargatja majd a három mérkőzés után még pont nélküli Ú. Dózsát. Úgy is kezdett a hazai gárda, hogy gyorsan ráijesszen riválisára. Hamar kiderült, hogy a Kozma – Herédi – Kovács trió azonban legény a talpán, ügyesen teremtettek rendet kapujuk előtt. A második félidőben úgy tűnt, az Újpestiek arra törekszenek, hogy kiharcolják legalább a 11-es rúgások lehetőségét. Ezt a próbálkozásukat a ferencvárosi szakvezetés azzal húzta keresztbe, hogy jókor és jól cserélt. A frissítés után nem sokkal egy mintaszerű Dzurják – Keller akció végén a balhátvéd látványos, nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, rá három percre pedig Keller a gólelőkészítésben is jeleskedett: beadását Fischer fejelte a hálóba. Ezzel eldőlt a 3 pont sorsa, a ráadást Dzurják – ismét Keller indított mintaszerűen – szemfüles gólja jelentette. A lefújás előtt másfél perccel Vargát ellökték saját ötösén, tumultuózus jelenet alakult ki, Dzurják is lökdösődött, a vége az lett, hogy Dzurják és Varga előbb mehetett zuhanyozni, mintsem elhangzott a hármas sípszó.” (1988.09.03 – Újpesti Dózsa, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.