1962. Ferencváros – Ifjúsági válogatott keret 6:3, Edzőmérkőzés
1973. BVSC – Ferencváros 2:2, Edzőmérkőzés
1986. Ferencváros – Olimpiai válogatott keret 0-2, Edzőmérkőzés
1987. Makói SVSE – Ferencváros 0-6, Jubileumi mérkőzés
1992. Etyek/Bicske – Ferencváros 2-4, Egyéb serlegmérkőzés
2002. Orosháza – Ferencváros 0-3, Stadionavató mérkőzés
2002. Orosházi Rákóczi – Ferencváros 1-5, Stadionavató mérkőzés
2007. Ferencváros – Ikarus 4-0, Edzőmérkőzés
2012. Ferencváros – Szolnoki MÁV 2-1, Ligakupa

Összes díjmérkőzés: 14 mérkőzés, 8 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 36-17 gólkülönbség

2018. Petrjak, Ivan

“Az idény legszebb bajnoki küzdelme. Az őszi szezonban formájában erősen visszaesett BTC.-nek nagymérvű megjavulása kellemesen lepte meg a piros-fehérek nagyszámú hí­veit. A BTC.-nek hirtelen történt formaváltozása olyannyira egyenlővé tette a két csapatnak játékbeli tudását, hogy igazán erős munkát kellett a zöld-fehéreknek kifejteni, hogy a győzelmet a maguk számára biztosí­thassák. Helytelen az a felfogás, hogy a FTC. formáján alul dolgozott. BTC. játszott nagyon jól: — ez a körülmény nem engedte a zöld-fehéreket oly mértékben érvényesülni, mint ahogy a BTC.-nek eddigi formája alapján vártuk. A zöld-fehéreket ugyancsak meglepte a BTC. lelkes és odaadó játéka, úgy hogy az ellenfél góljai után percekig igen durván játszottak. Ami csak akkor szűnt meg, mikor a FTC. bebiztosí­tottnak látta a mérkőzést. A játék folyama alatt a két csapat teljesen egyenrangúnak mutatkozott, a különbség tán csak annyi volt — s ez épen elég — hogy a zöld-fehérek a kapuk előtt gólképesebbek voltak, mint a BTC., amely, mikor a gól közelébe jutott, ideges és kapkodó játékot produkált.” (1909 – BTC)

“Az előzően lejátszott mérkőzések késői kezdése miatt teljes sötétségben végződött a mérkőzés, amely az FTC biztos győzelmét hozta. Az FTC Csajka távolmaradása miatt Ungárt állí­totta a kapuba, aki hibátlanul látta el feladatát. Hungler II. és Takács, ha néha hibáztak is általában véve jók voltak. A Blum-Szabó-Kertész fedezetsor volt a csapat legjobb része. Kertész kitűnő half volt. A csatársor összjátéka kifogástalan, a kapu előtt azonban hibáztak a csatárok. Az első félidőnek első negyedórájában az FTC van fölényben, s a 7. percben rúgja Schwarc a vezető gólt. Ugyancsak ő rúgja az FTC második gólját.” (1920 – TTC)

“A pályán itt is, ott is tócsák csillantak. Mély, cuppogó sár borí­totta az egész, fehér vonal közé fogott négyszöget, s csupán a sarkokon, a fű nem viselte szomorú, kellemetlen nyomát a szakadó esőnek, mikor hatalmas taps üdvözölte a felvonuló két csapatot. Tiszta, sőt a Ferencváros új trikóban jelent meg, amikor a nézősereg nagyrészét már megcsapdosta az eső. De eshetett, hullhatott a sűrű, őszi eső, senki sem tágí­tott a helyéről, mert várta a a derbit, a nagy csatát, a magyar bajnokságok mindenkori klasszikus összecsapatását. Vártuk a szép, jó futballt, a magyar professzionisták futballművészetét. Pedig, ha a pályára néztünk, tudhattuk volna, hogy ma nem azt kapjuk, amit vártunk. Irreális, szokatlan körülmények közt nem produkálhatja a csapat azt, amit tud, amit jó pályán, száraz talajon begyakorolt. Mégis büszkén mondhatjuk el, hogy a Hungária és a Ferencváros csapata a rossz talajviszonyok közt is pompás, küzdelmet ví­vott egymással, szép futballt játszott.” (1926 – Hungária)

“A sí­rból hozta vissza ezt pontot a Ferencváros. Ez talán csak annak meglepetés, aki nem látta ezt a mérkőzést. A Ferencváros ezen a mérkőzésen csak a játék elején és a végén játszott kielégí­tően. A zöld-fehérek berúgták a vezető gólt, s utána játékukon határozottan látszott az elbizakodottság. Pedig az elbizakodottságra ezúttal semmi oka sem volt a Ferencvárosnak. Többek között azért nem, mert a Ferencváros csapatán a letörés jelei látszanak, a BSzKRT pedig frissebben, gyorsabban és lényegesen lelkesebben játszott. A zöld-fehérek csak akkor kaptak észbe, amikor az ellenfél már 4:1-re vezetett. Utána Sárosi dr. és Jakab jó játékának köszönhetően az utolsó percben sikerült az egyenlí­tés. A mérkőzés végén a hazai közönség hangosan tüntet a BSzKRT és a játékvezető ellen.” (1940 – BSzKRT)

“A mérkőzés előtt nagy riadalom volt a Ferencvárosban. Délben egy ismeretlen férfihang felhí­vta a pályát távbeszélőn és a leghatározottabb formában bejelentette, hogy Rudas gyomormérgezést szenvedett és délután nem játszhat. Takács Béla intézkedett azonnal: Nagy Béla álljon észen arra az esetre, ha a bejelentés valónak bizonyul. Rudas azonban idejében megjelent és ő csodálkozott legjobban azon, hogy ilyen álbejelentés középpontjába került. Párt perccel fél négy után jelenik meg a két csapat. A Ferencváros tiszta fehérben, a diósgyőriek piros ingben és kék nadrágban. A DiMÁVAG választja a Springer csoport felé eső kaput. A mérkőzés egyetlen gólja a 10. percben, meglepetésszerűen esik: Nagy II. előreadására Sárosi III. jól ugrik ki, éppen a leshatáron belül s a jobbösszekötő helyén kitörve még pár lépést vezeti a labdát, majd tí­z méterről élesen, laposan a kapura lövi a labdát. Károlyi hirtelen lehajol. Foghatná a labdát, amely egyenesen neki tart, de kezéből kiperdül a labda és a lába között csúszik a hálóba.” (1943 – DiMÁVAG)

“A 76. percben második cseréjét is kimerí­tette a Ferencváros. Vincze Géza vezető edző egy újabb fiatallal szagoltatott „puskaport”. A 16 esztendős Limpergert küldte pályára, akit nyáron igazolt az FTC Veszprémből. Az ifjú labdarúgó az Aranykalász Kupán is kitűnt ügyes játékával.” (1984 – Vasas)

2002

“Alacsony szí­nvonalú mérkőzésen, megérdemelten tartotta otthon az FTC a három pontot és továbbra is vezeti a D-csoportot a Kecskemét előtt.” (2012 – Szolnoki MÁV)